Skocz do zawartości

"Grzechy główne" kierowców


Rekomendowane odpowiedzi

nieprecyzyjnie się wyraziłem...chodziło mi o to, że jeśli 2 razy stracisz prawko za punkty to potem powinno się tracić dożywotnie./..nie chodziło mi o dwukrotne przekroczenie prędkości - bo samego złapali mnie dwa razy :) ale prawa jazdy jeszcze nie traciłem ;)

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja się dopiszę do tematu. Drażni mnie czasem niepewność innych kierowców na drodze. Przykład z dzisiaj: jedzie sobie autko, za nim Ford Probe, za nim ja. Jest prosta, nikogo wokoło więc Probas kierunek i do wyprzedzania, ja również sekundę po nim kierunek i za Probaskiem. W tym momencie Pan z Forda nie wiedział co ma zrobić...czy wyprzedzać, bo przecież miał pierwszeństwo czy też się schować. Efekt był taki, że zwolnił, zablokował na chwilę pas i koniec końców nie wyprzedził. Jeśli wykonuje się jakiś manewr to trzeba go przewidzieć i naprawdę wykonać a nie tylko się do niego przymierzać bo to myli innych kierowców. Pozdrawiam i życzę Wszystkim Wesołych Świąt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siedzenie na zderzaku. dzis mialem 2 przyklady roznicy w zachowaniu na drodze: jeden to polak ktory ledwie wyjechalem wjechal mi na zderzak tak, ze malo brakowalo a na dach by mi chyba wjechal; oczywiscie spieszyl sie do skrzyzowania bedacego 500m dalej.. drugi to koles na niemieckich blachach, jechalismy 'razem' ponad 50km, mniejsza o predkosc, ale pelna kultura, zachowany odstep, jak 'przeganianie' to kierunkiem a nie wchodzeniem w rure wydechowa, na koniec jak sie rozjezdzalismy to pozdrowienia swiatlami... roznica w samopoczuciu na drodze gdy sie jedzie z kims kulturalnym a z burakiem, mimo, ze predkosc (przekraczana, sorry) ta sama...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Przyspieszanie samochodu wyprzedzanego (to jest zabronione i karane, niestety powszechne, kiedy wyprzedza BMW, wtedy u wyprzedzanego włącza się "Kubica").

 

To jest to -robia to krawaciarze,kapeluszniki,blondynki,dresiarze.

Nie raz przez takie cos mialem hamowanie z uzyciem ABS i rezygnacja z wyprzedzania.Szczegolnie tacy kierowcy pojawiaja sie w porach wyjazdow na dyskoteki i powroty z nich.

BMW 730iA wcześniej

BMW 520i E34, BMW 318 E21, BMW 525 TDS E34, BMW 525i E34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A z mojej strony:

wkurza mnie chamstwo na drodze, niezależnie od wieku

 

A a takich grzeszków zabawne zawsze dla mnie jest, jak pewna grupa społeczna (głownie kobiety i emeryci - ok. 96% z przypadków) w chwili włączenia się do ruchu z podporządkowanej lub poobocza, w autach z manualną skrzynią - chce taki szybko i energicznie wjechać...wrzuca jedunke. look w lusterko...gaz do podłogi i powolutku na pół-sprzęgle, a silnik dęba staje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze dodam, że z ghamskiej głupoty bardzo mnie irytuje, jak taki swoim bolidem wszelką cenę kogoś (w tym przypadku głównie mnie) wyprzedza....tylko po to, by bezpośrednio po manewrze wyhamować wrzucić lewy kierunek i zatrzymać ruch - BO ON K@%&@@@@ SKRĘCA W BOK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie fenomenem we Wrocławiu jest taka sytuacja- Na światłach sznurek samochodów do skrętu w lewo. Obok pas lecący prosto. Kiedy wszyscy stoją z prawego pasa zawsze ktoś wepchnie się na przejście dla pieszych przed wszystkich. Oczywiście nie widzi już świateł i czeka aż ten za nim ruszy. Najlepsze jest to, że coś takiego widzę kilka razy w tygodniu. No i druga sprawa to "nieśmiertelni" przedstawiciele handlowi w białej octavi/fabii na trasie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie drażnią najbardziej ci którzy mają spaczoną wyobraźnię i myślą zawsze że zdążą, albo nie obchodzi ich, że ktoś z przeciwka musi mocno wyhamować - mówię o wyprzedzających na chama, którzy widzą że z przeciwka ktoś zap**** i BĘDZIE MUSIAŁ hamować bo tamten cieć się nie zmieści :mad2: :mad2: od razu mi się ciśnienie podnosi jak o tym piszę :doh:
POLSKA TO JEDYNY KRAJ W KTÓRYM PREZYDENT MA SWOJĄ KOPIĘ ZAPASOWĄ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo to to, to i mnie także wnerwia. :zlosc: Ile razy ja deptałem po heblach, bo komuś się wydało, że "Ón" jest panem szosy, "ón" zdąży, bo ma szybki samochód i przy tych 90-sięciu na piątce depcze, zamiast zredukować. A łypnij albo zatrąb takiemu, który prawie do czołówki doprowadził. To dopiero mu na honor nadepniesz. :mad2: :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.