Skocz do zawartości

Wycieraczki...


maku325i

Rekomendowane odpowiedzi

Poniekąd się da. Co prawda w moim modelu tak nie ma, ale na forum czytałem, że można ustawić jak często ma ta czasówka machać.

Dokładnie nie pamiętam, :? ale ustawiasz na czasówkę, odczekujesz czas jaki chcesz, przełączasz na I bieg wycieraczek i znowu czasówka.

 

Jednakże nie jestem pewien czy sposób, który opisałem działa. I mało tego, nie wiem, czy dobrze go napisałem. Piszę z pamięci i jakoś nie jestem przekonany, czy poprawnie... :worried:

Jednakże było na forum. :mrgreen:

 

Raczej nie. Ale jest tak że przy pracy ciągłej gdy auto zwolni do powiedzmy 5 km/h wycieraczki zaczynają pracę czasowo (np na światłach gdy stoimy).

 

No i właśnie ja nie lubię tego samoczynnego włączania "czasówki". Gdy stoję na światłach i mocno leje, to wtedy jakoś mało widzę, bo wycieraczki czasowo mi się włączają. Na szczęście tylko trochę mi to przeszkadza. :roll2: Mało tego lubię tą "czasówkę", gdy otwieram bramę lub na chwilę wychodzę z samochodu. Heh... nieźle namotałem. :mrgreen: :dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie mozna ustawic predkosc ale z tego co czytalem to predkosc mozna ustawic tylko w tych e36 co maja seryjnie montowane spryskiwacze lamp, nie wiem czy to prawda....

a robi sie to tak ze na wylaczonych bierzesz szybko na 1 bieg czasowy i od razu wracasz na zero a potem w zaleznosci czy zaraz czy za kilka sekund wlaczysz juz na stale 1 bieg czasowy beda odpowiednio chodzily czesciej lub rzadziej.

 

jasno wytlumaczylem???? hahahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo przy włączonym trybie czasowym, kiedy auto stoi częstotliwość pracy jest mniejsza niż w trakcie jazdy. Co ciekawe przy ruszaniu wycieraczki zawsze machną raz, no i potem już normalnie - czasowo.

Oczywiście przy pracy ciągłej po zatrzymaniu przechodzą w tryb czasowy, jak już ktoś napisał.

Powiadają, że używanie szukajki obcina paluchy, porywa dzieci i odmóżdża, ale to chyba bzdura...


http://www.konstel.webs.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja też się wtrącę i zapytam. Czy na drugiej pozycji powinna też być czasówka czy już praca stała tyle że wolniejsza od trójki??? U mnie na poz.1 jest czasówka na poz.2 też tyle że z krótszymi przerwami a na poz.3 już zapie.......! Czy coś jest u mnie nie tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na 100% czy w bmw są mikrokontrolery. Jeśli są, to taki mikrokontroler będący sercem sterownika programuje się najczęściej w asemblerze. Układ ten posiada między innymi własną pamięć i porty. Programując odpowiednio wyjścia portu sterujemy kolejno każdym trybem pracy wycieraczek. Najczęściej i najkorzystniej robi się to przez tzw. wypełnienie. Polega to na tym że najszybszy tryb wycieraczek działa przy impulsie ciągłym, a kolejne wolniejsze przy impulsie przerywanym. Przerywanym, ale częstotliwość tych impulsów jest na tyle duża, że silnik wycieraczek pracuje płynnie, lecz z mniejszymi obrotami. Ustawienie pracy przerywanej, to nic innego jak wpisanie do programu pętli opóźniającej, może to być 2,5,10s jak kto woli. Praktycznie w każdym sklepie z częściami elektronicznymi można kupić odpowiedni mikrokontroler za 2-5 zł i go na miejscu zaprogramować. Każdy dziarski informatyk napisze odpowiedni program do niego. Dlaczego kupić nowy mikrokontroler? Bo jest tani jak barszcz, a w razie kłopotów z uruchomieniem wstawiamy stary i jest jak dawniej.

 

PS. Jestem studentem elektrotechniki i w kończącym się semestrze robiłem projekt: "sterownik wycieraczek samochodowych z mikrokontrolerem" :mrgreen:

E 36 320i '96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.