Skocz do zawartości

ringi ccfl - zalozone- fotka jak wyszlo


premier

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
A czy jak je podłącze to włączają się normalnie tym włącznik co światła postojowe czy muszę drugi włącznik zrobić ?

jak podłączysz je zamiast świateł postojowych to tym samym przełącznikiem będziesz je zapalał i gasił

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie jak bym kupił takie lampy http://motoallegro.pl/bmw-e46-ringi-lampy-reflektory-przod-nowy-black-i2216932428.html bądź te http://motoallegro.pl/lampy-bmw-e46-98-01-sedan-touring-ringi-black-fk-i2163200274.html bo zależy mi też żeby były czarne a stare chyba nie bardzo da się pomalować. Co o nich sądzicie ringi przy nich będą tak samo jasno świeciły co przy tych do wsadzania w zwykły reflektor ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie jak bym kupił takie lampy http://motoallegro.pl/bmw-e46-ringi-lampy-reflektory-przod-nowy-black-i2216932428.html bądź te http://motoallegro.pl/lampy-bmw-e46-98-01-sedan-touring-ringi-black-fk-i2163200274.html bo zależy mi też żeby były czarne a stare chyba nie bardzo da się pomalować. Co o nich sądzicie ringi przy nich będą tak samo jasno świeciły co przy tych do wsadzania w zwykły reflektor ?

 

masakra lepiej założyć ringi ccfl ładniej swiecą a lampy da sie pomalować w środku

brokat_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie jak bym kupił takie lampy http://motoallegro.pl/bmw-e46-ringi-lampy-reflektory-przod-nowy-black-i2216932428.html bądź te http://motoallegro.pl/lampy-bmw-e46-98-01-sedan-touring-ringi-black-fk-i2163200274.html bo zależy mi też żeby były czarne a stare chyba nie bardzo da się pomalować. Co o nich sądzicie ringi przy nich będą tak samo jasno świeciły co przy tych do wsadzania w zwykły reflektor ?

 

masakra lepiej założyć ringi ccfl ładniej swiecą a lampy da sie pomalować w środku

 

Ringi CCFL ładnie świecą jak są włączone tylko one i jest noc bo w dzień ledwie je widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

 

Mam pytanie odnośnie montażu ringow a konkretnie zapalanie i gaszenie z centralki, kazdy mowi aby podpiac kabelek do lampki osw wnetrza, najlepiej nogi. Czy w takim przypadku poza otwieranie i zamykaniem nie będzie sytuacji ze ringi zaswieca sie wraz z otwieraniem i zamykaniem drzwi oraz przy zapaleniu swiatla wewnatrz ?? jest jakas inna opcja posłączenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest, jeśli chcesz żeby sie zapalały tylko jak otwierasz auto to weź sygnał jakiś z zamka centralnego, przez przekaźnik i jakiś układ który ci podtrzyma sygnał przez np. minute i już masz zasialnie w 2 sposoby czyli albo z postojówek na czas jazdy, albo jak otwierasz auto to przez minute bedą się swiecić po czym zgasną ale zazwyczaj nie zgasną bo już zdązysz zapalić swiatła.

 

Jesli wezmiesz z oswietlenia kabiny to po włączeniu w kabinie bedą się swiecić. Co lepsze jak nie dasz diody prostowniczej to przy zapaleniu postojówek zaswieci ci sie swiatło wewnątrz :)

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, nie zapomnij o diodach! co do układziku czasowego to mogę polecić takie z zestawów do złożenia (sprzedają też już złożone) firmy Jabra, są w każdym sklepie z elektronicznym drobiazgiem no i oczywiście w necie -http://sklep.jabel.com.pl/kategorie/12/Zestawy_do_montazu/Elektronika_domowa.html/1/nazwa-asc mają kilka tego typu urządzeń, proste i wystarczające to jakieś 8 pln czyli nie ma tragedii, wypasy na mikroprocesorach pod 50 pln :) mają zresztą sporo zestawów, które sprytnie wykorzystane można zastosować do rozmaitych modów, ja np użyłem też ich regulatory napięcia na potencjometrach, wbudowałem je w tylne aftermarketowe lampy led gdyż moim - i nie tylko - zdaniem za mocno dawały po oczach :mrgreen: teraz jest bajka, płynna regulacja od 0-100% mocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, czyli sprawa wygląda tak jak myślałem, mam moduł od jafry i tam ustawia się czas świecenia więc przekaźnik jest zapewne zbędny, piszę aby podpiąć pod impuls masy, wtedy chyba nie trzeba będzie diod, jak podepnę pod + wtedy na 100% diody żeby nie wracało, dobrze myślę ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dioda jest po to aby prąd płynał w jednym kierunku czyli od lampki wnetrza do ringów, a nie odwrotnie (jak zapalisz ringi to prąd zatrzyma się na diodzie i nie popłynie do oswietlenia wnętrza).

 

masz instrukcje pewnie montazu od jafry wiec sie zastosuj.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym ale w instrukcji pisze aby wpiąć się w mas otwierania i w mase zamykania, z tego co mi się wydaje masa jest jedna więc nawet przy ręcznym otwieraniu drzwi świeciły by. Z tego co wiem sygnał otwierania i zamykania z pilota idzie osobnymi kablami więc ręczne otwieranie zapewne też. Przy wpinaniu się w masę nie było by potrzeby instalacji diody ale przy wpinaniu się w plusa raczej tak żeby zamek nie szalał.

 

 

Mam problem ringi podłączone dluższym kablem delikatnie mrugaja co parenaście sekund, drugie działają ok, nie chodzi tu o sprawdzenie świateł przez samochód. (sytuacja ma miejsce na zapłonie) ktoś ma jakiś pomysł co może być przyczyną?

 

 

Dla potomnych, w moim przypadku pomogło wlutowanie między plus a masę dwóch kondensatorów w celu wyrównania napięcia. Ringi są mega czułe wachania były w granicach 0,1-0,2v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam :) Być może ten temat pojawił się już w przeszłości ale po przekopaniu całego internetu na wszelakie sposoby nie udało mi się znaleźć żadnej informacji. Mianowicie po zamontowaniu ringów (e46 coupe 2000r przed liftem) osłona maskująca w środku reflektora przesłania ringi i wygląda to co najmniej bardzo nieestetycznie. Ringi są jednakowe. Po wymierzeniu oba lustra mają 146mm więc i ów takie zamówiłem. Po zamontowaniu okazało się że jest problem z tą osłoną. Dodam jeszcze, że gdybym zamówił mniejsze ciężko było by je zamocować, pozatym ringi wisiały by w "powietrzu". W tym rozmiarze pasują idealnie do średnicy luster. Zdecydowałem więc wyrzucić owe osłony ale pojawił się kolejny problem. Gdy podejdzie się do reflektora widać od góry łączenie zderzaka i pełno "niezagospodarowanych" plastików co boli jak drzazga w fiu... Moje pytanie co należy zrobić z tym mankamentem? Mimo wszystko spróbować wymienić ringi na mniejsze i kombinować z osłoną czy zostawić tak jak jest? A może wiecie coś o jakiś listwach maskujących, powiedzmy na "dno" reflektora żeby te mankamenty ukryć? Dzięki, pozdrawiam :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Ringi jako światła dzienne nie są legalne w e46, jak to nazwałeś, nawet fioletowe :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.