Skocz do zawartości

BMW E36 do 12000 zł, czy warto?


michal_gdynia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szykuje się do zakupu auta i myślałem o bmw 316 rocznik '96 do kwoty 11-12 tys. Szukam ładnego i zadbanego autka i takie pytanie w związku z tym, bo potrzebuje obiektywnego, chłodnego spojrzenia - czy za tą kwotę dam radę znaleźć takie autko, czy od razu mam szukać w starszych rocznikach, a może w ogóle odpuścić sobie BMW, bo za taką kwotę nie znajdę dobrze utrzymanego auta? Przeglądałem już wstępnie Allegro i OtoMoto, ale tam rozbieżność cen jest dość duża, więc sam już nie wiem.. Proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie za ta kwote kupisz w miare zadbane 316-318 po 94 roku-silniczek na łancuchu. Patrz na stan auta nie na rocznik nie upieraj sie przy 96 bo możesz spotkać 94 zadbane w tej cenie.

Ja 2 miechy temu zakupiłem za 12 tyś 96 rok 1 tyś włożyłem i śmigam.

A czy warto. OCZYWIŚCIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tą cene w tym roczniku to "ładnego i zadbanego" nie znajdziesz. Co najwyżej kupisz w najlepszym wypadku auto do remontu albo zrobione po niezłym dzwonie.

Prowadziłeś kiedyś BMW? To jest adrenalina, to jak narkotyk - wciąga. Jesteś królem świata i nikt ci nie podskoczy :diabel_faja:





Nowe forum BMW tylko dla serii 3

http://www.3er.pl

warto tam być!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę ze uda Ci się znalezć coś dobrego w tej cenie,może faktycznie coś z ok1994.Ja sam ponad rok temu zakupiłem 318is coupe z 1994 w podobnej cenie i jestem naprawdę zadowolony.Jedyne co wymieniłem to amortyzatory,ale to norma,kiedy samochód po przyjezdzie z Niemiec pozna troszkę naszych "cudownych" Polskich dróg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdziesz spokojnie samochod tylko kwestia czego szukasz. Jesli szukasz pelnej elektryki, climatronic i skory a przy okazji zacne 2,5 litra pod maska to nie ma bolka, ale jak szukasz samochodu do jazdy i chcesz by to bylo BMW to R4 z godziwym wyposazeniem napewno znajdziesz... I nie patrz na rocznik samochodu tylko na stan. '96 czy '94 to zadna roznica dla tych samochodow, a nierzadko zdaza sie '94 w stanie lepszym niz niejedno '98 z koncowki produkcji...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szykuje się do zakupu auta i myślałem o bmw 316 rocznik '96 do kwoty 11-12 tys. Szukam ładnego i zadbanego autka i takie pytanie w związku z tym, bo potrzebuje obiektywnego, chłodnego spojrzenia - czy za tą kwotę dam radę znaleźć takie autko, czy od razu mam szukać w starszych rocznikach, a może w ogóle odpuścić sobie BMW, bo za taką kwotę nie znajdę dobrze utrzymanego auta? Przeglądałem już wstępnie Allegro i OtoMoto, ale tam rozbieżność cen jest dość duża, więc sam już nie wiem.. Proszę o pomoc!

 

podoba mi sie to co napisales- bo sam powinienes sobie odpowiedziec, DLACZEGO ceny sa tak rozbierzne? Z czego to wynika? A no z tego ze sa BMW i inne, im podobne , majace ze soba wspolnego tyle co znaczeki i ogolny zarys bryly samochodu.

ja 2 lata temu kupilem 12.600 za uato z gazemz ponad 200 tys km z 93roku-ale BEzwypadkowe( sam z kolega szukalem go w niemczech dla niego -potem go odkupilem bo wiedzialem co to za auto)( LPG jakby go nie bylo cena bylaby nizsza jednak wtedy byl dalszy ciag szalu na gaz ) jednak dzis szkoda mi go za 12 oddac bo wsadzilem w niego z 4( sprzeglo, amory,rozrzady, wszystkie elementy gumowometalowe, kasowanie bledow, jakies inne pierdoly ktore sa dos kosztowne jak dla mnie) dlatego bede nim smigal az stanie gdzies na poboczu ...............jako gołebnik

Edytowane przez czestek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Powodzenia w poszukiwaniach. :norty: Problemem nie jest ilość gotówki ale w stanie tego co można u nas kupić w ogóle. Nie szukaj auta z tego rocznika z przebiegami pod 200kkm bo 99% to ściema, te które faktycznie nie mają tych 200kkm to kupca znajdują po za ogloszeniami i nie nastawiaj się na kupno 'salonówki' bo takich aut z tych roczników po prostu nie ma. Poogladaj kilka samochodów zanim się zdecydujesz, nabierzesz rozeznania jak to się w ogóle ma do tego co opowiadają sprzedający i za cholere nie napalaj się na "igle-sztuke". Pośpiech to najgorszy doradca.

 

BTW: nie słuchaj tych co mówią, że auto z 95/96 roku można mieć za 8-9kzł i że jest super i cacy. Rower ze złomu też można wyciągnąc i mowić wszystkim w koło, że się ma rower. Nikt normalny nie odda ci dobrze utrzymanego auta po cenie szrotu zwożonego przez handlarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia w poszukiwaniach. :norty: Problemem nie jest ilość gotówki ale w stanie tego co można u nas kupić w ogóle. Nie szukaj auta z tego rocznika z przebiegami pod 200kkm bo 99% to ściema, te które faktycznie nie mają tych 200kkm to kupca znajdują po za ogloszeniami i nie nastawiaj się na kupno 'salonówki' bo takich aut z tych roczników po prostu nie ma. Poogladaj kilka samochodów zanim się zdecydujesz, nabierzesz rozeznania jak to się w ogóle ma do tego co opowiadają sprzedający i za cholere nie napalaj się na "igle-sztuke". Pośpiech to najgorszy doradca.

 

BTW: nie słuchaj tych co mówią, że auto z 95/96 roku można mieć za 8-9kzł i że jest super i cacy. Rower ze złomu też można wyciągnąc i mowić wszystkim w koło, że się ma rower. Nikt normalny nie odda ci dobrze utrzymanego auta po cenie szrotu zwożonego przez handlarzy.

 

.............................AMEN :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szukasz auta na dluzej??, jesli tak to ja bym ci polecil cos z wiekszym silnikiem np taka 320i. Sam mam 316 i napoczatku mi mocy stykało a teraz po roku mam juz wielka ochote na zmiane na cos mocniejszego choc auto chodzi bezawaryjnie. Ale oczywiscie jesli szukasz auta do normalnej w miare sprawnej jazdy to 316i jest wystarczajaca i w dodatku jest dosc ekonomiczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę iż lepiej poszukaj tego co będzie najlepszym stanie technicznym bo 94rocznik moze być duzo ładnijeszy od 96 i może lepiej silnik M50B20 z vanosem wiesz to BMW szybko dojdziesz do wniosku że 1,6 jest za słaby jak cie byle golf III objedzie :)

 

Ale jeżeli aspekt ekonomiczny fra silną rolę to może lepiej choćby 318 różnica w spalaniu mała a osiągi lepsze

Nie ma to jak 760I 445 koni Rulez:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę coś od siebie

pół roku temu sam nie sądziłem że kupię BMW

szukałem auta do jazdy nie szpanu

oglądałem toyoty, hondy, bimkę5, i 13 lipca pojechałem obejrzeć teraz już moją 3 stety niestety to tylko 1,6 M40 klekocze mało z 1992 roku zapłaciłem 6300 złotych + opłaty rej. ogólnie już na gotowo z sekwencją kosztuje mnie 10500 złotych ale nie mam poza wypłowiałą maską żadnej rdzy i innych tam historii z dzwonami najważniejsze nie napalaj się a cierpliwie szukaj myślę że

znajdziesz a najlepiej kup auto nierejestrowane w PL to wyjdzie Ci na zdrowie. Natomiast czy 1,6 to za mało nie wiem ja swoją na autostradzie też 195 km/h pojadę owszem IS byłby lepszy albo 2,0 ale coś za coś niekoniecznie trafi ci się ładna 1,8 czy 2,0 jak cacy to może być i 1,6 a będziesz bardziej zadowolony jak z 2,0 która non stop kręciła bączki :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Znajdziesz spokojnie samochod tylko kwestia czego szukasz. Jesli szukasz pelnej elektryki, climatronic i skory a przy okazji zacne 2,5 litra pod maska to nie ma bolka, ale jak szukasz samochodu do jazdy i chcesz by to bylo BMW to R4 z godziwym wyposazeniem napewno znajdziesz... I nie patrz na rocznik samochodu tylko na stan. '96 czy '94 to zadna roznica dla tych samochodow, a nierzadko zdaza sie '94 w stanie lepszym niz niejedno '98 z koncowki produkcji...

 

Ja wlasnie znalazlem takie z podgrzewana skora, szpera i 2,5 pod maska za dokladnie 12100. I jezdze nim jak narazie bezawaryjnie ponad 7 miesiecy. Wiec moge powiedziec ze mozna znalezc dobrze wyposazone 325 za taka kwote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wszystkie rady porady :D Auta zdecydowanie szukam na dłużej, chcę kupić,wymienić co do wymiany, dbać i jeździć:)Napewno nie będe się napalał na pierwsze lepsze ogłoszenia tylko wytrwale szukał i przede wszystkim oglądał i porównywał i nie wykluczam, że z 316 zrobi się nagle 318 lub320 :D . Jak znajdę coś ciekawego i będe oglądał to napewno podziele się wrażeniami i wszystko opisze w szczegółach:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.