Skocz do zawartości

[ e34 ] 205/60/15 zimówki - dobry wybór?


21pio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chcę kupić do mojego e34 zimówki 205/60/15 i założyć je na alu 7 cali.

 

Czy możecie mi powiedzieć czy to jest dobry wybór?

 

Wydaje mi się, że 195 będą za wąskie do tych alu.

 

sprawdz tu..Wybrany rozmiar felgi:

7,00x15

 

Pasujące rozmiary opon:

205/70R15

235/70R15

195/65R15..powinny byc na zime

205/65R15

215/65R15

195/60R15

205/60R15

215/60R15

225/60R15

195/55R15

205/55R15

195/50R15

205/50R15

195/45R15

 

:P :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja.

 

Nie wiem koledzy gdzie Wy znaleźliście rozm. opon dedykowany do BMW '195/65R15'.... Jestem w pewnym sęsie związany z branżą oponiarską i we wszystkich moich katalogach(w których są dane producentów) rozmiar opon dedykowany na zimę to 205/65R15 i takie też sam dla siebie sprawiłem.

 

Letnie opony to były jakieś 225, ale wysokości już nie pamiętam, musiałbym sprawdzić.

Zaś 195/65R15 NIE JEST zamiennikiem 205/65 i jak obie opony postawicie obok siebie, to będa miały całkowicie RÓŻNE wymiary i nawet nie będa podobne, co może skutkować innym zachowaniem się samochodu, oszukiwaniem licznika(opona niższa). Także WĘŻSZEGO zamiennika 205/65 nie ma po prostu.

 

I pisze to z całą odpowiedzialnością, gdyż trochę w tej branży siedzę.

 

Pozdrawiam i życzę przemyślanych zakupów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chcę kupić do mojego e34 zimówki 205/60/15 i założyć je na alu 7 cali.

 

Czy możecie mi powiedzieć czy to jest dobry wybór?

 

Wydaje mi się, że 195 będą za wąskie do tych alu.

 

 

Ja mam na 7 calowe alufelgi zalozone 195.Zalozylem bo juz mialem a aluski okazyjnie kupione.Zalozone ale to juz jest tak na granicy wezsze juz nie ma co zakladac

BMW 730iA wcześniej

BMW 520i E34, BMW 318 E21, BMW 525 TDS E34, BMW 525i E34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja.

 

Nie wiem koledzy gdzie Wy znaleźliście rozm. opon dedykowany do BMW '195/65R15'.... Jestem w pewnym sęsie związany z branżą oponiarską i we wszystkich moich katalogach(w których są dane producentów) rozmiar opon dedykowany na zimę to 205/65R15 i takie też sam dla siebie sprawiłem.

 

Letnie opony to były jakieś 225, ale wysokości już nie pamiętam, musiałbym sprawdzić.

Zaś 195/65R15 NIE JEST zamiennikiem 205/65 i jak obie opony postawicie obok siebie, to będa miały całkowicie RÓŻNE wymiary i nawet nie będa podobne, co może skutkować innym zachowaniem się samochodu, oszukiwaniem licznika(opona niższa). Także WĘŻSZEGO zamiennika 205/65 nie ma po prostu.

 

I pisze to z całą odpowiedzialnością, gdyż trochę w tej branży siedzę.

 

Pozdrawiam i życzę przemyślanych zakupów. :)

 

a kto pisze ze jest zamiennikiem :?:

Edytowane przez zbigniewst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja mam pytanie. mam ostatnio ograniczony fundusz. czy kupilibyscie na moim miejscu opony zimowe Viking Stop 5000 o biezniku 4mm za 250zl? czy to dobra cena? czy moze lepiej kupic tylko 2 nowe opony (debicy) w supermarkecie za taka sama cene i nalozyc je na przod?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja mam pytanie. mam ostatnio ograniczony fundusz. czy kupilibyscie na moim miejscu opony zimowe Viking Stop 5000 o biezniku 4mm za 250zl? czy to dobra cena? czy moze lepiej kupic tylko 2 nowe opony (debicy) w supermarkecie za taka sama cene i nalozyc je na przod?

pozdrawiam

 

sam przod nic nie da :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji i obsługi przy specyfikacji opon zimowych jest wyraźnie zaznaczone m. in. 195/65R15 z adnotacją *nie dla 525tds. Czytaj! Kto napisał ze 195/65R15 i 205/65R15? To ze widzisz litery i cyferki nie oznacza ze je zrozumiałes.
Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja mam pytanie. mam ostatnio ograniczony fundusz. czy kupilibyscie na moim miejscu opony zimowe Viking Stop 5000 o biezniku 4mm za 250zl? czy to dobra cena? czy moze lepiej kupic tylko 2 nowe opony (debicy) w supermarkecie za taka sama cene i nalozyc je na przod?

pozdrawiam

 

Cześć,

 

Ja kupiłem Continental WinterContact TS790 w rozmiarze 205/55/16 @ 5.5/6 mm za 360 PLN i auto się bardzo dobrze spisuje.

Myślę, że warto abyś poszukał kompletu markowych opon, bo za niewiele więcej możesz dostać trochę lepsze gumy (i z większą ilością bieżnika).

 

/Andrzej

"Gdyby wybory miałyby coś zmienić, to dawno zostałyby zakazane" - JKM

!!! ZOBACZ MOJE AUKCJE !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja mam pytanie. mam ostatnio ograniczony fundusz. czy kupilibyscie na moim miejscu opony zimowe Viking Stop 5000 o biezniku 4mm za 250zl? czy to dobra cena? czy moze lepiej kupic tylko 2 nowe opony (debicy) w supermarkecie za taka sama cene i nalozyc je na przod?

pozdrawiam

 

250 zł za sztukę? Z supermarketu? Kosmos. Ja raz kupiłem pióra Boscha w supermarkecie. Rozleciały sie po miesiącu.

 

http://www.opony.com.

 

Dostawa za free na miejsce.

Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledze chyba chodzilo ze za 250 komplet :) a opona 195 teoretycznie jest ok dla e34 ale uwaga !!! z WYLACZENIEM TDS!!!! tak mowi instrukcja i dlatego wybralem na zime 205, chociaz wszyscy mowili ze 195 moze byc. ja jednak wierze instrukcji...
The Ultimate Driving Machine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji i obsługi przy specyfikacji opon zimowych jest wyraźnie zaznaczone m. in. 195/65R15 z adnotacją *nie dla 525tds. Czytaj! Kto napisał ze 195/65R15 i 205/65R15? To ze widzisz litery i cyferki nie oznacza ze je zrozumiałes.

Spojrz troszke wyzej...

Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli do mojego TDS niepowinenem zakładać 195/65/15.

 

Mam możliwość kupienie 205/60/15, i męczy mnie tylko ten profil opony.

Czy różnica między 65 a 60 może być jakimś problemem?

 

wyzej napisalem ci jakie moga byc na twoje felgi 205/60/15 moga byc..troche moze licznik inaczej wskazywac :mrgreen: jak masz okazje to kupuj...im wiecej bedziesz sie pytal tym wiecej dostaniesz odp.

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=68919&highlight=.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem odpowiedni rozmiar to właśnie tak jak pisali poprzednicy: 195/65 R 15 - jest to zalecany przez BMW rozmiar.

 

Na dowód macie tabele

pozdrawiam

 

http://images33.fotosik.pl/86/27fb2c515618b73bm.jpg

http://images33.fotosik.pl/376/633352ed1b63d463.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.