Skocz do zawartości

...wciągneła 0.4L oleju ...318tds


Nest

Rekomendowane odpowiedzi

0,4 litra to nie jest tragedia. każdy samochód zużywa olej. jeden mniej a drugi więcej. na zużycie oleju ma wpływ /oprócz stanu silnika/ też styl jazdy kierowcy, gdy jeździsz bardziej dynamicznie to zużycie oleju wzrasta, tak samo jest gdy więcej kilometrów pokonujesz po mieście. ja w swoim 318tds dolewam około 0,7-1,0 l na 10000 km. przebieg u mnie to 205 000 km a kondycja silnika dobra, więc nie masz się czym przejmować.

 

dla przykładu: w danych technicznych vw passata z silnikiem diesla jest wzmianka że zużycie oleju może sięgać 1l na 1000km i nie jest to wada samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile miales zalane wczesniej, oleju? na maximum czy w polowie, w mojej pierwszej BMW zalewalem na max a ona zawsze brala a co sie okazalo ze brala do prawie min no moze z 3 mm ponad i juz taka stalo, wiec poki niezejdze ponizej stanu minimalnego niema biedy, sprawdz jak ty masz, moze lejesz na max i ciagle dolewasz jak zejdzie na polowe
www.auto-optima.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dystansie 5.400km dolałem 0.4L oleju ...to dużo czy mało?

...czy to duzo :mrgreen: jak mialem mercedesa z 2litrowym silnikiem w benzynie to co 1000kilometrow musialm dolewac4-5litrow oleju a ty sie martwiesz o 0,4litra!!odkad mam bmw z olejem niemam zadnego oleju

...mimo staran otoczenia nie udało mu sie zmadrzec...BMW

http://allegro.pl/show_item.php?item=641252496


http://img.userbars.pl/80/15963.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.