Skocz do zawartości

BMW 750 - skrzynia biegów


czupacz

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko jest takie. Gdzie jest ukryty w 750 komputer od skrzyni biegów? Skrzynka chyba mi nawaliła ale najpierw trzeba sprawdzić kompa. Ładowałem (chyba z lenistwa) akumulator podłączając prostownik do klemy (tej pod maską z przodu) i chyba spierniczyłem kompa od skrzyni. A może to zbieg okoliczności i skrzynka trzasnęła nie od tego. Jak olej zimny to samochód jedzie OK ale po 10km zaczyna się ślizgać i całkiem rozprzęgla i nie ruszy z miejsca. Po 2 minutach znów można jechać. Jakiś dziwny dzwięk też słychać z tego koła z olejem w skrzyni. Chciałbym podłączyć 2 kompa i sprawdzić, bo może jednak posadziłem go tym głupim ładowaniem akumulatora. Nie wiem w którym miejscu szukać tego kompa. Sprawa bardzo pilna.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko jest takie. Gdzie jest ukryty w 750 komputer od skrzyni biegów? Skrzynka chyba mi nawaliła ale najpierw trzeba sprawdzić kompa. Ładowałem (chyba z lenistwa) akumulator podłączając prostownik do klemy (tej pod maską z przodu) i chyba spierniczyłem kompa od skrzyni. A może to zbieg okoliczności i skrzynka trzasnęła nie od tego. Jak olej zimny to samochód jedzie OK ale po 10km zaczyna się ślizgać i całkiem rozprzęgla i nie ruszy z miejsca. Po 2 minutach znów można jechać. Jakiś dziwny dzwięk też słychać z tego koła z olejem w skrzyni. Chciałbym podłączyć 2 kompa i sprawdzić, bo może jednak posadziłem go tym głupim ładowaniem akumulatora. Nie wiem w którym miejscu szukać tego kompa. Sprawa bardzo pilna.

Pozdrawiam.

 

raczej zbieg okoliczności... komputer zgłasza Ci jakieś błędy typu "Getribprogram" ??

Komp jest zdaje się w tym samym miejscu co ECU.. (bo jest tam ok 4 modułów - więc 1 może być od skrzyni).. ale głowy nie dam, bo ja oddałem skrzynie do naprawy i nic nie sprawdzałem... :?

 

Zobacz jaki masz kolor oleju w skrzyni?? ja miałem olej koloru takiego jak z silnika - dlatego bo nie wymieniałem i coś się spaliło (zatarło??)

Marcin

BMW Klub Polska

F25 X3 2,8iA xDrive

E91 320dA touring

E39 530dA touring

E39 530iA touring

E36 316iA m43 Compact


----------------------------------------

historia - E32 750iA (1992-2004)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kumpla co ma 750 i bym kompy zamienił. Tak najłatwiej sprawdzić czy to komp czy skrzynia. Tylko gdzie ten komp jest? Te 4 moduły to na pewno 2 do silnika 1 do ABS a czwarty? A może jeszcze w innym miejscu jest? Kto wie? Proszę o info. Olej jest dobry, ma 20tyś.km i filtr też. Nawet dolałem i bez zmian.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Komputer od automatu jest dokladnie tam gdzie ECU, trzeci od przedu samochodu lub 2 od szyby liczac.

1 to ECu

2 automat

3 modul komfortu

4nie pamietam,ale sprawdze i dopisze.

Pozdrawiam

kamil

Pozdrawiam

Kamil



(...)trzeba wiedziec kiedy ze sceny zejsc

NIEPOKONANYM...(...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś źle napisałeś. Na pewno dwa komputery z czterech są do strowania silnikiem. Jeden na 1 stronę a 2 na 2 stronę. Zostają jeszcze dwa kompy. Jeden jest chyba od ABS a następny? Napewno dwa kompy są do silnka - wiem na 100% bo podłączałem do nich centralki od gazu. A który od skrzyni?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Czekam cały czas na info o tym gdzie się znajduje komp od skrzyni biegów. Na bank to żaden z tych 4 pod maską od strony pasażera. :modlitwa: A może ktoś wie jak sprawdzić kody błędów skrzyni. Co należy wcisnąć aby samochód wyświetlił swoje błędy? :roll: Edytowane przez czupacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden jest ukryty w słupku od przednich dżwi od strony pasażera ale czy to ten jest od skrzyni biegów to nie wiem

 

Apropo jak dolać oleju do tej skrzyni bo po disiejszym sprawdzeniu zauważyłem że jest go około 8mm poniżej minimum

Czy zrobić to przez bagnet?? :lol:

 

Przejezdziłem już swoją beti około 25tyś km olej w skrzynce jest dalej krystalicznie czysty

 

Kiedyś mi szarpała ale powodem był uszkodzony przepływomierz

http://img182.echo.cx/img182/3667/bmwx25qo.jpg

Sprzedaje materiał na podsufitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś źle napisałeś. Na pewno dwa komputery z czterech są do strowania silnikiem. Jeden na 1 stronę a 2 na 2 stronę. Zostają jeszcze dwa kompy. Jeden jest chyba od ABS a następny? Napewno dwa kompy są do silnka - wiem na 100% bo podłączałem do nich centralki od gazu. A który od skrzyni?

 

A nastepny zbiera informacje od tych dwoch i steruje motorem jako caloscia :)

Lubię BMW - od 15 lat...trochę ich ujeżdzałem

Teraz pora na AMG :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.