Skocz do zawartości

Kto zna jak lub wie gdzie ustawić zawory w M30? Wawa


Przem777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Poszukuję kogoś kto zna się na temacie i ustawi mi zawory w M30 735 '92. Rejon poszukiwań to Warszawa lub bliskie okolice. Chętnie też przyjmę namiary na kompetentny warsztat. Niestety, te warsztaty, które odwiedziłem, odmówiły mi... Pomożecie? :)

Patrzcie w lusterka, BMW są wszędzie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie ustaw to łatwiejsze niż Ci sie wydaje, Luz fabryczny to 0,30 ja zawsze daje mniejszy w zaleznosci jak wyglada wałek, jest to jakieś pół godziny roboty i po krzyku, Potrzeby do tego jest klucz oczkowy 10 i wygięty gwóźdż lub imbus i klucz 24 żeby pokręcić za alternator bo za wał trudny dostęp jest, a jeżeli to manual to na 5tce się przepycha auto,, krzywki ustawianego cylindra mają być skierowane ku dołowi głowicy wkładasz czszelinomierz między wałek a popychacz jeżeli wchodzi luźno popuszczasz nakrętke kontrującą i imbusem przekrcasz dociskając popychacz do wałka nie za mocno żeby szczelinomierz przesuwał się ale nie za lekko itd itd aż wszyskie ustawisz.ot czała tajemnica
BMW sie nie psuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo sam albo napisz do użytkownika Anjisan, ten przesympatyczny człowiek zjadł zęby na silnikach m30 :mrgreen:

Prócz tego że ustawi ci zawory obejrzy całe autko i powie co powinieś w najblizszym czasie naprawić/wymienić

Polecam go :D

http://pomocdrogowakrk.pl

Tel:790 580 495

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nich Ci sprawdzi odrazu holenderki rurki smarującej krzywki wałka u mnie w okolicy jest tylko dwie 7 m30 i kumpel jadąc do mechaniora z czym innym przytarł jednedo konika, szybciutko zciągnołem dekiel zaworów u siebie i :shock: w palcach można było jednego odkręcić drugi też nie lepiej.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu rewelacja, nie wiedziałem że mam szanse sam się do tego zabrać!! Oczywiście spróbuję!! Jak się nie uda, napiszę... Czy wystarczy ustawiać gdy popychacz idzie w dół, nie ma tam jakiejś kolejności suwów pracy? Mam książkę do serii 5 i jest mowa o silnikach M30, ale nie ma nic o ustawianiu zaworów. :(
Patrzcie w lusterka, BMW są wszędzie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzywka ma być do dołu na tym zaworze, na którym regulujesz luz, przed przystąpieniem do regulacji radzę zaopatrzyć się w nową uszczelke(w inter carsie kosztuje 50 zeta) pokrywy zaworow, jeśli masz starą to lubi pęknąć przy zdejmowaniu lub nie będzie trzymała po założeniu i bedziesz miał wycieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemo777...hajko dobrze radzi z ta uszczelka...raczej na 100 procent bedzie sie juz pocic.A propos ustawiania zaworow.Z racji ,ze mialem 730 przez 5 lat robilem to kilka razy ,zawsze sam.Prosta robota...chlopaki dobrze Ci to opisali.jednak zasugerowalbym o.35 na zaworach...chodzi o luz.Zaraz wytlumacze.Ja ustawilem o.30 dosyc ciasno silnik mialem po remoncie i chodzil jak zegarek jednak slaba rtroche byla i okazalo sie,ze uszkodzony byl tam jakis modul...ale jak tylko zajschalem do boscha w szczecinie gosc od razu zwrocil uwage...a naprawde mysle,ze to dobry fachowiec...ze silnik chodzi za cicho i od razu zapytal sie mnie czy ja ustawialem luz na zaworach.powiedzial,ze tych silnikow regulowal mnostwo i tam musi byc slyckac lekkie klepanko zaworow i jest pewien,ze bede mial w spalinach cos tam jakis tlenek...czy inne badziewie, i jest to spowodowane tym,ze zawory tak naprawde troszke puszczaja bo luz jest za maly.Sprawdzil i okazalo sie,ze ma racje.Ustawilem wiekszy luz na o.35 i byla lalka.Tak,ze sugeruje raczej wiekszy a nie mniejszy niz 0.30.Bedzie troszke klepal,ale tak ma byc no i zaworki nie dostaja w dupke.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci mojego znajomego Darka jest starym wyga jeśli chodzi o BMW a szczególnie m30 ma dużo wiedzy w głowie i części w garażu pzdr Czarek oto kom do niego 507020100 lub gg3906079

E38E39.pl Zapraszamy



http://forum.7er.pl/images/signatures/1472529404c02d57a7de6b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

WIELKIE DZIĘKI DLA MARKA760i i wszystkim, którzy dali cenne wskazówki. Zaiste robota jest całkiem przyjemna, nawet 23 XII gdy wszyscy myślą już o świętach, a temperatura powietrza wynosi -3C :) !! Polecam wszystkim, którzy się wahają czy podjąć się tego samemu, warto. Przypominam o uszczelce. Aha, regulację poszerzyłem o wymianę mimośrodów, niektóre były już ostro rozklepane, warto je wymienić!!

Pzdr

Patrzcie w lusterka, BMW są wszędzie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.