Skocz do zawartości

Kluczyk Webasto and czujnik


Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

na ojcowskiej maja takiego kompa jak w aso (byc moze troche starszy model, nie wiem nie znam sie, ale jest to komputer do diagnostyki bmw)

 

ten dokument, ktory wkleilem powyzej, wydaje sie byc (i tak byl opisany na forum niemieckim), jako fragment oficjalnego cennika bmw aso de, takie przeprogramowanie kosztuje tam oficjalnie 70 euro (o ile dobrze pamietam) - inna sprawa, ze tez nie wszyscy w aso de wiedza o takiej mozliwosci

 

pozdr

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I się nie doczekałem odp na moje pytanie. :roll:

To pytam jeszcze raz: Świeci mi się kontrolka hamulców mimo że wymieniłem klocki przód/tył oraz czyjniki. Co może być jeszcze nie tak :?: I czy to normalne jeśli nadmier płynu hamucowego wyleciał ze zbioniczka ?? Wcześniej był zalewany w serwisie w widocznie był nadmiar kdy ścinęłem tłoczki. :) DObrze myśle :?: :?: :?: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bono a orienotwales sie moze jak to jest z pilotem do tego odblokowanego webasta, da rade zainstalowac?? z checia bym taki pilocik sobie sprawil...

Oczywiscie ze mozna, ja u siebie zalozylem...

 

Najpierw musisz kupic pilota np. cos takiego w zaleznosci od modelu T80/90/100 cena moze byc rozna, ale zwykle jest to ponad 200euro (czasem trafiaja sie okazje za uzywane). Jakis czas temu byly na allegro nowe Telestart T90 po 600zl...

Pozniej pozostaje tylko podlaczenie i ewentualnie dorobienie instalacji, jezeli oryginalnie webasto dziala tylko jako dogrzewacz, a jezeli jako niezalezne ogrzewanie to kabel w zestawie powinien pasowac. Jak jestes kumaty to zrobisz to sam - kilka kabelkow, bezpiecznik i przekaznik. W zaleznosci od modelu, mozna jeszcze wymienic kilka przewodow tak zeby zrobic maly obieg (wnetrze szybciej sie nagrzewa), w e46 np. nie trzeba. Po podlaczeniu wszystkiego moze byc potrzebne codowanie (nie we wszystkich modelach).

Jak jestes zainteresowny i znasz eng/de to moge ci podeslac instrukcje/schematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do webasto tez mnie ten temat interesuje. Kazdy mowi ze mozna ale jakos nie ma konkretnych odpowiedzi :( i jakos nie potrafie znalesc kogos kto to zrobil poprzez przeprogramowanie. Jesli ktos taki jest to prosze sie odezwac :).

 

Witam,

Pojechałem kilka dni temu do mechanika w Wojkowicach (śląskie), zapytałem czy da się to "dograć". Uśmiechnął się tylko (byłem podłączyć pod komputer żeby sprawdzić blędy) i powiedział do dwojego mechanika - Heniek (czy jak mu tam na imie) wgraj mu jeszcze raz oporgramowanie. Po czym Heniek pokombinował troche, samochód zapalony, nagle zgasły wszystkie światła, kontrolki, zegary na chwilke zmarły, kierownica opuściła się ... po chwili się podniosło i na ekranie navi pojawiła się zmieniona opcja przewietrzanie/grzanie. Działa.

Cała operacja, łącznie z pełną diagnostyką całego kopa trwałą 30 minut i kosztowała 100 zł.

Ciepełko.... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I się nie doczekałem odp na moje pytanie. :roll:

To pytam jeszcze raz: Świeci mi się kontrolka hamulców mimo że wymieniłem klocki przód/tył oraz czyjniki. Co może być jeszcze nie tak :?: I czy to normalne jeśli nadmier płynu hamucowego wyleciał ze zbioniczka ?? Wcześniej był zalewany w serwisie w widocznie był nadmiar kdy ścinęłem tłoczki. :) DObrze myśle :?: :?: :?: :lol:

Musisz trochę pojeździć i za którymś odpalenie kontrolki na pewno zgasną. Już kilka razy zmieniałem czujniki i za każdym razem było tak samo, po paru odpaleniach same zgasły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam !

Bardzo zainteresowała mnie sprawa przeprogramowania webasto.

Z dużą uwaga przeczytałem wcześniejsze posty i postanowełem sam to sprawdzić w kilku punktach w Warszawie.

Ceny są różne od takich jak pisał kolega Bono, do 1700 a nawet 1900 zł w innych stacjach BMW. Interesuje mnie czy ty kolego Bono ,długo używałeś webasta w wersji dogrzewanie wnętrza i czy nie rozładowywał ci akumulatora i czy masz navi małą czy dużą i czy to ma jakieś znaczenie.

I niech też odezwą się ludzie , którzy to zrobili mam na myśli kolega CichyTM i Maroek chyba ,że kolegów takich jest więcej to, proszę Was o odpowiedź

Pozdrawiam Was i z góry dziekuję

dm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Bardzo zainteresowała mnie sprawa przeprogramowania webasto.

Z dużą uwaga przeczytałem wcześniejsze posty i postanowełem sam to sprawdzić w kilku punktach w Warszawie.

Ceny są różne od takich jak pisał kolega Bono, do 1700 a nawet 1900 zł w innych stacjach BMW. Interesuje mnie czy ty kolego Bono ,długo używałeś webasta w wersji dogrzewanie wnętrza i czy nie rozładowywał ci akumulatora i czy masz navi małą czy dużą i czy to ma jakieś znaczenie.

I niech też odezwą się ludzie , którzy to zrobili mam na myśli kolega CichyTM i Maroek chyba ,że kolegów takich jest więcej to, proszę Was o odpowiedź

Pozdrawiam Was i z góry dziekuję

 

Jak masz navi to zrobisz to NCS'em albo DIS'em w 5 minut

 

Było już podane na tacy

Jak masz dostęp do DIS'a to:

 

Coding/Programming

3 ZCS/FA coding

2 Retrofit

5 Independent Heating

 

Zalecają jeszcze odłączenie aku na ok. 30 sek.

Pojawia się dodatkowa opcja w NAVI

O akumulator się nie martw - da radę

 

Dokładnie opisane jest tu (ukrainskie forum przetłumaczone)

WEBASTO M57

BMW KLUB PRZEMYŚL

1 Jeżeli coś może się nie udać — nie uda się na pewno.

2 Nigdy nie kłóć się z głupcem — ludzie mogą nie dostrzec różnicy.

3 Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo — na pewno to zepsujesz.

4 Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.

5 Niemożliwe jest zbudowanie niezawodnego urządzenia — głupcy są zbyt pomysłowi.

6 Wniosek to punkt, w którym nie masz już siły dalej myśleć.

7 Komputer służy do tego aby ułatwić Ci pracę, której bez niego w ogóle byś nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za szybką odpowiedź kolego rOBSOnx :clap: :modlitwa: ale niestety nie mam DIS ani NCS . Czy to są programy za free czy z licencjami ?

Chyba bedzie mnie czekała stacja ASO ,bo interfejsu też nie posiadam.

Pozdrowionka i może wiesz czy ma wpływ na to rodzaj klimy, bo u mnie jest manualna .

dm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytam, bo tego nie moge sie doszukac...

 

jest mozliwosc uaktywnienia webasto w nawi za pomoca DIS czy innego kompa, jesli nie mam dostepnej opcji przewietrzania?

samochod to e46 330xd 2004rok

 

naprawde nikt nie wie czy da sie to zrobic ?? w koncu (teoretycznie) wszystko chyba jest, wiec wydaje mi sie ze to kwestia konfiguracji i uaktywnienia...ale moze sie myle

było... E30 320, E30 325ix, E34 535iA, E46 330xd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka !

Tomec

Chyba będę miał dla ciebie dobre wieści. Dziś przeprogramowałem swoje webasto ,nie wiem jeszcze jak działa bo było za ciepło dzisiaj żeby sprawdzić ,ale na monitorze pojawiła mi sie nowa sekwencja . Miałem ogrzewanie postojowe ,a teraz ma ogrzewanie /wentylacja ,ale działa to podobno dopiero od 4 stopni C.

Pytałem się o twoją sprawę i można to aktywować urządzeniem firmowym do diagnostyki. Ja robiłem to w Warszawie w serwisie BMW.

Jak będą chłodniejsze noce to sprawdzę i napiszę co i jak działa.

Pozdrowionka

dm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytam, bo tego nie moge sie doszukac...

 

jest mozliwosc uaktywnienia webasto w nawi za pomoca DIS czy innego kompa, jesli nie mam dostepnej opcji przewietrzania?

samochod to e46 330xd 2004rok

 

A ja chyba bede mial zle wiesci...

 

Po pierwsze to nawigacja w e46 jest inna i raczej nie obsluguje webasta. Po drugie to w twojej wersji nie powinno byc webasta a elektryczny dogrzewacz. A jesli jednak jest to najprawdopodobniej zostalo dodane jako retrofit i wtedy uruchomienie jego moze sie tylko odbyc za pomoca pilota lub zegara lub telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Bardzo zainteresowała mnie sprawa przeprogramowania webasto.

Z dużą uwaga przeczytałem wcześniejsze posty i postanowełem sam to sprawdzić w kilku punktach w Warszawie.

Ceny są różne od takich jak pisał kolega Bono, do 1700 a nawet 1900 zł w innych stacjach BMW. Interesuje mnie czy ty kolego Bono ,długo używałeś webasta w wersji dogrzewanie wnętrza i czy nie rozładowywał ci akumulatora i czy masz navi małą czy dużą i czy to ma jakieś znaczenie.

I niech też odezwą się ludzie , którzy to zrobili mam na myśli kolega CichyTM i Maroek chyba ,że kolegów takich jest więcej to, proszę Was o odpowiedź

Pozdrawiam Was i z góry dziekuję

 

Jak masz navi to zrobisz to NCS'em albo DIS'em w 5 minut

 

 

Robson a czy jak mam navi MKII ale obecnie czytnik w naprawie i jeżdżę bez to moge dograc tez przed NCS???

 

Pozdro

 

Było już podane na tacy

Jak masz dostęp do DIS'a to:

 

Coding/Programming

3 ZCS/FA coding

2 Retrofit

5 Independent Heating

 

Zalecają jeszcze odłączenie aku na ok. 30 sek.

Pojawia się dodatkowa opcja w NAVI

O akumulator się nie martw - da radę

 

Dokładnie opisane jest tu (ukrainskie forum przetłumaczone)

WEBASTO M57

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czerniakowska 47 wawa , jest człowiek co to zrobił mi za 150 zł, tak jak koledzy miałem tylko przewietrzanie, koleś powiedział ze po podłączeniu pod kompa będzie wiedział czy da rade i dało. Standardowa procedura jak przy podłączeniu pod kompa przy włączonym zapłonie po wgraniu oprogramowania pojawiła się opcja grzania. Grzanie postojowe załącza się gdy jest poniżej 16 stopni. Wszystko działa poprawnie, tylko jedno mnie denerwuje ze po załączeniu grzania postojowego parują szyby, na początku nawet mocno, nie mam pojęcia czemu.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

WITAM

Przeprogramowałem webasto ale wynik mnie nie zadowala. Nie ma klimatronika tylko kilme manualną.

CZYTAŁEM NA FORUM, że są dwie wersja webasta. coś takiego że z pompa zwrotną i bez pompy.

Moje pytanie czy ma ktoś przeprogramowane webasto z nawigacją MK4 na której jest ogrzewanie/wentylacja z klima manualną ,która mu działa poprawnie i rano jest ciepełko .MAM MAŁE DZIECI I ZALEZY MI NA TYM.

Pozdrawiam

dm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 11 miesięcy temu...
To ja trochę z innej beczki. Jeżeli nie mam opcji przewietrzania na Navi 16:9 to czy mogę to zaprogramować z poziomu NCS lub DIS ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.