Skocz do zawartości

Kluczyk Webasto and czujnik


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tu nowy jak widać :) i mam kilka pytań.

1. Mam problem z jednym kluczykiem. Po postoju auta nie mogłem go otworzyc zdalnie. Otworzyłem dopiero przekręcając go w zamku, załączył się alarm ale auto odpaliło bez problem. I tu pytanie co może być z tym kluczykiem nie tak ?? W serwisie powiedzieli że jest on nierozbieralny i nic nie da się zrobić :( Czy to prawda ?? Za nowy krzykneli 500 PLN-a :).

2. Po drugie to posiadam webasto. W komputerze nie ma opcji aby je włączyc działa tylko jako dogrzewanie silnika. Jest tylko aux ventilation co widać na załączonym obrazku :D

http://img138.imageshack.us/img138/8393/p1010529ze9.jpg

http://img217.imageshack.us/img217/2578/p1010530rh3.jpg Jak uaktywnić tą opcje ?? Dzięki za wszystkie odpowiedzi :D

Edytowane przez grachu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Webasto posiada ka zdy 3 litrowy disel BMW, ale w większości przypadków jest to tylko dogrzewanie silnika. Można je przeprogramować tak żeby działało niezależnie, ale to już na kompa trzeba.

 

Co do kluczyka, to jeśli długo był nieużywany to mogą się dziać takie jaja. Jeśli używasz go na codzień to iestety w serwisie mieli racje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kluczyku pisalem tu.

 

Ja go rozebralem i zmienilem aku.

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=471997&highlight=#471997

 

 

Co do webasto tez mnie ten temat interesuje. Kazdy mowi ze mozna ale jakos nie ma konkretnych odpowiedzi :( i jakos nie potrafie znalesc kogos kto to zrobil poprzez przeprogramowanie. Jesli ktos taki jest to prosze sie odezwac :).

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko z tym kluczykiem to stało się jak miałem go razem z telefonem czy to coś zmienia ?? Czy telefen wytwarza takie pole które może uszkodzić klucz :roll: Acha kluczyk rozebrałem i postaram się zmienić baterie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra problem kluczyka rozwiązany > wymiana na nowy.

 

Mam jeszcze jeden problem w ostatnim czasie zaświeciała mi się kontrolka hamulców (czerwona). Wymieniłem klocki i zużyty czujnik z tyłu kontrolka nadal świeci :( co robić ???

 

Wiem że juz były takie tematy ale nie znalazłem konkretnej odp. Czy można aktywować samemu webasto ?? W ASo powiedzieli żę nie ma takiej możliwości wogóle ( wg aso większość rzeczy jest niemożliwa :D) Dzięki za odp :wink: :modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna aktywowac webasto, ale nie w kazdym aucie, przed odlokowaniem mechanicy musza sprawdzic układ webasto, nie kazde da sie odblokowac niestety...watpie aby u Ciebie mozna było to zrobic. Masz prawie nowe autko... W razie czego koszt 150zl w BMW Osowiecki, Ul. Ojcowska, Warszawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna aktywowac webasto, ale nie w kazdym aucie, przed odlokowaniem mechanicy musza sprawdzic układ webasto, nie kazde da sie odblokowac niestety...watpie aby u Ciebie mozna było to zrobic. Masz prawie nowe autko... W razie czego koszt 150zl w BMW Osowiecki, Ul. Ojcowska, Warszawa

 

Mozesz napisac czy w twoim E39 robiles cos takiego ?? no i czy sie udalo ? A jesli tak to jak to dziala, masz nowe menu na ekranie, czy jakis przycisk ??

 

Pozdrawiam

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mozna aktywowac webasto, ale nie w kazdym aucie, przed odlokowaniem mechanicy musza sprawdzic układ webasto, nie kazde da sie odblokowac niestety...watpie aby u Ciebie mozna było to zrobic. Masz prawie nowe autko... W razie czego koszt 150zl w BMW Osowiecki, Ul. Ojcowska, Warszawa

 

wlasnie tam to robilem i z tego co sie orientuje, to bylem pierwszy - przyjechalem z plikiem wydrukowanych postow z forow niemieckich, gdzie pisano, ze taka operacja jest mozliwa

 

na poczatku szef elektromechanik kazal mi spadac, ale go w koncu przekonalem zeby sprobowac :)

 

tez mialem tylko przewietrzanie, teraz mam przewietrzanie/dogrzewanie (mam navi)

 

pozdr

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna aktywowac webasto, ale nie w kazdym aucie, przed odlokowaniem mechanicy musza sprawdzic układ webasto, nie kazde da sie odblokowac niestety...watpie aby u Ciebie mozna było to zrobic. Masz prawie nowe autko... W razie czego koszt 150zl w BMW Osowiecki, Ul. Ojcowska, Warszawa

 

wlasnie tam to robilem i z tego co sie orientuje, to bylem pierwszy - przyjechalem z plikiem wydrukowanych postow z forow niemieckich, gdzie pisano, ze taka operacja jest mozliwa

 

na poczatku szef elektromechanik kazal mi spadac, ale go w koncu przekonalem zeby sprobowac :)

 

tez mialem tylko przewietrzanie, teraz mam przewietrzanie/dogrzewanie (mam navi)

 

pozdr

 

 

Czyli pojawilo ci sie mowe menu ?? to by bylo idealne.

 

Jak znam zycie to jak podjade do jakiegos ASO z okolicy to tez nie bede chcieli mi tego zrobic, moze masz jeszcze gdzies zapisane jakies dokumenty albo linki ktore moglbys mi podac ?

 

 

Pozdrawiam

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

pliki moze i mam, ale na innym komputerze, prosze napisz mi jutro maila na pw z przypomnieniem, sprobuje poszukac

 

w menu zamiast przewietrzania pojawilo sie przewietrzanie/dogrzewanie, to cala zmiana

 

niemiaszki pisali na forum, ze w niektorych aso robili im upgrade za free (!), w polsce nie do pomyslenia, czasem kosztowalo to 60-70 euro, dzwonilem wczesniej do naszego aso, powiedzieli, ze to zrobia za 1300 zl :)

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jutro sie przypomne :)

 

Zalezy mi na tym bo jak dzownilem do BMW Sikora to u nich zeby to aktywowac to trzeba dokladac nagrzewnice...jakies dodatkowe urzadzenie, ogolnie czlowiek powiedzial ze duzo rzeczy i nie poda mi kosztu na telefon, watpie zeby sie zmiescilo w 2000 z takim podejsciem:(.

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

znalazlem jeden link - wyslalem na pw, bo nie wiem czy mozna podawac linki do innych forow

 

i to

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img230.imageshack.us/img230/9149/shne2.jpg

 

to powinno wystarczyc

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, szkoda ze forum niemieckie a nie ang, no to sobie nie poczytam :)

 

Natomiast mam pytanie do tego skanu kartki, czy dobrze rozumie ze jest to cennik ?? i do 530d za 70 ( euro ?) jest zestaw do rozbudowy webasta o funkcje ogrzewania postojowego razem z pilotem ?

 

Jesli dobrze to rozumie to bylo by idealnie, z takim wydrukiem zaden cwaniak w ASO nie powie mi ze to 2000 zł i 3 dni roboty.

 

Ciekawe czy po wpieciu tego opcja sie sama wyswietli czy jeszcze trzeba cos przeprogramowac.

 

 

( a sory zle popatrzylem, bez pilota, ale mozna go w sumie dokupic)

 

 

Bardzo dziekuje za pomoc Bono.

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

pilota + zestaw odbiorczy do samochodu mozna kupic, ale pamietam, ze cena byla mocno zaporowa - chyba nawet na stronie Inchcape jest cennik "akcja zima" i widzialem tam cene pilota

 

odnosnie aso w pl - na nich ten cennik (chyba oficjalny) nie robi wrazenia - przesylalem im, mi wycenili usluge na 1300 zl i powiedzieli, ze zgodnie "ze sztuka" trzeba tam cos jeszcze domontowac :)

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pilota + zestaw odbiorczy do samochodu mozna kupic, ale pamietam, ze cena byla mocno zaporowa - chyba nawet na stronie Inchcape jest cennik "akcja zima" i widzialem tam cene pilota

 

odnosnie aso w pl - na nich ten cennik (chyba oficjalny) nie robi wrazenia - przesylalem im, mi wycenili usluge na 1300 zl i powiedzieli, ze zgodnie "ze sztuka" trzeba tam cos jeszcze domontowac :)

 

 

To jakim cudem wywalczyles to za 150 zlotych ??

 

A montowali ci ten zestaw z cennika ?? czy tylko pod komputer podpieli auto ?

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

ja nie pisalem, ze zaplacilem 150 zl :) wlasciwie to nie zaplacilem nic, jak to okreslono, "w ramach wkladu w edukacje elektromechanika" :)

 

nic nie trzeba bylo montowac, tylko programowanie

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie pisalem, ze zaplacilem 150 zl :) wlasciwie to nie zaplacilem nic, jak to okreslono, "w ramach wkladu w edukacje elektromechanika" :)

 

nic nie trzeba bylo montowac, tylko programowanie

 

Ok juz mi sie chyba pomylilo. :)

 

Jak bedziesz mial chwile czasu to napisz jak mozesz, co mu powiedziales, bo niestety nic z niemieckiego forum sie nie dowiem, dlatego ze jest po niemiecku :).

 

Troche nie widzi mi sie jechac do warszawy zeby cos takiego zrobic :).

 

 

Pozdrawiam

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
co tam jest napisane? ludzie opisywali swoje historie z odblokowaniem webasto - nieraz w aso de nie wierzyli, ze mozna to zrobic; ale my to juz wiemy :)

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by zdał się jakby ktoś wrzucił pliczek :) To by chyba każdy był zadowolony :) W Wrocławiu mi powiedzieli że to jest niemożliwe. Po prostu nie umieją tego zrobić :duh: A nagrzewnicy ani zadnego dodatkowego osprzętu nie trzeba bo przeciez webasto dogrzewa płyn w silniku a płyn ten przechodzi też przez nagrzewnice. Więc starczy tylko oprogramowanie wgrać i będzie ok. Nie wie ktoś gdzie moge to najbliżej zrobić (opolskie,dolnośląskie) ?? :worried:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Bono, generalnie chodzi o to cos ty powiedzial w tym ASO, ewentualnie jakie materialy przedstawil, ze ci to zrobili przez kompa, a nie chcieli wykiwac na kilka tysiecy :)
Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

nie odblokowywalem webasto w aso, tylko na ojcowskiej w wawie (pisalem to kilka postow wyzej), nic niezwyklego nie mowilem, tylko przedstawilem kwity, z ktorych wynikalo, ze jest to mozliwe

 

elektromechanik nie ryzykowal za wiele probujac dokonac aktywacji, robil to na moja odpowiedzialnosc :)

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego by wynikalo ze skoro taki zaklad to zrobil to dla ASO powinna byc to pestka z tymi kompami ktore tam maja.

 

Cos mi sie wydaje ze maja nakazane mowic ze sie da ale 1300 zl :).

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.