Skocz do zawartości

Instalacja gazowa - pytanie do posiadaczy 316i


barthezz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Przeszukałem juz forum, wiem ze najlepsza opcja jest sekwencja. Chcialem jednak dowiedziec sie od posiadaczy e36 z silnikiem 1.6 czy przy instalacji II generacji spadek mocy jest mocno odczuwalny?? Nie ukrywam, że roznica w cenie instalacji II i IV gen. wynosi ok.1000zl stad moje wachanie. No i drugie pytanie: jak spisuje się polska sekwencja STAG300 (roznica w cenie "tylko" 500zl) ??

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz silnik? M40 czy M43? Ja mam 1.6 M43 i mam właśnie tą sekwencje STAG-300. Dałem za nią 2300zł. Zrobiłem już na niej prawie 15tyś. i jestem z niej bardzo zadowolony. Nie miałem z nią żadnego problemu. Przy mojej jeździe pali mi 9-10litrów gazu. Nie ma żadnego spadku mocy. Także mogę Ci ją polecić.

Z tego co sam wyczytałem na forum to właśnie do M43 najlepiej jest założyć sekwencje bo silnik ma tam jakieś plastikowe elementy(chyba chodzi tu o np silnik krokowy), który podczas wybuchu gazu w zwykłej instalacji mógłby popękać i jego elementy mogłyby wpaść do silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest rok 93 wrzesien, wiec prawdopodobnie M43. Tak tak, tez czytalem o tych plastikowych elementach, ale gazownik u ktorego chce zakladać, zna ten problem i zalozy zabezpieczenie odpowiednie wiec bedzie to dzialac poprawnie. Tylko martwi mnie ewentualny spadek mocy w inst II gen., a przy tak małym silniku i takiej duzej masie samochodu może to byc bardzo odczuwalne stad moje pytanie. Dzieki za wypowiedz, tez zastanawiam sie nad tym STAGiem ( u mnie 2400zl), bo sekwencje bardziej renomowanej formy kosztuje tam 2900 :/ Może wypowie sie ktos kot ma zalozona II gen :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci brakuje tego tysiaka to moze sie sklonisz w strone || generacji PLUS BLOS( blos kosztuje jakies 330zł) bo na samym mixerku mozesz miec problem z przygasaniem silnika spuszczonego na luz itp. Wyeliminujesz sprawe zmiany zasysania gazu czyli blos zapeni ci stale cisnienie niezaleznie od tem powietrza, jak i jego cisnienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gazownik za instlacje 2 gen zaspiewal mi 2tys. wiec moze to juz w cenie tego bedzie. W kazdym badz razie dzieki za zwrocenie uwagi, slyszlem o blosie, ale nigdy zadnych konkretow...teraz wyczytalem o co chodzi :) No dobrze wiedziec, zapytam go jak bedzie tak daleko, czy w tej cenie zawiera sie blos...

 

A tak apropos silnika, to z tej strony wyszlo mi tez M43...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

Przeszukałem juz forum, wiem ze najlepsza opcja jest sekwencja. Chcialem jednak dowiedziec sie od posiadaczy e36 z silnikiem 1.6 czy przy instalacji II generacji spadek mocy jest mocno odczuwalny?? Nie ukrywam, że roznica w cenie instalacji II i IV gen. wynosi ok.1000zl stad moje wachanie. No i drugie pytanie: jak spisuje się polska sekwencja STAG300 (roznica w cenie "tylko" 500zl) ??

pozdr.

 

 

wszelkie odpowiedzi masz na PW lub dzwoń do Mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko sekwencja !!!teraz zaoszdzedzisz tysiaka a potem dolozysz 2tysiaki

blos blosem ale slyszalem tez o nim odwrotne dzialania ze szkodzil.mam 2 gen nie ja zakladalem i bujam sie z problemami np falujace obroty,

a jak ci proponuja 2 gen + blos to doluz lepiej te 700 i wloz sekw.

MY NAME IS, KRZYSIU JEZYNA ZE SZCZECINA :wink:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=60823 ZOBACZ TO!!

http://img261.imageshack.us/img261/6339/logorot125ee4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KFAS:

 

Szkoda tylko, ze mam do Jaworzna jakies 50km...troche daleko, zeby jezdzic na ewentualne regulacje itd., zwlaszcza ze nie mam na to zbytnio czasu. Ale dzieki za info, bede to mial na uwadze :)

 

COOL_WICIA: Rozumiem :? ...a jak ze spadkiem odczuwalnym mocy jest u Ciebie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KFAS:

 

Szkoda tylko, ze mam do Jaworzna jakies 50km...troche daleko, zeby jezdzic na ewentualne regulacje itd., zwlaszcza ze nie mam na to zbytnio czasu. Ale dzieki za info, bede to mial na uwadze :)

 

COOL_WICIA: Rozumiem :? ...a jak ze spadkiem odczuwalnym mocy jest u Ciebie??

 

 

Jakie regulacje???

Ale jak tam wolisz skoro 50 km to duzo :?:

Mam nawet klientów z Zielonej Góry z Niemiec , Warszawy

 

 

 

Nic sie nie reguluje a jedynie przegląda co 10 tyś i wymienia filtry gazu.

Co do spadku mocy to podczas minimum 30 kilometrowej regulacji staram sie tak ustawić instalacje, żeby nie był wogule odczuwalny....

 

 

Ale skoro to daleko .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko sekwencja !!!teraz zaoszdzedzisz tysiaka a potem dolozysz 2tysiaki

blos blosem ale slyszalem tez o nim odwrotne dzialania ze szkodzil.mam 2 gen nie ja zakladalem i bujam sie z problemami np falujace obroty,

a jak ci proponuja 2 gen + blos to doluz lepiej te 700 i wloz sekw.

 

 

Do takiego auta zakładam wtrysk w cenie 2500zł właśnie jeden wyjechał z warsztatu zadowolony :mrgreen:

 

Nie żaden BLOS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KFAS:

 

 

COOL_WICIA: Rozumiem :? ...a jak ze spadkiem odczuwalnym mocy jest u Ciebie??

 

spadek mocy naturalnie ze odczuwam i to chyba jest u wszystkich z 2generacja.tylko sekwencja moje nastwepne auto z taka wlasnie instalka bedzie

pozd

MY NAME IS, KRZYSIU JEZYNA ZE SZCZECINA :wink:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=60823 ZOBACZ TO!!

http://img261.imageshack.us/img261/6339/logorot125ee4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Do takiego auta zakładam wtrysk w cenie 2500zł właśnie jeden wyjechał z warsztatu zadowolony :mrgreen:

 

Nie żaden BLOS

 

a jakiej firmy ta instalka ??i jaki wtrysk wielopunktowy???

 

pozd

MY NAME IS, KRZYSIU JEZYNA ZE SZCZECINA :wink:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=60823 ZOBACZ TO!!

http://img261.imageshack.us/img261/6339/logorot125ee4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZENIT na stronie producenta masz wszystko o tej instalacji-

http://www.agcentrum.com.pl/zenit.php

 

od siebie dodam tylko, że dostępne sa wszelkie wtryski do tej instalacji Ja praktycznie montuje tylko na RAIL lub Valtec 1 om co do reduktorów to tak samo dostępne sa wszelkie komfiguracje lecz wymaga to dopłaty

 

Podsumowując- instalacja bazuje na takich samych podzespołach jak STAG 300 tylko ma inny sterownik i inaczej się reguluje ale wedle zapewnień producenta i tego co słyszałem na szkoleniach śmiga to Bardzo Dobrze

 

:cool2:

 

Z cena 2500zł zbliżamy sie powoli do ceny instalacji (z montażem) 2 generacji za która jeszcze niektórzy wołają po 2tys do BMW bo trzeba zamontować klapkę przed przepływke.

 

Co do pierwszej generacji i blosa to JA tego nie montuje juz nikomu bo taka instalacja to podkładanie sie gdyż nie spełnia norm prawnych jak nie ma sterownika składu mieszanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Zeby dokonczyc watek. Zdecydowalem sie na sekwencje. Sterownik STAG 300, reduktor Zawoli, wielozawor tomasetto...butla w kole. Zaklad: AutoMix Skrzyszow. Jak narazie przejechalem ok 3kkm, zero problemow, spalanie gazu wacha sie w granicach 8,8-9,8. Jestem zadowolony. Polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
witam ja mam takie pytanie, z tego co wiem to mam prosta instalacje gazowa i zastanawiam sie nad przerobieniem na sekwencje, mam silnik M40 niestety czy ktos moze mi powiedziec cz sekwencja bedzie dobrze spisywac sie przy w/w silniku?

gdy pedzisz 270km/h to co widzisz przed soba to juz historia

Moja Kochanka - BMW 316

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz w to inwestowac to bedzie.... ale ja Ci mowie, NIE opłaca sie bedzie to zatopiona bezpowrotnie kasa. jak masz 2 gen. i działa to zostaw to. Zakup odpowiedniego oprzyzadowania do sekwencji jest spory, pomysl po jakim czasie wyjdzesz na ZERO? ( oszczedzajac 1-1,5 litra LPG na 100km)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.