Skocz do zawartości

zwężka


Bodo735

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

w e32 miedzy przeplywomierzem a przepustnica znajduje sie taka zwezka z klapka, czy jest ona potrzebna czy jak ja zastapie kalawkiem rury nie bedzie lepiej, mam e32 3,5 z gazem i mam strzaly, czy jak wywale ta zwezke to moze to cos pomoc zeby ich nie bylo??

e38 m62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to waszym zdaniem ma byc ta zwezka czy nie, mechanik mi mowi ze jak jej nie ma to jest lswobodniejszy przeplyw powietrza i lepiej bedzie chodzic, wiecej powietrza bedzie w mieszance, i wstawil mi kawalek rury z pcv, ma racje czy wyjac ta rure i dac ta zwezke
e38 m62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta zwężka jest przydatna, ale w 100% nie zabezpieczy przepływomierza, usunięcie jej też prawdopodobnie, nie rozwiąże problemu, jeśli gaz w BMW, to tylko sekwencja dobrej klasy, trochę kosztuje, ale jest to tak naprawdę jedyny sposób na zaoszczędzenie na paliwie, jest wprawdzie parę osób, które twierdzą, że sprawdza się u nich instalka II-giej generacji, ale one zapewne trzymają "rękę na pulsie" i dbają o tą instalkę. W swojej 735 r6 złożyłem instalkę BRC plus dwa parowniki, oraz wtryski kehin, kosztowało ponad 5000, ale było warto, już sie zwróciła i praktycznie zero problemów, nie ma straty mocy, a zużycie gazu osyluje w granicach 12 - 15l/100km, auto jest w automacie, a ja mam raczej ciężką nogę, używam go głównie w trasach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta zwężka jest przydatna, ale w 100% nie zabezpieczy przepływomierza, usunięcie jej też prawdopodobnie, nie rozwiąże problemu, jeśli gaz w BMW, to tylko sekwencja dobrej klasy, trochę kosztuje, ale jest to tak naprawdę jedyny sposób na zaoszczędzenie na paliwie, jest wprawdzie parę osób, które twierdzą, że sprawdza się u nich instalka II-giej generacji, ale one zapewne trzymają "rękę na pulsie" i dbają o tą instalkę. W swojej 735 r6 złożyłem instalkę BRC plus dwa parowniki, oraz wtryski kehin, kosztowało ponad 5000, ale było warto, już sie zwróciła i praktycznie zero problemów, nie ma straty mocy, a zużycie gazu osyluje w granicach 12 - 15l/100km, auto jest w automacie, a ja mam raczej ciężką nogę, używam go głównie w trasach.

 

A tak z ciekawości jaką masz różnicę miedzy wskazaniami OBC a faktycznym spalaniem gazu?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobie, tak, bo ten mechanik to nie zabardzo kuma co robi, przy regulacji mial strzal i rozwlilo mi przeplwke, i teraz musze kupic przeplywke i chyba isc gdzie indziej, zna ktos moze dobry warsztat we wroclawiu co zajmuje sie gazownia, mam inst. 2 generacji i chce kupic blosa i isc do kogos kto mi to wszystko porzadnie wyreguluje i da gwarancje
e38 m62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj z tym blosem. Podjedź do dziadka na graniczną - oslo fiord gaz. ( droga na lotnisko na przeciwko jednostki wojskowej - taka biała willa i stacja tankowania gazu) jest dosyć gburowaty i opryskliwy ale zna się na robocie . Ja juz trzy lata po jego naprawie śmigam bez strzałów.Podstawa to regularna regulacja zaworów i wymiana świec.

Naprawdę dziadek jest dobry

BMW... and nothing else matters
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile teraz weźmie . Ja za wymianę parownika , miksera , kompa gazowego i centralki, przewodów oraz silnika krokowego + robocizna z regulacją zapłaciłem trzy lata temu 1000 zł.( założył nowe świece i przewody w cenie) Ze starej instalki została mi praktycznie butla .

Tez byłem po wystrzale i bałem sie założyć nowy przepływomierz.

Gwarancja na rok bez limitu kilometrów. Ja jestem zadowolony.

Jednak to było 3 lata temu !!! nie wiem ile teraz może pobrać .

Masz do niego tel : 357 58 79

Zadzwonić nie zaszkodzi .

BMW... and nothing else matters
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.