Skocz do zawartości

Ile pali wasze BMW 320d, moje chyba za duzo


waldek77

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

136 KM z programem na 158 KM, manual, pali mi w miescie 9 litrow przy dynamicznej jezdzie, na trasie ok 7,5 przy predkosciach rzedu 160 - 180 km/h i okolo 6,0 - 6,5 przy bujaniu sie 120 km/h.

 

Twoje wyniki sa zupelnie normalne.

 

Pzdr

Mex

I love smell of the gasoline in the morning. It smells like... victory.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież masz liczniki po którymś tankowaniu nie pokasowane. Przejechane 77 km a już ci ponad 1/4 skali paliwa zeżarło. Zatankuj na full, pokasuj wszystkie przebiegi i średnie, wyjeździj wszystko co zatankowałeś i dopiero średnimi się chwal ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież masz liczniki po którymś tankowaniu nie pokasowane. Przejechane 77 km a już ci ponad 1/4 skali paliwa zeżarło. Zatankuj na full, pokasuj wszystkie przebiegi i średnie, wyjeździj wszystko co zatankowałeś i dopiero średnimi się chwal ;)

 

masz racje ....kuzyn z ciezka noga /bardzo ciezka/ja jechal moja z DE to wyszlo 7.7litr. a czy kasowal licznik to nie wiem....automat 160 Ps... :dance:

Edytowane przez zbigniewst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież masz liczniki po którymś tankowaniu nie pokasowane. Przejechane 77 km a już ci ponad 1/4 skali paliwa zeżarło. Zatankuj na full, pokasuj wszystkie przebiegi i średnie, wyjeździj wszystko co zatankowałeś i dopiero średnimi się chwal ;)

 

co się czepiasz!

chłop tak oszczędny że na tej jednej czwartej zbiornika licznik się skończył i bije od nowa :)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież masz liczniki po którymś tankowaniu nie pokasowane. Przejechane 77 km a już ci ponad 1/4 skali paliwa zeżarło. Zatankuj na full, pokasuj wszystkie przebiegi i średnie, wyjeździj wszystko co zatankowałeś i dopiero średnimi się chwal ;)

 

co się czepiasz!

chłop tak oszczędny że na tej jednej czwartej zbiornika licznik się skończył i bije od nowa :)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

To jest po prostu zasługa płynnej jazdy. Zużycie paliwa dąży wówczas do zera. a jaka oszczędność części i płynów eksploatacyjnych. Można podobno nawet 200tys na jednej tarczy zrobić, słyszałem...

Poprawcie mnie, jeśli się mylę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież masz liczniki po którymś tankowaniu nie pokasowane. Przejechane 77 km a już ci ponad 1/4 skali paliwa zeżarło. Zatankuj na full, pokasuj wszystkie przebiegi i średnie, wyjeździj wszystko co zatankowałeś i dopiero średnimi się chwal ;)

 

co się czepiasz!

chłop tak oszczędny że na tej jednej czwartej zbiornika licznik się skończył i bije od nowa :)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

To jest po prostu zasługa płynnej jazdy. Zużycie paliwa dąży wówczas do zera. a jaka oszczędność części i płynów eksploatacyjnych. Można podobno nawet 200tys na jednej tarczy zrobić, słyszałem...[/quote]

 

jak duzo po autobanach jezdzil to czemu nie....tam nie ma tyle chamowania co u nas.. :modlitwa: :modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież masz liczniki po którymś tankowaniu nie pokasowane. Przejechane 77 km a już ci ponad 1/4 skali paliwa zeżarło. Zatankuj na full, pokasuj wszystkie przebiegi i średnie, wyjeździj wszystko co zatankowałeś i dopiero średnimi się chwal ;)

 

co się czepiasz!

chłop tak oszczędny że na tej jednej czwartej zbiornika licznik się skończył i bije od nowa :)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

To jest po prostu zasługa płynnej jazdy. Zużycie paliwa dąży wówczas do zera. a jaka oszczędność części i płynów eksploatacyjnych. Można podobno nawet 200tys na jednej tarczy zrobić, słyszałem...

 

 

tak co do tych zasłyszanych historii, ostatnio jadąc taksówką, usłyszałem od Złotówy że Automaty mniej pala od Manuali jak sie odpowiednio opanuje technikę:) to mnie k.u.rw.a rozbawil :)

i wlasnie nie które historie z tego tematu są podobne :) :twisted2: :twisted2: :twisted2: :twisted2: :twisted2: :twisted2: :twisted2: :liar: :liar:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bym stal to byscie powiedzieli ze na postoju tak, tankowalem dzisiaj samochod za 200zl na pusty bak zrobilem tyle ile bylo na liczniku i tak pokazuje komp, co sie nie zgadza, na pelnym zbiorniku trasa z Krasnika do Frayburga DE i zpowrotem wyszlo srednio 5,7l/100km nie jechalem 110 tylko wiecej i czasami v max, na jednym zbiorniku 1270km cos sie nie zgadza, moze zalezy to od jazdy, macie czarno na biabym, w czasie jazdy robilem zdjecie to i le mialem jechac 200!, a i tak tez juz nagrywalem, dajcie adres i-mail mam tam filmiki z tej podrozy i tam tez komp cos pokazuje wiec moge udowodnic. jaja sobie ze mnie robicie, to ile wam pali ten wasz diesel, jak by mi palil 8 to bym se bezyne kupil, chyba po to jest zeby palil mniej, Moze sie myle :shock:

Pozdrawiam Pawel


5.6l/100km


BMW E46 silnik M47 99` 2.0d 136KM, XENON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do spalania to i moja moge zrobic 10l/100km bez najmniejszego problemu, raz wyszlo mi 32l/100km, na wyscigach, ale srednie spalanie jak sobie srednio jezdze to jest takie, a moge zejsc ponizej 5l ale to juz jest nie jazda, ale owszem raz jezdzilem i dawalem po garach to i 8 wyszlo, ja jak jade autostrada 130km/h i nie ma wzniesien ani z gorki to pokazuje 4l jadac plynnie, letka gorka i juz jest 6-7l. srednie to srednie

 

co do klockow t na jednych klockach 130tys po autostradach caly czas, tam sie jedzie 800km i sie wogole nie chamuje, jadac 120/h bo jak juz szybciej to zawsze trzeba gdzies schamowac, niestety na bysach sie szybciej nie jezdzi bo paliwo sie oszczedza.

 

 

Jak moj szef mowi ,, ty jak jedziesz spalisz za 1200zl, a jak jedzie drugi kierowca 1400zl i dojezdza tak samo jak ja, wiec, nie kazdy jezdzi oszczednie, i nie kazdy jezdzi tak samo

Pozdrawiam Pawel


5.6l/100km


BMW E46 silnik M47 99` 2.0d 136KM, XENON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, gratuluje co niektorym ,,bardzo niskiego spalania", ja tak nie potrafie, u mnie wyglada to inaczej, jak juz pisalem na poczatku. Rozmawialem z innymi wlascicielami 320d i 8 srednia to norma, jak jezdzi sie normalnie. Nie po to kupilem auto z 150 konikami pod maska zeby tym jezdzic jak jakims slabym autkiem, gdyby tak bylo to kupilbym 1.6 benzyne. Spalanie na pozomie 8-9l ropy przy ostrej jedzie jest calkiem przyzwoite, nie da sie jechac dynamicznie i spalac 5,5 litra takim samochodem. Raz probowalem i spalanie zeszlo do 5,2 na trasie ale wtedy furmanka by mnie wyprzedzila. Bmw samo sie prosi o dynamiczna jazde, to nie sa samochody do slimaczenia sie na drodze, chociaz jak ceny ropy pojda dalej tak w gore to kazdemu noga zrobi sie lzejsza. No ale kazdy jezdzi jak lubi.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopie to jak ty jezdzisz ze pali Ci 5l, chyby polowe drogi ja pchasz. A tak powaznie to kazdy moze uzyskac takie chwilowe spalanie i pstryknac fotke. Nie wiem po co ta sciema!

Myślałem, że chwilowe spalanie pokazuje ekonomizer, natomiast spalanie średnie pokazuje komp...

Te 5.0 l/100km to nie jest średnie spalanie z ostatnich 647,5km??

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taz tak czasami mam, a przewaznie tak

Jakbym nie liczył, coś mi tu nie gra, chyba że Ty masz o wiele mniejszy zbiornik niż ja. Standardowo 63l.

Wyświetlacz Twój pokazuje, że przejechałeś 76,9km i pozostało Ci do przejechania 822km, czyli w sumie 898,9km, a wg Twojego spalania to powinieneś zrobić 1166km.

Jak się mylę, proszę o sprostowanie...

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu macie spalanie od swiecka do krasnika, mocno padal snieg wiec jechalem srednio 80-90km/h 4os.

 

http://images31.fotosik.pl/62/b26e49c11c21c5f7.jpg

 

 

http://images33.fotosik.pl/62/c8bf786da2dbc058.jpg

 

 

tankowalem pod sam korek na swiecku, czarno na bialym.

Pozdrawiam Pawel


5.6l/100km


BMW E46 silnik M47 99` 2.0d 136KM, XENON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.