Skocz do zawartości

BMW INTERFEJS SOFT - CKM-EDIABAS-GT1-DIS-SSS i INNE


rOBSOnX

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, macie coś do poradzenia na to aby działała inpa na win 7 64 bit? Dis śmiga, inpa niestety nie , wyskakuje komunikat że jest to wersja na 32 bity :(

Istnieje inpa 64 bitowa? Da radę zainstalować inpe na wirtualnej maszynie z win xp? Czy lepiej osobną partycję ewentualnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Witam, macie coś do poradzenia na to aby działała inpa na win 7 64 bit? Dis śmiga, inpa niestety nie , wyskakuje komunikat że jest to wersja na 32 bity :(

Istnieje inpa 64 bitowa? Da radę zainstalować inpe na wirtualnej maszynie z win xp? Czy lepiej osobną partycję ewentualnie?

 

Nie ma 64 bit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Co nie działa pod 7 64 bit ?? Inpa ?? To ciekawe bo u mnie na ultimate 64 bit chodzi wszystko, Inpa, DIS v44 na VM i SSS v32 na VM. Przy instalacji Inpy wybierz tryb zgodności i to wszystko.

 

Ale nie kazdy ma ultimate wersje i nie zapomnij o tym. W niej jest tryb zgodnosci z xp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio po INPA zacząłem zabawę DIS-em, ale mam taki malutki problemik bo ogólnie wszystko ładnie śmiga ale jeśli dobrze rozumuje to ta bateria co jest na górze ekranu to jest wykrywanie zapłonu no i spoko na początku jest wszystko ładnie a czasem jak dłużej się pobawię DIS-em to zmienia się na pustą z czego rozumuje że nie wykrywa zapłonu i przez to jak sprawdzam błędy to przelatuje wszystkie moduły jakie ma na liście zamiast tylko tych co są w samochodzie. O co może chodzić. Chyba że emulator głowicy i ifhssrv32 odpalić przed startem DIS-a ?

 

Edit: i mam jeszcze jedno pytanko a właściwie chciałem się upewnić, jak robię reset mapy paliwa itd. w dde 3 to tam później mam komunikat " Switch of terminal 15 and terminal R. " Czyli że wyłączyć stacyjkę i kliknąć dalej ? czy wyłączyć na chwile po czym włączyć ponownie i kliknąć dalej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderatorzy
Już pod koniec konfiguracji (12 film) występuje u mnie jakiś błąd, screen:

http://img25.imageshack.us/img25/4848/disju.th.jpg

 

Wiesz o co chodzi?

 

Czytać watek ten problem jest wałkowany od samego początku. Miejsca gdzie trzeba szukać: ustawienia sieci pod vmware, ediabas.ini sekcja tcp, ukryte menu DIS za ustawieniami, firewall i antywirus wyłącz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam prośbę do kolegów, zarejstrowanych na bmwecu.org, chiałem poczytać pare wątków, ale niestety od pewnego czasu tematy sa niedostępne dla publiczności, żeby tego było mało, zarejestrować na forum, można się tylko na zaproszenie. W związku z tym mała prośba do kogoś z kolegów czy móglby dla mnie wygenerować kod zaproszenia i przesłać na PW. Będe ogromnie zobowiązany. Wielkie dzięki w ogóle dla wszystkich wypowiadającyh się w tym wątku... bo z waszych informacji udało mi sie zainstalwoać DIS'a i SSS bez dodatkowcyh pytań, co prawda zaejło mi to bite 4 dni :) ale udało się :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Witam

 

Mam prośbę do kolegów, zarejstrowanych na bmwecu.org, chiałem poczytać pare wątków, ale niestety od pewnego czasu tematy sa niedostępne dla publiczności, żeby tego było mało, zarejestrować na forum, można się tylko na zaproszenie. W związku z tym mała prośba do kogoś z kolegów czy móglby dla mnie wygenerować kod zaproszenia i przesłać na PW. Będe ogromnie zobowiązany. Wielkie dzięki w ogóle dla wszystkich wypowiadającyh się w tym wątku... bo z waszych informacji udało mi sie zainstalwoać DIS'a i SSS bez dodatkowcyh pytań, co prawda zaejło mi to bite 4 dni :) ale udało się :)

 

Pozdrawiam

 

Nie ma zadnej informacji jezeli chodzi o kod zaproszenia na bmwecu. Jednak nowe konta sie pojawiaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam prośbę do kolegów, zarejstrowanych na bmwecu.org, chiałem poczytać pare wątków, ale niestety od pewnego czasu tematy sa niedostępne dla publiczności, żeby tego było mało, zarejestrować na forum, można się tylko na zaproszenie. W związku z tym mała prośba do kogoś z kolegów czy móglby dla mnie wygenerować kod zaproszenia i przesłać na PW. Będe ogromnie zobowiązany. Wielkie dzięki w ogóle dla wszystkich wypowiadającyh się w tym wątku... bo z waszych informacji udało mi sie zainstalwoać DIS'a i SSS bez dodatkowcyh pytań, co prawda zaejło mi to bite 4 dni :) ale udało się :)

 

Pozdrawiam

 

Nie ma zadnej informacji jezeli chodzi o kod zaproszenia na bmwecu. Jednak nowe konta sie pojawiaja.

http://images45.fotosik.pl/307/eb35ed0135e33b79.jpg

 

Zaznaczyłem sekcje o która mi chodzi na obrazku niestety kod jest wymagany :( i pod spodem jest informacja, że rejestracja public jest zawieszona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Czy ktoś już rozwiązał problem połączenia SSS/Progman v32 z E90 po fejsie USB-OBD i EDIBAS. Niestety modyfikacja bazy Oracle nie pomaga. Progman cały czas wymaga OOPS albo ICAN.

Czy ewentualnie instalacja Progmana w wersji 27.2 zadziała z E90 ? Czy moze lepiej kodować w takim razie po DIS v44 ??

Dzieki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z zainstalowaniem DIS, staje podczas instalacji easy dis base, wyskakuje:

 

"MakePartitins: Cannot creat partition number 1.

!!! Harddisk partitioning failed !!!

 

installation aborted !!!

check CD and DVD-Drive !!!"

 

* dysk NTFS, wolne miejsce 17 GB

* wyłączony firewall i antywirus

* fejs i instalacja według instrukcji nerwusa

 

Z góry dziękuje za wszystkie podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z zainstalowaniem DIS, staje podczas instalacji easy dis base, wyskakuje:

 

"MakePartitins: Cannot creat partition number 1.

!!! Harddisk partitioning failed !!!

 

installation aborted !!!

check CD and DVD-Drive !!!"

 

* dysk NTFS, wolne miejsce 17 GB

* wyłączony firewall i antywirus

* fejs i instalacja według instrukcji nerwusa

 

Z góry dziękuje za wszystkie podpowiedzi

 

Ale , ale, jak instalacja wg nerwusa, to cos mi sie zdaje ze rezerwujesz na partycje Unix 20Gb a masz wolne tylko 17!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z zainstalowaniem DIS, staje podczas instalacji easy dis base, wyskakuje:

 

"MakePartitins: Cannot creat partition number 1.

!!! Harddisk partitioning failed !!!

 

installation aborted !!!

check CD and DVD-Drive !!!"

 

* dysk NTFS, wolne miejsce 17 GB

* wyłączony firewall i antywirus

* fejs i instalacja według instrukcji nerwusa

 

Z góry dziękuje za wszystkie podpowiedzi

 

Ale , ale, jak instalacja wg nerwusa, to cos mi sie zdaje ze rezerwujesz na partycje Unix 20Gb a masz wolne tylko 17!!!

 

 

Tak myślałem... a czy da się zmienić wielkość tej partycji Unix? bo cały dysk mam 20Gb i wolnego na nim tylko 17Gb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.