Skocz do zawartości

BMW INTERFEJS SOFT - CKM-EDIABAS-GT1-DIS-SSS i INNE


rOBSOnX

Rekomendowane odpowiedzi

Ściągnąłem NFS e60,ale jak teraz zadziałać ,aby te pliki zaprzęgnąć do pracy z WINKfp :?:

 

Rozpakować, uruchomić Winkfp z folderu bin, znależć numer sterownika który trzeba przeprogramować, wpisać numer nadwozia jaki potrzebny i programować ! Po programowaniu jeszcze zakodować ten sterownik za pomocą NCS EXPER i gotowe! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ściągnąłem NFS e60,ale jak teraz zadziałać ,aby te pliki zaprzęgnąć do pracy z WINKfp :?:

 

Rozpakować, uruchomić Winkfp z folderu bin, znależć numer sterownika który trzeba przeprogramować, wpisać numer nadwozia jaki potrzebny i programować ! Po programowaniu jeszcze zakodować ten sterownik za pomocą NCS EXPER i gotowe! :)

 

Rikardo napisz czy zmieniałeś COAPI.INI z CFGDAT.

Ja czytałem że goście zmieniają ten plik ini

BMW KLUB PRZEMYŚL

1 Jeżeli coś może się nie udać — nie uda się na pewno.

2 Nigdy nie kłóć się z głupcem — ludzie mogą nie dostrzec różnicy.

3 Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo — na pewno to zepsujesz.

4 Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.

5 Niemożliwe jest zbudowanie niezawodnego urządzenia — głupcy są zbyt pomysłowi.

6 Wniosek to punkt, w którym nie masz już siły dalej myśleć.

7 Komputer służy do tego aby ułatwić Ci pracę, której bez niego w ogóle byś nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff, udalo mi sie sciagnac wersje DIS-a V48Base z emule. Z tego co czytalem powinno dzialac kodowanie i diagnosa razem z Dis-em-Progmann w wersji v51.Posiadam wersje niemiecka i ciekawy jestem czy to bedzie razem dzialac jak to bylo w wersji V 44 (kodowanie i diagnoza) Dam znac... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff, udalo mi sie sciagnac wersje DIS-a V48Base z emule. Z tego co czytalem powinno dzialac kodowanie i diagnosa razem z Dis-em-Progmann w wersji v51.Posiadam wersje niemiecka i ciekawy jestem czy to bedzie razem dzialac jak to bylo w wersji V 44 (kodowanie i diagnoza) Dam znac... :D

 

 

Diagnoza będzie OK

Pogramowanie NIE

BMW KLUB PRZEMYŚL

1 Jeżeli coś może się nie udać — nie uda się na pewno.

2 Nigdy nie kłóć się z głupcem — ludzie mogą nie dostrzec różnicy.

3 Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo — na pewno to zepsujesz.

4 Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.

5 Niemożliwe jest zbudowanie niezawodnego urządzenia — głupcy są zbyt pomysłowi.

6 Wniosek to punkt, w którym nie masz już siły dalej myśleć.

7 Komputer służy do tego aby ułatwić Ci pracę, której bez niego w ogóle byś nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz i szkoda zarazem...

No ale zdecydowalem sie zainstalowac i teraz problem jest nastepujacy:

 

W opisie pisze ze:

Press [Ctrl][sysRq] to leave the graphical interface. You will get a login prompt. Login as root. It will ask you to pick a password.

 

nowlasnie, w login wpisuje root a passwordu nie mam. Jak nie wpisze zadnego passwordu to niestety mam "login incorrect"

 

Czy ktos z was posiada moze ten password z V48Base ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie pisze ze:

Press [Ctrl][sysRq] to leave the graphical interface. You will get a login prompt. Login as root. It will ask you to pick a password.

 

nowlasnie, w login wpisuje root a passwordu nie mam. Jak nie wpisze zadnego passwordu to niestety mam "login incorrect"

 

Czy ktos z was posiada moze ten password z V48Base ???

 

Czytajcie forum (ten temat), pytania non top takie same ....

Będziemy tak mieli niedługo nic nowego nie wnoszące 60 stron .... :duh:

Rozwiązanie masz tu: http://www.bmwecu.org/article001/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem NFS e60,ale jak teraz zadziałać ,aby te pliki zaprzęgnąć do pracy z WINKfp :?:

 

Rozpakować, uruchomić Winkfp z folderu bin, znależć numer sterownika który trzeba przeprogramować, wpisać numer nadwozia jaki potrzebny i programować ! Po programowaniu jeszcze zakodować ten sterownik za pomocą NCS EXPER i gotowe! :)

Zrobiłem tak jak napisałeś,dzięki pomocy rOBSOnX :cool2: rozpakowałem ,i jest OK.Myślę,że z autami też powinno zagrać.czy jest szansa na inne modele :?: ,przedewszystkim byłbym zainteresowany e65.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem NFS e60,ale jak teraz zadziałać ,aby te pliki zaprzęgnąć do pracy z WINKfp :?:

 

Rozpakować, uruchomić Winkfp z folderu bin, znależć numer sterownika który trzeba przeprogramować, wpisać numer nadwozia jaki potrzebny i programować ! Po programowaniu jeszcze zakodować ten sterownik za pomocą NCS EXPER i gotowe! :)

Zrobiłem tak jak napisałeś,dzięki pomocy rOBSOnX :cool2: rozpakowałem ,i jest OK.Myślę,że z autami też powinno zagrać.czy jest szansa na inne modele :?: ,przedewszystkim byłbym zainteresowany e65.

 

 

Wrzucę i E65 jak będę miał chwilę czasu! :8) Teraz plaża :dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekam niecierpliwie,bardzo by mi to pomogło.Do programowania których modułów jest potrzebny SSS+OPS(czyli światłowód) :?: Masz może jakieś doświadczenia z produkcją ''Made in china'',zastanawiam się nad chińskim klonem głowicy OPS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Będe bardzo wdzieczny panu jak by mógł pan mi udostępnic dostęp do FTP. Walcze z instalaciją SSS a panskim FTP są materiały które by mi pomogly.

Serdecznie Pozdrawiam

 

P.S. Przepraszam ze robie to tutaj zamiast wyslac na PM ale nie wiem dla czego nie chce mi wysylac za pomoca PM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosba do Raf38

Witam serdecznie,

Będe bardzo wdzieczny panu jak by mógł pan mi udostępnic dostęp do FTP. Walcze z instalaciją SSS a panskim FTP są materiały które by mi pomogly.

Serdecznie Pozdrawiam

 

P.S. Przepraszam ze robie to tutaj zamiast wyslac na PM ale nie wiem dla czego nie chce mi wysylac za pomoca PM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

 

znalazlem soft DIS-a w ersji V53! To chyba najnowsza jaka istnieje do tej pory! Zainstalowalem ja na versje 44 Base i dziala diagnoza!

 

Mam pytanie do Was? Wiem ze kodowanie dziala tylko w wersji 44!

Czy robi to jakis sens azeby zainstalowac ta najnowsza wersje ProgmannV53 na jakis nowszy GT1Base np: w wersji Base V52 ktora posiadam???

Rozumiem ze kodowanie nie bedzie dzialac, ale czy beda jakies pozytywne zmiany ???

 

dziekuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

 

znalazlem soft DIS-a w ersji V53! To chyba najnowsza jaka istnieje do tej pory! Zainstalowalem ja na versje 44 Base i dziala diagnoza!

 

Mam pytanie do Was? Wiem ze kodowanie dziala tylko w wersji 44!

Czy robi to jakis sens azeby zainstalowac ta najnowsza wersje ProgmannV53 na jakis nowszy GT1Base np: w wersji Base V52 ktora posiadam???

Rozumiem ze kodowanie nie bedzie dzialac, ale czy beda jakies pozytywne zmiany ???

 

dziekuje...

 

Z v44 + v53 mogą występować błędy z niektórymi autami

Zalecane jest instalować v52 + v53 (tak podaje BMW)

Ale jeżeli poprawnie pracuje ci taka konfiguracja jaką masz teraz to - OK

BMW KLUB PRZEMYŚL

1 Jeżeli coś może się nie udać — nie uda się na pewno.

2 Nigdy nie kłóć się z głupcem — ludzie mogą nie dostrzec różnicy.

3 Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo — na pewno to zepsujesz.

4 Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.

5 Niemożliwe jest zbudowanie niezawodnego urządzenia — głupcy są zbyt pomysłowi.

6 Wniosek to punkt, w którym nie masz już siły dalej myśleć.

7 Komputer służy do tego aby ułatwić Ci pracę, której bez niego w ogóle byś nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak sprawnie zamienic TMODE.PRG v0.1 na TMODE.PRG v0.3.

Na razie zamontowalem w cd K:/tmode.prg wszedlem do trybu tekstowego w disie, plik jest z tego co wiem w /usr/ediabas/ecu/tmode.prg, do kopiowania jest prawdopodobnie komenda cp, jak wpisac scieszkę?

Czy jest moze inny sposob, moze jakas nakladka jak norton commander w dosie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak sprawnie zamienic TMODE.PRG v0.1 na TMODE.PRG v0.3.

Na razie zamontowalem w cd K:/tmode.prg wszedlem do trybu tekstowego w disie, plik jest z tego co wiem w /usr/ediabas/ecu/tmode.prg, do kopiowania jest prawdopodobnie komenda cp, jak wpisac scieszkę?

Czy jest moze inny sposob, moze jakas nakladka jak norton commander w dosie ?

 

Każdym programem do ftp

transfer ustawić na binarny i jazda

 

DIS musi być uruchomiony

 

W programie do ftp:

wpisz adres : 192.168.68.30

użytkownik : taki jak w DIS'e do UNIX'a

hasło : takie jak w DIS'ie do UNIX'a

 

tak jak piszesz :/usr/ediabas/ecu/tmode.prg

zmień nazwę np. na tmode.prg_bmw i kopiujesz tmode.prg 0.3

BMW KLUB PRZEMYŚL

1 Jeżeli coś może się nie udać — nie uda się na pewno.

2 Nigdy nie kłóć się z głupcem — ludzie mogą nie dostrzec różnicy.

3 Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo — na pewno to zepsujesz.

4 Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.

5 Niemożliwe jest zbudowanie niezawodnego urządzenia — głupcy są zbyt pomysłowi.

6 Wniosek to punkt, w którym nie masz już siły dalej myśleć.

7 Komputer służy do tego aby ułatwić Ci pracę, której bez niego w ogóle byś nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdym programem do ftp

transfer ustawić na binarny i jazda

 

DIS musi być uruchomiony

 

W programie do ftp:

wpisz adres : 192.168.68.30

użytkownik : taki jak w DIS'e do UNIX'a

hasło : takie jak w DIS'ie do UNIX'a

 

tak jak piszesz :/usr/ediabas/ecu/tmode.prg

zmień nazwę np. na tmode.prg_bmw i kopiujesz tmode.prg 0.3

 

Wielkie dzieki łaczy sie bez problemu, mozesz jeszcze powiedziec, w ktorym katalogu i jak sie nazywa pliczek graficzny - strona startowa disa, zeby ja podmienic na graficzke tmode 0.3 mam ja pod nazwa adis.tif, probowalem znalesc pliki z rozszerzeniem tif w Sco Unix ale szukal bardzo dlugo i wywalil bardzo duzo plikow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdym programem do ftp

transfer ustawić na binarny i jazda

 

DIS musi być uruchomiony

 

W programie do ftp:

wpisz adres : 192.168.68.30

użytkownik : taki jak w DIS'e do UNIX'a

hasło : takie jak w DIS'ie do UNIX'a

 

tak jak piszesz :/usr/ediabas/ecu/tmode.prg

zmień nazwę np. na tmode.prg_bmw i kopiujesz tmode.prg 0.3

 

Wielkie dzieki łaczy sie bez problemu, mozesz jeszcze powiedziec, w ktorym katalogu i jak sie nazywa pliczek graficzny - strona startowa disa, zeby ja podmienic na graficzke tmode 0.3 mam ja pod nazwa adis.tif, probowalem znalesc pliki z rozszerzeniem tif w Sco Unix ale szukal bardzo dlugo i wywalil bardzo duzo plikow?

 

Grafika jest tu:

/home/etc/dis.tif

 

Tu mały opis:

http://ecubb.bmwecu.org/board/viewtopic.php?t=152

BMW KLUB PRZEMYŚL

1 Jeżeli coś może się nie udać — nie uda się na pewno.

2 Nigdy nie kłóć się z głupcem — ludzie mogą nie dostrzec różnicy.

3 Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo — na pewno to zepsujesz.

4 Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.

5 Niemożliwe jest zbudowanie niezawodnego urządzenia — głupcy są zbyt pomysłowi.

6 Wniosek to punkt, w którym nie masz już siły dalej myśleć.

7 Komputer służy do tego aby ułatwić Ci pracę, której bez niego w ogóle byś nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zabrałem sie do podmianki strerownika, orginalny sterownik to Siemens ms40.1 z BMW E34 520 24V 1995 a ten podmieniany jest taki sam tylko ze z 320 1995 ( wszystkie numery sie zgadzaja) , samochod nie odpalił.

Czy konieczne jest przelożenkie pamieci ze starego, albo zaprogramowanie tego nowego, czy moze jest padniety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory że tak pisze ale pierwsza przyszła mi się ta myśl więc ja przytoczę . pierwsza myśl najlepsza : Głupota ludzka jak łaska Boga niema granic . wystarczy logicznie myśleć aby poznać odpowiedź . Ten temat jest zaje….ty . oby tak dalej panowie a elektronicy już się cieszą wiele aut będzie do naprawy w Polsce a i lawety zarobią :clap: :twisted2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory że tak pisze ale pierwsza przyszła mi się ta myśl więc ja przytoczę . pierwsza myśl najlepsza : Głupota ludzka jak łaska Boga niema granic . wystarczy logicznie myśleć aby poznać odpowiedź . Ten temat jest zaje….ty . oby tak dalej panowie a elektronicy już się cieszą wiele aut będzie do naprawy w Polsce a i lawety zarobią :clap: :twisted2:

 

 

Logiczne myslenie jest tez zalezne od posiadanej wiedzy, prosze o wyrozumialosc poniewaz wszystko staje sie łatwe i logiczne jak sie juz to kiedys robiło, wiem ze trzeba podmienic eprom gdzie jest program, ews itp, ale czy mozna skopiowac Eprom bez wyjmowania go ze sterownika do programatora, czy jest jakis interfejs + soft ? Owtorzenie tego siemensa nie jest latwe, plytka prawdopodobnie wychodzi razem z pinami gornymi, niby sa zatrzaski ale latwo mozna cos uszkodzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam Inpe i uzywam jej czesto gesto do podmiany pakietow jezykowych w E38,E39 itd, ale mam od miesiac E65 swoja niunie i chcialbym pokasowac przeglady i poustawiac car memory (lusterka składanie, swiatla mijania po odpaleniu itp) Wiem ze NSC_expertem mozna to porobic, ale nie wiem za bardzo z czym sie polaczyc. Czy jest ktos w stanie podac jakiegos linka ewentualnie pokierowac via telefon ? Lacze sie ze swoja e65 i NCS Expertem wybieram file-load profil-code control unit...nastepnie F1FG/ZCS/FA potem znowu F1 ZCS/FA aus SG wybieram E65 wyskakuje windows ;) wybieram CAS (jest CAS i LMA) i w aucie mi sie laczy pokazuje VIN itd a potem to juz sie wybiera sterowniki i nie wiem ktory jest odpowiedzialny za car memory i kasowanie przegladow . Polaczylem sie z KOMBI to mi sie zrestowalo wszystko na zegarach, ale nie przeglady. Pozdrawiam
WW.NAVIBOCIAN.PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.