Skocz do zawartości

BMW INTERFEJS SOFT - CKM-EDIABAS-GT1-DIS-SSS i INNE


rOBSOnX

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...
O z kad taka pewnosc ze to goly ISID ??? :D

Na poczatek proponuje przetestowac, pozniej wypowiadac sie....

pozdrowionka....

 

W linkach powyżej jest goła ista-d a więc nie ma co głupot gadać.

 

Jak już jesteśmy w temacie, udało się komuś uruchomić emulator pod windows bez vm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Zadałem to pytanie ponieważ, mając system x64, nie da się pracować w trybie ADS (bynajmniej ja nie znalazłem sposobu).

 

I nie znajdziesz sposobu na to. Driver ADS jest napisany w "klasyczny" sposób, odwołując się do fizycznych zasobów. Żaden "szanujący" się Windows nie pozwoli na takie rzeczy teraz.

 

O z kad taka pewnosc ze to goly ISID ??? :D

Na poczatek proponuje przetestowac, pozniej wypowiadac sie....

pozdrowionka....

 

W linkach powyżej jest goła ista-d a więc nie ma co głupot gadać.

 

Jak już jesteśmy w temacie, udało się komuś uruchomić emulator pod windows bez vm?

 

A co to za problem? Tylko po co jak ISID chodzi bez emu z kazdym kablem i glowica to samo isss

 

Ale nie 2.30 jaki jest na sieci, za ten o którym piszesz trzeba wyłożyć $$$ a nie o to chłopakom chodzi:)

 

Żeby podsycić jeszcze emocje to dodam ze emulator można puścić bez klucza pytanie tylko po co (wiem, wiem forum jest od dzielenia się :cool2: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... tylko po co?

 

Najłatwiej kupić icom i już nie?

Tylko po co, do e36 i e46?

Zresztą już testowałem icom-a, za ciężki sprzęt na moje auta, zwykły fejs wystarczy :)

Można powiedzieć wystarczy ci INPA i DIS.

Jest ISTA to dlaczego nie pomęczyć się z jej konfiguracją aby latała na ADS.

Człowiek po drodze się czego nauczy

ADS w trybie obd lata to może i ads ruszy :)

 

Sprawdzę konfigurację według Twojej sugestii..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Zmodyfikowany 2.9

Właśnie zarzuciłem go bez vm, z ciekawości chciałem przetestować czy zadziała w trybie ADS.

Ale jak na razie przy próbie połączenia brak komunikacji z interfejsem.

Fajnie by było mieć diagnostykę od najstarszych autek na isid :)

 

emulator 2.9 zmodowany to był na mojej tapecie ponad pól roku temu. Dawno poszedł w świat (ciekawe czy go nie dostałeś pokrętnymi drogami). Rozumiem żebyś miał 3.xx to byśmy mieli o czym gadać :D

Isid spokojnie obsługuje stare autka na z icom'em. W ICOM D jest kawałek elektroniki i on "tłumaczy" na stare protokoły to co leci z ISID'a.

 

tryb obd jest wspierany caly czas przez ediabas server ale ADS juz nie zakonczyli na 6.4.7 z tego co pamietam i tym tropem trzeba

 

Dodam swoje 3 grosze

Proponuje popatrzeć do trybu fister w DIS to jest poprawny trop.

Ediabas ma tryb do "bit bang'u". Popatrz do IFHSTD.pdf w C:\EDIABAS\Doku\deutsch (standard tools 2.11)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmodyfikowany 2.9

Właśnie zarzuciłem go bez vm, z ciekawości chciałem przetestować czy zadziała w trybie ADS.

Ale jak na razie przy próbie połączenia brak komunikacji z interfejsem.

Fajnie by było mieć diagnostykę od najstarszych autek na isid :)

 

emulator 2.9 zmodowany to był na mojej tapecie ponad pól roku temu. Dawno poszedł w świat (ciekawe czy go nie dostałeś pokrętnymi drogami). Rozumiem żebyś miał 3.xx to byśmy mieli o czym gadać :D.

 

Oj nerwus ale pije przez cięcie jad !! Wrzuć na luz bo ci coś pęknie. Koedys szlo z toba podyskutowac, tetaz to sodowka uderzyla do glowy, to ze siedzisz w tym i masz duza wiedze nie daje ci prawa do takiego zachowania, to co ze miales pol roku temu 2.9 nie ma czym cwaniaczyc. Skąd inni maja sofy to nie twoja sprawa, na pewno nie od ciebie. (Usuwales tylko linki z forum) Soft jest na rynku już dość długo i jeszcze pól roku i będzie jak DIS, a może prędzej bo jestem bliski wrUcenia tego szajsu na serwer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emulator 2.9 zmodowany to był na mojej tapecie ponad pól roku temu. Dawno poszedł w świat (ciekawe czy go nie dostałeś pokrętnymi drogami)

 

Słabą masz pamięć nerwus.

W 2011 byłem w posiadaniu emu, pisałeś że nie da się zrobić klucza, jednak się dało.

Pisałeś aby ads zadziała trzeba przejściówkę usb na ftdi, u mnie ads działa bez żadnych przejściówek z auto wykrywaniem.

 

Nie mam 3.xx, do szczęścia mi na razie nie potrzebny, ale może mimo to będzie o czym gadać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

emulator 2.9 zmodowany to był na mojej tapecie ponad pól roku temu. Dawno poszedł w świat (ciekawe czy go nie dostałeś pokrętnymi drogami)

 

Słabą masz pamięć nerwus.

W 2011 byłem w posiadaniu emu, pisałeś że nie da się zrobić klucza, jednak się dało.

Pisałeś aby ads zadziała trzeba przejściówkę usb na ftdi, u mnie ads działa bez żadnych przejściówek z auto wykrywaniem.

 

Nie mam 3.xx, do szczęścia mi na razie nie potrzebny, ale może mimo to będzie o czym gadać :wink:

 

W 2011 emulator był bez klucza (bo tak go w pierwszej chwili wypuścił Darksys) wiec nie wiem o czym mówisz. Klucz wszedł w 2012. To że nie masz 3.0 to nie znaczy ze ci nie jest potrzebny. Do prostej diagnozy starych aut jak najbardziej ale pobaw się nowszymi.

Stare wersje maja dużo błędów bo Darksys nie miał nawet własnego BMW do testów.

 

FTDI to najprostszy/najskuteczniejszy sposób na "obrócenie" pinu odpowiedzialnego za wykrywanie ignition. Wpis w obd.ini, hardware=ADS nie w każdej wersji ediabas działa. Jak znasz inny sposób to się podziel doświadczeniem.

 

Zmodyfikowany 2.9

Właśnie zarzuciłem go bez vm, z ciekawości chciałem przetestować czy zadziała w trybie ADS.

Ale jak na razie przy próbie połączenia brak komunikacji z interfejsem.

Fajnie by było mieć diagnostykę od najstarszych autek na isid :)

 

emulator 2.9 zmodowany to był na mojej tapecie ponad pól roku temu. Dawno poszedł w świat (ciekawe czy go nie dostałeś pokrętnymi drogami). Rozumiem żebyś miał 3.xx to byśmy mieli o czym gadać :D.

 

Oj nerwus ale pije przez cięcie jad !! Wrzuć na luz bo ci coś pęknie. Koedys szlo z toba podyskutowac, tetaz to sodowka uderzyla do glowy, to ze siedzisz w tym i masz duza wiedze nie daje ci prawa do takiego zachowania, to co ze miales pol roku temu 2.9 nie ma czym cwaniaczyc. Skąd inni maja sofy to nie twoja sprawa, na pewno nie od ciebie. (Usuwales tylko linki z forum) Soft jest na rynku już dość długo i jeszcze pól roku i będzie jak DIS, a może prędzej bo jestem bliski wrUcenia tego szajsu na serwer.

 

Nie szukaj spisku tam gdzie go nie ma. Odpowiedz była na takim samym poziome jaki i twoja.

Soft dawno jest na zagranicznych forach, razem z opisem jak "sklonować" klucz także nie problemu by go znaleźć.

Linki jak widzisz wiszą stronę wcześniej i nikt ich nie usuwa. Nie będę zaprzeczał że wcześniej szły do kosza ale teraz są wszędzie i nie ma takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

FTDI to najprostszy/najskuteczniejszy sposób na "obrócenie" pinu odpowiedzialnego za wykrywanie ignition. Wpis w obd.ini, hardware=ADS nie w każdej wersji ediabas działa. Jak znasz inny sposób to się podziel doświadczeniem...

 

Jak już sam napisałeś, nie jest to kwestia ustawień tylko budowy Twojego interfejsu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.