Skocz do zawartości

felgi do e39


nagi

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich,mam takie pytanko,jestem posiadaczem e39,kombi,silnik 2,5-170 km,benzyna.

jestem na etapie zmiany opon na zimowe,letnie mam na alufelgach 17 cali,czy mogę na zimę założyć stalowe 15 calowe felgii?????Tak mi dziś doradzał pracownik wulkanizacji!!Ale do końca nie jestem przekonany,chociaż cena z oponami 205/65 jest mega atrakcyjna!!!proszę o jakieś doradztwo,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od gustu. Auto na 15 znacznie gorzej wygląda, kolega na 15 ma profil 55 a taki również można założyć na 16. Ten profil w zupełności wystarczy na zimę i na 16 o wiele ładniej się prezentuje. Jeśli zależy ci na wyglądzie (nie wiem czy chodzi ci o alu na zimę) to proponuję założyć 16 a będziesz zadowolony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam 15 na zime 205/55 i mysle ze na zime 15 jest ok :cool2:

A dlaczego taki rozmiar? Sporo odbiega od normy. Masz za niską średnicę przez co auto siedzi niżej i zimą szybciej się zakopiesz w śniegu, już pomijając sprawy homologacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też stoję przed tym samym dylematem 15" czy 16" :roll:

 

Prawda jest taka,że 15" jest oporowo i cenowo też są atrkcyjne,ale

16" faktycznie o wiele ładniej się prezentują :D

 

Szkoda,że od E46 nie pasują bo zalega mi jeden komplet z mojej byłej 320d i to prawie z nówkami oponami może z 5tys przejechane :?

 

Musze coś pomysleć z jakimś machniom :twisted:

KUPIĘ przednie krótkie nadkole do E39 Mpakiet.Dziękuje za każde info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w swojej 528i mam 205/65/15 na alusie org bmw i jezdzi sie b.dobrze.W 523i tez mam 205/65/15 tylko ze na stalowej.na zime nie ma moim zdaniem co przywiazywac do tego uwagi...pozdrawiam

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będę zakładał nowego tematu,dlatego zapytam tu...czy opony 205/60/16 wejdą na takie felgi ????

http://www.allegro.pl/item252617972__felgi_z_oponami_bmw_e39_.html i czy podniesie mi to trochę auto???Bo mam fabryczny Mpakiet II i boję się trochę o miskę i przedni zderzak.Teraz jeżdżę na 17 stkach.Czy jak założe te opony do felg widocznych na aukcji to mi ją trochę podniesie????I czy rozmiar 205 będzie odpowiedni do mojego auta????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mi wyszło,że muszę mieć 225/60/15 czyli 205/65 mogą być za małe??

 

Jak się prezentuje auto na 205/65 chyba trochę kondoniasto w porównaniu

do 225/60 bo szersza opona więcej wypełni nadkole,co?

 

Jak to jest z tym??

KUPIĘ przednie krótkie nadkole do E39 Mpakiet.Dziękuje za każde info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak się prezentuje auto na 205/65 chyba trochę kondoniasto w porównaniu

do 225/60 bo szersza opona więcej wypełni nadkole,co?

 

Jak to jest z tym??

Ja wlasnie dzis zalozylem 205/65/15 - 225 moim zdaniem jest za szeroka na zime! Auto wyglada ok. Moze dlatego, ze mam je na alufelgach.

Tomek

Marzenia się spełniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będę zakładał nowego tematu,dlatego zapytam tu...czy opony 205/60/16 wejdą na takie felgi ????

http://www.allegro.pl/item252617972__felgi_z_oponami_bmw_e39_.html

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, bo nie podano szerokości felgi. Nie podano też odsadzenia (ET), a to rzutuje na to czy nie będą Ci obcierać. Z jakiego modelu to są felgi?

 

Myślę jednak, że nie powinno być problemu z założeniem 205/60 na te felgi. Problemem jest indeks nośności: większość opon w tym rozmiarze ma mniejszą nośność niż ta, którą rekomenduje BMW do tego modelu, dlatego zalecają 225/55.

 

 

i czy podniesie mi to trochę auto???Bo mam fabryczny Mpakiet II i boję się trochę o miskę i przedni zderzak.Teraz jeżdżę na 17 stkach.Czy jak założe te opony do felg widocznych na aukcji to mi ją trochę podniesie????I czy rozmiar 205 będzie odpowiedni do mojego auta????

Wysokość auta nie powinna się zmienić wcale, bo 205/60/16 to jeden z prawidłowych zamienników, zakładając, że teraz masz poprawny rozmiar - jaki rozmiar opon masz na tych felgach 17"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będę zakładał nowego tematu,dlatego zapytam tu...czy opony 205/60/16 wejdą na takie felgi ????

http://www.allegro.pl/item252617972__felgi_z_oponami_bmw_e39_.html

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, bo nie podano szerokości felgi. Nie podano też odsadzenia (ET), a to rzutuje na to czy nie będą Ci obcierać. Z jakiego modelu to są felgi?

 

Myślę jednak, że nie powinno być problemu z założeniem 205/60 na te felgi.

 

 

i czy podniesie mi to trochę auto???Bo mam fabryczny Mpakiet II i boję się trochę o miskę i przedni zderzak.Teraz jeżdżę na 17 stkach.Czy jak założe te opony do felg widocznych na aukcji to mi ją trochę podniesie????I czy rozmiar 205 będzie odpowiedni do mojego auta????

Wysokość auta nie powinna się zmienić wcale, bo 205/60/16 to jeden z prawidłowych zamienników, zakładając, że teraz masz poprawny rozmiar - jaki rozmiar opon masz na tych felgach 17"?

 

 

Mam fabryczne ogumienie,czyli 225/45/17 przód i 235/45/17 tył a te felgi z aukcji mają 7 cali i są z E39 z 1997r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam fabryczne ogumienie,czyli 225/45/17 przód i 235/45/17 tył a te felgi z aukcji mają 7 cali i są z E39 z 1997r

Fabryka dawała 235/45/17 na przód i tył. W porównaniu do 235/45/17, opona 205/60/16 ma o 5mm większy promień, czyli teoretycznie o tyle Ci się podniesie samochód. W praktyce możesz tego w ogóle nie zauważyć.

 

W prównaniu do 225/45/17 - różnica w promieniu wynosi 9mm, więc już bardziej zauważalne.

 

Nie będzie problemu z zamontowaniem opony 205/60/16 na felgę 7 cali.

Edytowane przez Pete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Co do wygladu E39, na 15" felgach to oczywiste ,ze 16" czy 17" lepiej pasuja do tego auta. Wszystko zalezy co jest dla Ciebie wazne. Dla mnie to ma sie dobrze prowadzic, a czy na pewno na oponach o szerokości 225 i 235 sie dobrze prowadzi? Wg moich doświadczeń pływa, ale to wina naszych dróg oczywiście. Poza tym za nowe bardzo dobre opony o szer. 205 trzeba dać ok 1500 zl, a przy 225 , czy 235 niemal 1000 zl wiecej, to samo z felgami. Mozna , ale po co, zeby mi ktoś potem jeszcze ukradł koła za 5000 zł ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za doradztwo,założyłem 15 cali -205/65 ,pozdrawiam

 

I jak Ci się lata na nich?? Nie są za wąskie? Jak auto są prezentuje :)

 

Zapodaj jakieś foto musze mieć wizje wyglądu na 15" :twisted:

 

Bo prawde mówiąc na wygladze mi też zależy... :8)

KUPIĘ przednie krótkie nadkole do E39 Mpakiet.Dziękuje za każde info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.