Skocz do zawartości

Co wybrać E38 730D czy 740D POMOCY!!!!PILNA SPRAWA!!!!!


jakubowskij

Rekomendowane odpowiedzi

Serdecznie Witam

 

Jestem zdecydowany na zakup bmw modelu E38 i teraz mam olbrzymi dylemat, co do wersji silnikowej. Różnica w mocy jest imponująca 740 (245 PS) a 730 (193 PS) oczywiście na korzyść 740D.

Jednak zastanawia mnie jedna sprawa odnośnie cen, 740D są dużo tańsze niż 730D

oczywiście w Niemczech.

Z MODELEM 730 MAM DO CZYNIENIA WIĘC

Bardzo proszę o wypowiedzi osób, które, na co dzień jeżdżą BMW 740D, czy występują jakieś niezwykłe usterki i jak się sprawują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawową "usterką" 740d jest wysokie zużycie paliwa, jak na samochód z silnikiem diesla. Zużycie w okolicach 12 l/100km nie jest niczym niezwykłym, a przy nieco szybszej jeździe potrafi palić nawet 14 - 15 l/100 km.

740d nie ma jakichś szczególnych wad, tradycyjne kłopoty z turbosprężarkami (ale tu głównie winni są sami użytkownicy), wtryskiwaczami i pompą paliwa niskiego ciśnienia. Dokładnie to samo, co szwankuje w 730d.

P.S. Nie jeżdżę na co dzień 740d, lecz miałem sporo styczności z tymi samochodami (serwis).

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sam się zastanawiałem nad 730d (193KM) i 740d. jeździłem jedną i drugą i to dość sporo. Różnica jest duża pomiędzy tymi silnikami, jak dla mnie na korzyść 740d.

Pozatym jak bedziesz myślał co ma się w aucie zepsuć to...... :x

Ja od miesiąca mam 740d i naprawdę sprawuje się super, zrobiłem jej pełen serwis z wymianą wszystkich płynów i filtrów (koszt ok 900zł), tak żebym nie musiał myśleć czy ktoś to wymieniał czy nie...

Spalanie po mieście ok 14,5 L/100km - jazda dość dynamiczna - po to mam 740d.

Jechałm ostatnio w trasie prędkosci tak max do 160km/h nie da się więcej i spalanie wyszło mi 8,6 l/100Km

730d - jak dla mnie troche za słabe a spalanie ok 13L/100km po mieście

Wszystkie wartości podaję z odczytów OBC.

Musiasz sam wybrać auto i nie patrz co może się zepsuć bo to bez sensu, szukaj auta w dobrym stanie a bedziesz zadowolony.

Jest:

F45 2016r oraz e61 2005r

Były:

E38 740d 2000r

E90 320d 2005r

525 tdsA '95 Chip na 172 KM

Kawasaki ZX-12R '04 na Power Comander III

740iA '93;


Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawową "usterką" 740d jest wysokie zużycie paliwa, jak na samochód z silnikiem diesla. Zużycie w okolicach 12 l/100km nie jest niczym niezwykłym, a przy nieco szybszej jeździe potrafi palić nawet 14 - 15 l/100 km.

kolego czy to duzo ??? dla mnie bardzo przyzwojicie

tyle to pali 525tds

i polecam w 100% 740d jeździlem 740d oraz 730d no i te 3.0L to jednak za mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością 740 będzie bardziej odpowiadała idei BMW :-)

Dlaczego kolega twierdzi , że 160 to max , to chyba przejęzyczenie ??

Swoją drogą mi 725 TDS pali do 8 w trasie i do 10 w mieście , mam chip na 172KM , 320 moment, przyznam że totalna mulizna w porównaniu z poprzednimi moimi bejcami.

zibi

BYŁO w kolejności:

318,320, M3, 735AHG, 730, 525TDS, 725TDS, 740

JEST : 530D Touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze też bym wolał 740d od 730d, Ale mam lęki co do tego motoru, Jednak widać na niemieckich stronach internetowych stoi masa 740d z uszkodzonym motorem, Nie należe do tchórzliwych ani kierowców ani mechaników, podejme każde wyzwanie, ale niechciał bym sobie auta naprawiać, I wszyskim powtarzam ,że BMW powinno być na benzyne Co do diesli mam jakieś wątpliwości a szczególnie do 740d. Może za dużo siedze na Mobile,de. Sam już nie wiem co oni z tymi autami wyprawiają.A jednak 730 jeździ więcej i nie widać żeby coś szczególnego sie z nimi działo.Tak samo w serii 5
BMW sie nie psuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

aktualnie posiadam 730d oraz 740d . Oba z 2000r. i oba na sprzedaż :D . Zapraszam do Częstochowy, można się przejechac i jedną i drugą.

Od siebie dodam że 740d to straszny killer. Zdecydowanie lepiej mi się nią jeździ niż 740 4,4 V8 ale to moje prywatne zdanie. 730d nie nazwałbym mułowatym samochodem. Zaskakuje dynamiką. Spalania 740d na trasie niewyobrażalnie niskie. W sobote wracałem nią z niemiec. Trasa 1300 km. Prędkości 140-200 + korki. srednie spalanie 8,4 !!!!!!!Naprawde go gniotłem. To auto ma taki potencjał momentu że szok. 730d Vs 740d koszty serwisu podobne, wiem bo serwisuje wszystkie swoje BMW więc nie traktuj tego jako czynnik decydujący przy zakupie.

 

pzdr

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysGTA mógłbyś podesłać foty 740d, bo szukam takiego auta dla ojca, prawdę mówiąc to przyszły rok wchodzi w grę, ale to już niedługo. Chętnie bym rzucił oko na to cacko i ile chciałbyś za to wziąć, jakby Ci się chciało to opis też byłby mile widziany. Pozdro.

BMW - Broń Masowego Wrażenia


Moja 850i

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=120911

http://img121.imageshack.us/img121/5670/pasek2e.jpg

detailing http://www.funkyking.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysGTA mógłbyś podesłać foty 740d, bo szukam takiego auta dla ojca, prawdę mówiąc to przyszły rok wchodzi w grę, ale to już niedługo. Chętnie bym rzucił oko na to cacko i ile chciałbyś za to wziąć, jakby Ci się chciało to opis też byłby mile widziany. Pozdro.

 

zapraszam na moją strone : http://www.PewneAuta.republika.pl

 

Oferta sprzedaży 740d pojawi sie w czwartek. Aktualnie na stronie jest już wystawiona 730d więc zapraszam. Auto świeżo sprowadzone z niemiec . Stan perfekcyjny zresztą jak wszystkie moje BMW :P . Cena około 49 tys zł. Rok prod 2000.

 

mój numer 604 409 216. J

pzdr

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, szukam też ewentualnie jakiegoś ML-a lub LandCruisera, ale tylko w dieslu. Choć wolałbym żeby staruszek zdecydował się na śmigiełko, a E38 uważam za najbardziej eleganckie BMW. Odezwę się jak będę coś więcej wiedział. P.S. Ładne ta 730. Pozdro.

BMW - Broń Masowego Wrażenia


Moja 850i

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=120911

http://img121.imageshack.us/img121/5670/pasek2e.jpg

detailing http://www.funkyking.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego kolega twierdzi , że 160 to max , to chyba przejęzyczenie ??

Swoją drogą mi 725 TDS pali do 8 w trasie i do 10 w mieście , mam chip na 172KM , 320 moment, przyznam że totalna mulizna w porównaniu z poprzednimi moimi bejcami.

 

 

Chodziło mi właśnie o warunki panujące na drodze, wieczne korki i i ta pogoda! a z taką mocą bardzo łatwo wylecieć z drogi.

Miałem 525tds i mi paliła na trasie ok.9 a w mieście do 11,5-12, przy normalnej jeździe. Też miałem Chip - te same parametry. W mojej mie miałem kompa, więc spalanie liczyłem na kartce przy tankowaniu.

Jest:

F45 2016r oraz e61 2005r

Były:

E38 740d 2000r

E90 320d 2005r

525 tdsA '95 Chip na 172 KM

Kawasaki ZX-12R '04 na Power Comander III

740iA '93;


Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Ja juz jestem posiadaczem 740d, jednak moc przewyższyła nad rozsądkiem, bo chyba jednak 730d byłaby tańsza i w zakupie i w utrzymaniu, ale tam niedość tego własnie braku mocy to też gorsze wyposażenia były... Ogólnie powiem że przesiadając się z 740i poczułem jakbym wsiadał do mocniejszego auta, to pewnie zasługa ogromnego momentu obrotowego, autko pali jak dla mnie przyzwoicie, cały czas jest ok 10l/100, w mieście w korkach wystoje ok 14 ale w trasie max 10! i to przy ostrej jeździe.. a zejść można do 8...Co do napraw to nie wiem, bo narazie wymieniłem tylko filtry i olej przy silniku... robiłem też z tyłu zawieszenie ale chyba nie o to było pytanie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.