Skocz do zawartości

e36 xenon???????


robert cabrio

Rekomendowane odpowiedzi

mnie wyszlo 600zl z montazem ale teraz zakupilem spryskiwacze za 115zl nowe. mam je podlaczone czasowo pod zwykle spryskiwacze, bo w przyszlym miesiacu kupuje pompe wysokocisnieniowa i nowy zbiornik plynu koszt to 400zl za te dwie ostatnie rzeczy.

montaz we wlasnym zakresie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Za takie montowanie zamiennikow masz po dupie od policji (tracisz dowod rejestracyjny) i nie przejdziesz przegladu technicznego! Zamienniki zwyklych zarowek H... sa niedozwolone. Jezeli chcesz Xenony to musisz miec oryginalne reflektory pod xenony ktore sa wyposazone w samo poziomowanie do tego musza byc spryskiwacze. Jak marzysz o ksenonach to kup oryginalne lampy a nie wkladaj do lamp przygotowanych pod zarowki H. Bo stwarzasz niebezpieczenstwo na drodze oslepiajac innych kierowcow!!

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie panowie, bez niepotrzebnych emocji. Mam zamienniki u siebie od prawie roku i ani nie dostaję po dupie od policji, ani nie mam problemów na przeglądzie. Teoretycznie każdą samoróbę można uwalić za brak homologacji, sprysków, samopoziomowania itp., ale w praktyce nie jest to wcale takie jednoznaczne i oczywiste. Żarnik stosowany jako zamiennik tradycyjnej żarówki ma poustawiane ogniskowe i faktycznie świeci z odpowiednim odcięciem - oglądam to sobie za każdym razem jak stoję na wprost ściany i zapalam światła, żadnej różnicy w stosunku do zwykłej żarówki halogenowej nie ma (oczywiście poza jakością światła!). Przez cały okres używania takich lamp nie zdarzyło się, żeby ktokolwiek mrugnął mi światłami, że go oślepiam. A poza tym na marginesie: jakie macie oryginalne ksenony do E36?

Kosmetyka samochodowa, czyszczenie tapicerki

http://www.clart.pl

Dodatkowe info, zapytania, porady na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Spokojnie panowie, bez niepotrzebnych emocji. Mam zamienniki u siebie od prawie roku i ani nie dostaję po dupie od policji, ani nie mam problemów na przeglądzie. Teoretycznie każdą samoróbę można uwalić za brak homologacji, sprysków, samopoziomowania itp., ale w praktyce nie jest to wcale takie jednoznaczne i oczywiste. Żarnik stosowany jako zamiennik tradycyjnej żarówki ma poustawiane ogniskowe i faktycznie świeci z odpowiednim odcięciem - oglądam to sobie za każdym razem jak stoję na wprost ściany i zapalam światła, żadnej różnicy w stosunku do zwykłej żarówki halogenowej nie ma (oczywiście poza jakością światła!). Przez cały okres używania takich lamp nie zdarzyło się, żeby ktokolwiek mrugnął mi światłami, że go oślepiam. A poza tym na marginesie: jakie macie oryginalne ksenony do E36?

 

Nie ma oryginalnych ksenonow do e36 jednakze kilka dni temu na moto interia byl artykul na ten temat i na temat zamiennikow z allegro po 600 zl ktore przyszly do nas ze stanow ( jak zreszta wszystko od wielkiego brata...) i wypowiadal sie na ten temat specjalista i mowil to co pisalem wyzej. Reflektor H jest pod zarowki H a nie pod xenony. Wsadzajac do niego inna zarowke niz do ktorej zostal stworzony traci sie homologacje na calosc. Jezdzisz rok i nic ale nie znasz dnia ani godziny az cie paly sprawdza i akurat doczepia sie do lamp. Poczytajcie temat o zamiennikach z allegro http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=60215 dotyczy on modelu e46 ale to bez znaczenia wazne jest to co pisza o tych cudownych zamiennikach za 600 zl Pozdrawiam

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, moze jest ono durne ale prosze o wyrozumialosc. Nie interesuja mnie zadne zestawy zastepcze itd... Chce kupic najzwyklejsze zarowki HB3 4200K, zamiast tradycyjnych, czy za to tez mozna stracic dowod, czy stosujac takie zarowki swiecace po prostu na bialo nikt sie o nic nie czepi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Osobiscie polacalbym zarowki Philipsa. np HB3 blue vision http://www.allegro.pl/item254904172_philips_bluevision_model_hb3.html maja one temperature barwowa 4000 K naprawde dobrze z tymi zarowkami sie jezdzi, swiatlo biale i dobrze oswietlaja w nocy. nie zabiora ci dowodu za zarowki ktore sa zarowkami przystosowanymi do twojego reflektoru. oczywiscie zarowki musza miec homologacje czyli jakies zarowki markowe bo jak np widze jak ktos sprzedaje H4 firmy kogucik o temperaturze 9000 K to ja nie wyobrazam sobie jazdy na takich zarowkach (kompletnie niebieskie) w nocy w deszcz NIE WIDAC KOMPLETNIE NIC! :duh: Jezeli chcesz zarowki 4200 to spoko za to ci dowodu nie zabiora jezeli zarowki beda firmy ktora ma homologacje. Pozdrawiam

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
ja rowniez kupilem zarniki ksenonowe z przetwornicami do mojej e36 coupe, i wszystko pieknie i ladnie , ale od pewnego czasu ksenony zaczely "mrugać" , czasem jak odpalam swiatla jeden ksenon nie wlacza sie , dopiero po mruganiu dlugimi ,lub ponownym wlaczeniu sie załacza , a "mruganie" ksenonow w trakcie jazdy zaczyna byc czestsze , slyszalem ze jakies zwrotnice czy cos trzeba kupic zeby napiecie bylo rowne ,czy cos takiego, nie wiecie o co chodzi? czy ktos ma rowniez podobny problem? pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kolego Manniac mam pytanie, masz lampy z soczewką czy bez :?:

 

Kolego lucash84 powiem Ci że te xenony z allegro praktycznie wszystkie co jakiś czas mrygają, ale jeżeli xenon przy włączeniu nie chce Ci się zozświecić to wina przetwornicy i być może trzeba ją wymienić.

 

Złości mnie jak niektórzy mówią niedozwolone i zabiorą Ci dowód. Proszę o wypowiedź jakąś osobe której policjant zabrał dowód za posiadanie tych xenonów.

 

A jak ktoś nie ma to po co się tak zawzięcie o to dochodzić :?:

Wystarczy raz napisać swoją opinie.

 

Ja posiadam takie xenony i polecam.

Pozdro...

Miałem

E-30 316i

E-32 735i

E-36 320i

E-39 535 V8

E-46 330d

E-39 530d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam xenony od 5 lat jak jeszcze nikt niewiedzial jak sie zato zabrac .lampy zhk soczewki najpierw usuniete soczewki potem w miejsce starych zamocowalem od e46 z plastikami na okolo z napiem xenon . nastepnie wrzystko zostalo wypoziomowane wzgledem dlugich lamp pomontowane spryskiwacze . szybki wewnetrzne okragle w lampach od lamp boscha bo sa glatkie niemaja nalewow tam gdzie sa soczewki a w zhk maja jakies kreseczki . moje xenony swieca jak orginal BMW tylko soczewka a nie bokami cienie idealne . goscie zglupieli jak to zbaczyli .samopoziomowanie. dopiero weszlo w puzniejszych modelach xenonu i dziala na zasadzie samopoziomowania w stosunku do pojazdu a nie w stosunku do wybojow tam niema silnika krokowego .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Homologowane i dedykowane do e36 xenony robi hella, mają samopoziomowanie. Wraz z oryginalnym systemem spryskiwania lamp bmw otrzymuje się w pełni legalny zestaw. Minusem jest oczywiście cena, ok 600-800€, ale wg mnie zabawa w jakieś podróby nie ma sensu.

 

pzd.

 

ps. oryginalne lampy w e36 /niesoczewkowe/ świecą b.dobrze nawet na zwykłych żarówkach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Manniac mam pytanie, masz lampy z soczewką czy bez

Bez soczewki. Wcześniej miałem też soczewkowe przerobione na ksenon, ale przeróbka była kiepska i pozbyłem się ich.

Kosmetyka samochodowa, czyszczenie tapicerki

http://www.clart.pl

Dodatkowe info, zapytania, porady na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno by założyć xenony HID do lamp bez soczewki H7 trzeba zastosować palniki H7R a nie zwykłe H7 prawda :?: :?: :?:

 

Czytałem artykuł o tych xenonach i była wypowiedz policjanta. A więc był napisane że jeżeli założymy taki zestaw, djagnosta nam ustawi światła i napisze oświadczenie że są dobrze ustawione to wszystko będzie OKI, a samopoziomowanie i spryskiwacze nie są uwzględnione w naszych przepisach i nie dotyczą aut które mają zamontowane xenony nie seryjnie.

 

Pozdro

Miałem

E-30 316i

E-32 735i

E-36 320i

E-39 535 V8

E-46 330d

E-39 530d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno by założyć xenony HID do lamp bez soczewki H7 trzeba zastosować palniki H7R a nie zwykłe H7 prawda :?: :?: :?:

A co to jest "zwykły palnik H7" ??

Żarniki dzielą się na D2S i D2R , nie żadne H7S , H4 czy inne H7.

Czytałem artykuł o tych xenonach i była wypowiedz policjanta. A więc był napisane że jeżeli założymy taki zestaw, djagnosta nam ustawi światła i napisze oświadczenie że są dobrze ustawione to wszystko będzie OKI, a samopoziomowanie i spryskiwacze nie są uwzględnione w naszych przepisach i nie dotyczą aut które mają zamontowane xenony nie seryjnie.

:lol: :lol: :lol:

Pewnie czytałeś ten tekst na jednej z aukcji, na której sprzedawca oferuje zestawy HID ...

Daj spokój, diagnosta ma napisać oświadczenie, że światła są dobrze ustawione? :lol:

Daruj sobie HIDy - nie będziesz oślepiał innych i nie zabiorą Ci dowodu za brak spryskiwaczy i samopoziomowania.

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burner różnica od zwykłych palników H7 od H7R jest taka że H7 są stosowane do lamp z soczewką, a H7R mają dodatkową osłonke by nie oślepiać innych i są stosowane w lampach bez soczewki.

Pozdro...

Miałem

E-30 316i

E-32 735i

E-36 320i

E-39 535 V8

E-46 330d

E-39 530d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem lampy - założyłem przetwornice i palniki. Podjechałem nocą do ściany, zaświeciłem - zobaczyłem linie odcięcia dokładnie takie jak przy zwykłych żarówkach halogenowych. Pojechałem na stację diagnostyczną - po drodze nikt mi nie zaświecił, że coś z moimi lampami jest nie tak. Diagnosta bez mrugnięcia okiem poustawiał lampy i słowem nie wspomniał, że były z tym jakieś problemy, że wskazania przyrządów odbiegały od normy itp. Od tamtego czasu mija rok, jeżdżę regularnie w różnych regionach, w zeszły weekend 1000 km ze Śląska za Legnicę i jakoś nic. Mam palnik 4300K, daje białe, nieprzeraźliwe światło. Co policjant ma mi powiedzieć? Że nie podoba mu się kolor moich lamp? Pewnie nawet nie zorientuje się o co chodzi, albo pomyśli, że chłop kupił sobie na jarmarku pomalowane na niebiesko żarówki superultrahiperxenonblue, które póki co zabronione nie są. Panowie, mniej emocji; jeżeli ktoś podchodzi do tematu rozsądnie i z głową, nie powinno być z tym problemów.

Kosmetyka samochodowa, czyszczenie tapicerki

http://www.clart.pl

Dodatkowe info, zapytania, porady na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burner różnica od zwykłych palników H7 od H7R jest taka że H7 są stosowane do lamp z soczewką, a H7R mają dodatkową osłonke by nie oślepiać innych i są stosowane w lampach bez soczewki.

Pozdro...

Żarniki dzielą się na D2S i D2R , nie żadne H7S , H4 czy inne H7.

Mam nadzieję, że już nie będziesz podawał oznaczeń wylansowanych na Allegro :wink:

Manniac - wiem, że xenony dużo dają. Wiem też, że diagnosta je ustawi (nawet te przeróbki HID) bez żądnego problemu, bo to jego praca i na tym zarabia. Mniemam, że masz soczewki - to mniejsze zło... być może nie oślepiasz innyc, OK. Problem stanowią Ci, którzy na potęgę wkładają D2S do zwykłych lamp - po ustawieniu przez diagnostę i tak będą razić innych użytkowników drogi, szczególnie w nocy.

Co policjant ma mi powiedzieć? Że nie podoba mu się kolor moich lamp? Pewnie nawet nie zorientuje się o co chodzi

Pan policjant, gdy będzie złośliwy/zasadniczy/nie w humorze powie Ci, że odbierzesz sobie dowód w swoim Wydziale Komunikacji... za jakiś czas :? Takie są przepisy - nie masz spryskiwaczy i samopoziomowania - zabierają Ci dowód.

PS. Panowie z drogówki to nie "ciemnoty", te czasy minęły.

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.