Skocz do zawartości

płyn Chłodniczy


PAJĄK

Rekomendowane odpowiedzi

dokładnie to chodzi mi o to czy układ chłodzenia moze byc zalany koncentratem ??? jak wiadomo jest troszke gesciejszy od rozrobionego plynu...czy moze to miec jakis wplyw na codzienna eksploatacje ???.... niestety mechanik nie dopatrzyl ze leje koncentrat :duh: i nie rozrobil go z woda... prosze o jakas podpowiedz bo nie wiem czy powinienem sposcic ten koncentrat czy moze pozostac ....pzdr

De' sant de' Salvadore

Idąc na śmierć śmieję się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz go koniecznie rozcieńczyć - nie rozcieńczony płyn zamarźnie szybciej niż rozcieńczony pół na pół :shock:

 

Yyyy, a ta teoria skąd?

Jeżeli na koncentracie pisze temperatura krzepnięcia w zależności od stopnia rozcieńczenia i ZAWSZE jest tak, że sam koncentrat ma na przykład -50 (najniższą), rozcieńczony 1:1 -35 (wyższa), 1:2 -22 stopnie (jeszcze wyższa - to tylko przykłady). Sam koncentrat ma najlepsze właściwości.

W zależności od producenta koncentratu różne są właściwości. Są takie, które TRZEBA rozcieńczyć, bo są gęste (często w minimalnym stosunku 1:1), a są też takie, które mogą pracować same, bez rozcieńczania (tylko po co tyle płacić i po co komu w naszych warunkach temperatury krzepnięcia w granicach -50 stopni).

Zależy, co masz nalane.

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie spotkałem się z takim koncentratem którego zalewa się bez rozcieńczania - w naszych warunkach klimatycznych (bo nie wykluczam ze taki jest).

Odnośnie mojej teorii zamarzania koncentratu: Weź nabierz w strzykawkę pierwszy lepszy koncentrat dostępny na stacji paliw i włóż do zamrażarki. Gwarantuję że zamarźnie przy -20'C

Chcesz podnieść moc swojego auta?

Posiadam chiptuning do większości modeli silników występujących w BMW E30/E34/E36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy powinienem sposcic ten koncentrat czy moze pozostac ....pzdr
spuść połowa a dolej wody destylowanej (w warsztatach żadko kiedy rozcienczają destylowaną , chyba że sobie) a to co spuścisz zostaw na dolewki (powinno być na następną wymiane)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie spotkałem się z takim koncentratem którego zalewa się bez rozcieńczania

 

Bo jak sugeruje nazwa "koncentrat" należy go rozcieńczyć, aby uzyskać użytkowy płyn, lub kupić gotowy (rozcieńczony) płyn o nieskiej krzepliwości.

 

Weź nabierz w strzykawkę pierwszy lepszy koncentrat dostępny na stacji paliw i włóż do zamrażarki. Gwarantuję że zamarźnie przy -20'C

 

Wiadomo, że produkty oferowane na rynku są różnej jakości,ale byłbym ostrożny w głoszeniu tego typu zapewnień.

Dla jednych więcej niż marka.........

Dla innych skuteczne narzędzie do lansu......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.