Skocz do zawartości

Polerowanie porysowanej szyby - czy to ma sens?


schwartzu316

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni koledzy

Długoletnia eksploatacja mojego autka pozostawiła na przedniej szybie widoczny ślad w postaci drobnych zarysowań. Szczególnie w miejscach styku z wycieraczkami. Nie wiem czy to z powodu jakiejś wady fabrycznej wycieraczek ale wymieniam zużyte regularnie i stosuje tylko te markowe produkty.. ale to nie istotne. O ile w dzień da sie z tym żyć to w nocy jest to już troche bardziej uciążliwe. Słyszałem, że są jakieś specyfiki do polerowania, ale zdania co do sensowności ich używania są podzielone stąd moje pytanie - może ktoś ma jakieś doświadczenie z tym problemem i potrafiłby mi coś doradzić? A może jednak trzeba już zainwestować w nową szybke.... z gory dzieki za odp Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa firmy ktore specjalizuja sie w polerowaniu szyb i nie tylko!!sam robilem taki zabieg w "auto glass jann"i szyby sa jak nowe a zaplacilem za wszystko80pln :)

pozdrawiam

...mimo staran otoczenia nie udało mu sie zmadrzec...BMW

http://allegro.pl/show_item.php?item=641252496


http://img.userbars.pl/80/15963.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ktoś testował ten preparat na dużych powierzchniach i może się wypowiedzieć ?? - na małych również ;)

Zdjęcia z aukcji mogły być równie dobrze na pleksi robione :P

 

Jeśli chodzi o ten filc to podejrzewam, że do pojedynczych rys by sie nadawał... ale na powierzchni całej przedniej szyby to raczej wzorków można sobie narobić.

Pozdrawiam SIEKIER'A

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare lat temu mialem porysowana przednia szybe w uno :roll2: Ktos kiedys szalal z kantowka i mialem pozniej opilki wtopione a do tego jeszcze szyba byka lekko porysowana. W dzien dalo sie jakos jezdzic ale w nocy to byla masakra. Kupiłem wtedy paste do polerowania szyb. Nazwy nie pamietam juz ale pasta byla w tubce. Polerke zrobilem raz i troche sie poprawilo. Zauwazylem, ze woda zaczela ladnie splywac po szybie a nie zbierala sie jak kiedys. Jednym slowem byla poprawa, moze nie jakas rewwlacja ale zawsze. Obecnie mysle w beti troche tym przetrzec, czy to zrobie to sie okarze :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem to: http://www.allegro.pl/item243169696_zestaw_polerski_do_szyb_szkla.html - jeszcze nie używałem - ale niestety muszę spolerować, bo mi wycieraczka niedawno porysowała szybę. W sumie rysy są w takich miejscach, że w widoczności to nie przeszkadza - jedynie brzydko wygląda.

 

Co do tego, czy się szyb nie poleruje - wolę wydać 40zł i się pobawić - jak będzie źle, to mogę zawsze szybę zmienić - a może jednak będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowa szyba do e36 kosztuje ok 230-240 zł + 100 zł wymiana Pilkingtona ale przecież szyba to szyba. Wiem bo wymieniałem(u mnie z powodu pęknięcia). Wystarczy pojeździć i popytać wśród tych którzy tymi szybami handlują i je montują -ale taka przyjemność kosztuje - nie wiem czy jest sens bawić się ze środkami do polerowania szkła ponieważ nigdy już nie uzyska się tej przejrzystości co przy nowej-rysy na szkle raz zrobione już tam pozostaną-wiem bo przy szkle pracuję.
masqo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekko odskoczę od tematu :roll2: Zauważyłem u siebie, że tu gdzie pracują wycieraczki szybę mam gładszą niż poza ich zasięgiem - sprawdziłem to organoleptycznie, tzn. przejechałem tu i tu palcem :dance: Jest odczuwalna różnica, mała ale jest. Na szczęście, tu gdzie "śmigają" wycieraczki jest dobrze i woda ładnie spływa. Bądź, co bądź, wycieraczki w końcu to polerują :mrgreen:

Panowie u Was też tak jest? Moja beta jest 1991 r. Pytam się głównie z ciekawości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowa szyba do e36 kosztuje ok 230-240 zł + 100 zł wymiana Pilkingtona ale przecież szyba to szyba.

 

Oryginalna? Albo chociaż przyzwoity zamiennik nie różniący się wyglądem od oryginału?

Kolego ;) hehe

 

Jak kupilem auto mialem peknieta szybe - wymienilem na nowy zamiennik kupiony na giełdzie w Słomczynie za 180zł (z zielonym paskiem, innych nie mają). Wklejenie kosztowało mnie 120zł. Nówka szyba nie różniąca się niczym oprócz braku znaczka BMW.

 

Po tej przygodzie o której wiesz musiałem kolejny raz wkleić szybe, jako ze kupowałem błotnik to na szrocie wzialem od razu szybe oryginalna z anglika, uzywana za 150zl. Teraz ŻAŁUJĘ, że nie kupiłem zamiennika, ale nowego. Po przywiezieniu do domu i umyciu okazało się, ze jest mnostwo minimalnych, ledwie widocznych kropek, pewnie po kamieniach. W niczym to nie przeszkadza, ale psuje mi nastrój ;)

 

Lekko odskoczę od tematu :roll2: Zauważyłem u siebie, że tu gdzie pracują wycieraczki szybę mam gładszą niż poza ich zasięgiem - sprawdziłem to organoleptycznie, tzn. przejechałem tu i tu palcem :dance: Jest odczuwalna różnica, mała ale jest. Na szczęście, tu gdzie "śmigają" wycieraczki jest dobrze i woda ładnie spływa. Bądź, co bądź, wycieraczki w końcu to polerują :mrgreen:

Panowie u Was też tak jest? Moja beta jest 1991 r. Pytam się głównie z ciekawości :D

Wycieraczki niczego nie polerują, mogą nawet rysować, wiec to błedne wrazenie.

 

Choby taki przyklad - masz czysta szybe, ale lekko zakurzona. Srak Ci naptaka ;] musisz zmyć bo Cie mdli. Uzywasz plynu, ale zanim wycieraczka rozprowadzi go po calej swej dlugosci troche jedzie na sucho. Wtedy rysuje sie naprawde mocno. A bledne wrazenie jest dlatego, ze wycieraczka zawsze chodzi w jednym kierunku, wiec te rysy tez sa "kierunkowe".

 

BTW, Varrol, kiedy dasz aktualne zdjecia? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ;) hehe

 

Jak kupilem auto mialem peknieta szybe - wymienilem na nowy zamiennik kupiony na giełdzie w Słomczynie za 180zł (z zielonym paskiem, innych nie mają). Wklejenie kosztowało mnie 120zł. Nówka szyba nie różniąca się niczym oprócz braku znaczka BMW.

 

OK, przekonałeś mnie - na wiosnę wstawiam nową szybę - teraz na zimę mi się nie opłaca - także starą spoleruję.

 

BTW, Varrol, kiedy dasz aktualne zdjecia? ;]

 

W sobotę wracam do Warszawy i wypróbuję nowy wosk - będzie ładna pogoda, to porobię zdjęcia i wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jest specjalna polerka do szyb na wiertarke do tego rozrobic tlenek ceru z woda jako "paste polerska" troche wody i sie jedzie z koksem skutecznosc 100% tak sie tez poprawia wady na szkle przed wyslaniem go do odbiorcy takze jesli sie to zrobi dobrze to bedzie super tylko trzeba do tego podejsc w miare ostroznie i zeby nie dostalo sie przypadkiem zadne ziarenko piasku czy czegos innego bo wtedy kaplica :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pasta to G..o

http://www.allegro.pl/item243470180_super_zestaw_polerski_do_szyb_samochodowych_od_ss.html

kupiłem do polerki przednich lamp, ile się kur.. najeba…. a efekt kiepski. Przednią szybe tym to w tydzień bym nie zrobił.

Obecnie nowe szkiełka ok. 130zł, przednia szyba (Pilkingtona) 350zł z wymianą. I jestem zadowolony :D

=======================

BMW 528i e39 Sedan M-PAKIET, 99r benz+gaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.