Skocz do zawartości

wymiana oleju w MB według Assyst


Rekomendowane odpowiedzi

na wstępie przepraszam, ze pytanie dotyczy MB, ale na forum MB od kilku miesięcy nic nie napisali

 

mianowicie mam nowe Vito - ma ono system assyst, który pokazuje kiedy jechać na przeglad według, którego wymieniany jest olej w silniku, przy normalnej jeździe pokazuje mniej wiecej co 30kkm, mój pokazuje 35kkm - to jest chyba jakieś przegięcie żeby w diesel-u wymieniać olej co 35kkm? w sumie to martwie się o silnik ile on tak wytrzyma?

 

PS narazie mam najechane 25kkm

Edytowane przez rudesmen
Największe forum maszyn budowlanych www.kopaczka.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Nie wiem jak w MB, ale u mnie w BMW oblicza termin wymiany oleju w zależności od stylu jazdy.

Aktualnie przejechałem 25tkm i do wymiany wyświetla mi jeszcze 15tkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w MB, ale u mnie w BMW oblicza termin wymiany oleju w zależności od stylu jazdy.

Aktualnie przejechałem 25tkm i do wymiany wyświetla mi jeszcze 15tkm

 

I nie wydaje Ci się, że to nie jest za dużo na jednym oleju? W ciągu kilku lat opracowali taką technologię że olej wymienia się 2-3 razy rzadziej?

Największe forum maszyn budowlanych www.kopaczka.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Co 10 tysięcy to było w Polonezie. :wink:

Rzeczywiście ponad 40 tkm bez wymiany to sporo.

Ale np dostawcze Iveco czy Fiaty mają wymiany co 40 - 45tkm.

 

Ale np u brata w 200SX z 1996 wymiana oleju co 7500 km a przy wykorzystaniu pełnej mocy nawet co 5000 km (wg instrukcji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zmieniam co 10kkm i nie placze. Ktos juz zaczal lac minerala, wiec i ja to robie, tyle ze przestrzegam terminow nawet rygorystyczniej niz trzeba.

 

Wydaje mi sie, ze w dieselu powinno sie wymieniac olej co 10-15kkm. jezeli przejechales te 25 to moim zdaniem duzo za duzo i powinienes wymienic juz teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale np dostawcze Iveco czy Fiaty mają wymiany co 40 - 45tkm.
Udowodnij to czyms prosze, jakims linkiem, instrukcja, skanem, bo nie uwierze. Z doswiadczenia wiem, ze moj na ogol oszczedny szef wymienia w busie Ducato olej co 10-15kkm, zalezy kiedy zauwazy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zmieniam co 10kkm i nie placze. Ktos juz zaczal lac minerala, wiec i ja to robie, tyle ze przestrzegam terminow nawet rygorystyczniej niz trzeba.

 

Wydaje mi sie, ze w dieselu powinno sie wymieniac olej co 10-15kkm. jezeli przejechales te 25 to moim zdaniem duzo za duzo i powinienes wymienic juz teraz.

 

Minerala do BMW myślałem że niema już takich ludzi :jawdrop: :duh:... W nowych silnikach olej zmienia się zgodnie ze wskazaniami komputera który oblicza wytężenie silnika i zużycie oleju w ten sposób, co w tym dziwnego że wymiana jest co 40tyś :?: Jeżeli dostawczak śmiga po długich trasach to całkowicie normalne że olej przepracowuje się wolniej niż w samochodzie wykorzystywanym tylko w jeździe miejskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac wszystkie dostawczaki z jakimi mialem do czynienia smigaly duzo, ale ich trasy byly poprzecinane znaczna iloscia przystankow (rozladujek).

 

Dlaczego byl wlany mineral to nie wiem, ale ze nie jestem w 100% pewien przebiegu, to nie zaczne lac syntetyka, bo sie boje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Ale np dostawcze Iveco czy Fiaty mają wymiany co 40 - 45tkm.
Udowodnij to czyms prosze, jakims linkiem, instrukcja, skanem, bo nie uwierze. Z doswiadczenia wiem, ze moj na ogol oszczedny szef wymienia w busie Ducato olej co 10-15kkm, zalezy kiedy zauwazy.

http://www.fiatprofessional.pl/index.php?pid=23&modelKey=250TOW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac wszystkie dostawczaki z jakimi mialem do czynienia smigaly duzo, ale ich trasy byly poprzecinane znaczna iloscia przystankow (rozladujek).

 

Dlaczego byl wlany mineral to nie wiem, ale ze nie jestem w 100% pewien przebiegu, to nie zaczne lac syntetyka, bo sie boje.

 

Mineral pewnie był wlany bo kogoś nie było stac na lepszy olej innej opcji nie widzę... Mineral w BMW to śmierć dla silnika ! Czego się tu bać ja bym zmieniał olej na syntetyk odrazu po kupnie jakbym się dowiedział że ktos wlał do silnika taki syf... znajmoi tak zrobili i jest okej. Jak widać producent podaje wymiany oleju w Ducato co 45tyś jeżeli lejesz firmowy olej o parametrach zalecaych przez fabrykę, jak lejesz lotos mineral to zmieniasz co 10 bo to oleje do maluchów i dużych fiatów a nie nowoczesnych silników...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

mój ojciec ma w211, kiedy kupiliśmy auto, było na syntetyku mobil 0w40, według ksiązki auto miało na tym oleju już 25 tyś, więc pojechałem na serwis zmienić, sprawdzili w komputerze pokładowym, ze jeszcze można na tym oleju ponad 10 tyś przejechać...ale woleliśmy wymienic, bo w sumie powinno sie max co 1,5 roku wymieniać niezależnie od przebiegu, zalaliśmy castrolem 5w40 i ustawili nam na gorszą jakośc oleju, tak, ze komputer będzie sygnalizował czas zmiany po ok 20 tyś.

 

a to co napisał MAJSU_WuWuA to bez obrazy ale troche śmieszne, mechanik u którego serwisuje moje bmw powiedział, że syntetyk dla silnika powyżej 200tyś to powolna śmierć..był ostatnio na szkoleniu shella i oni tak powiedzieli, a kto jak kto, ale oni sie raczej nie myla.... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - w firmie jezdzi kilka samochodow dostawczych (MB Sprinter) w roznych konfiguracjach nadwozia i silnika. Wszystkie na oleju Shell Rimula a przebiegi maja od 150-400k, wymiany oleju robione sa dokladnie co 30k (dolewka +/- 1l oleju miedzy wymianami).

Galeria samochodu: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=157&t=246628


Komputery, konsole, gry - sprzedaż, serwis. http://WWW.ZETCOM.ORG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.