Skocz do zawartości

Kontrolka Check Engine!!!!!!


Magker

Rekomendowane odpowiedzi

E46, bezyna 1.8, silnik M43. Od jakiegos czasu pali sie kontrolka silnika. Jezdze do jednego z najlepszych warsztatow (komputer diagnos. BMW + Bosch, chłopaki naprawią tylko BMW od przeszlo 15lat). Wymienilem przepływke, sonde lambda, odpowietrzenie ukł. korbowego, pompa paliwa sprawdzona, wszystkie czujniki, świece, wszystkie parametry idealny. Po podlaczeniu diagnostyki podaje blad ZBYT UBOGA MIESZANKA PALIWA i po wykasowniu tego błędu zapala sie na nowo po przejechaniu ok 20-30km. Silnik bez zapalonej kontrolki jest lekko przymulony i przy odpalaniu auta ktore dlugo stało na słoncu skaczą obroty. Prosze o pomoc w w/w temacie bo zmagam się z tym problemem już jakiś czas i niestety jak narazie nikt nie potrafi rozwiązać tego problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
dokładnie ja tak miałem (kiepskie paliwo). zatankowałem na innej stacji, dałem mu w piec na trasie, katalizator spalił śmieci i po ok 10km kontrolka zgasła. dodam że zapaliła sie jak była rezerwa, więc lepiej unikać jazdy na rezerwie bo na dnie baku chyba troche syf sie zbiera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem z tą kontrolką miałem tak samo po każdym kasowaniu miałem spokój na 20 30 km i to samo.Na kompie był błąd coś mieszanką paliwa nie pamiętam dokładnie.Wymieniłem sonde dalej to samo,wymieniłem przepływke i miałem jakis czas spokój i znów się zapaliła ale sama gaśnie nawet jak sie zapali.Cazsami też mam ten problem z falującymi obrotami i to jest chyba przyczyną ze sie zapala.Sadzę jednak że to coś z przepływka bo kupiłem nie orginalną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

wiec zacze od tego jezeli sa wymienione wszystkie sondy czyli wszystko jest ok to moze byc to wina katalizatora.dlatego ze sady pracuja dobrze ale maja zly odczyt przy wylocie spalin z kata.moje zdanie jest takie sprawdz kata.druga przyczyna moze byc paliwo.zmien paliwo a check engine zgasnieok to po jakis 100km komp sie sam zresetuje.Powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mi też kontrolka zapala się po ok 10-20km od skasowania błędu. Zaciągnąłem informacji u znajomego mechanika i dowiedziałem się, że był u niego gość, który był z taką usterką w serwisie gdzieś na śląsku i jak powiedział co się dzieje to bez podłączania do komputera od razu stwierdzili, że do wymiany jest zawór obejściowy paliwa na listwie wtryskowej. wymienili i gość ma spokój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

wiec zacze od tego jezeli sa wymienione wszystkie sondy czyli wszystko jest ok to moze byc to wina katalizatora.dlatego ze sady pracuja dobrze ale maja zly odczyt przy wylocie spalin z kata.

Od tego check engine się nie zapali, ja nie mam kata i nic się nie pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
myśle że może być kilka przyczyn, ale u mnie było podobnie. Zapalała sie, po kilku dniach gasła i z powrotem zapalała. Dolałem do pełnego baku paliwa taki środek Valvoline do silników o przebiegu pow. 100 tys. Zgasło po przejechaniu 10 km i od 2 miesięcy lampki nie widzie. Ten środek przeczyścił wszystkie wtryski, przewody, sondy itp. Polecam, zwłaszcza że silnik teraz taki cichutki że czasem to myśle na światłach że mi zgasł a i żadnego falowania obrotów nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie te preparaty wątpie że coś pomogą,miałem juz podobny przypadek w swojej bmw i ostatnio w golfie 4 2.0 115ps.

ja na twoim miejscu pojechał bym do innego warsztatu i podpiał pod innego kompa np pod inpa zobaczysz ze komp pokaże co innego,mi w golfie po podpieciu pod vag wykazywało zbyt bogata mieszanka na pierwszym cylindrze zaś po podłaczeniu pod vas 'usterka sądy lambda rząd pierwszy?????wymieniłem sonde i wszystko ok,jak wszystko jest ok to auto nie jest aż tak czułe na paliwo coś musi być walnięte,

z doświadczenia wiem że w 90 proc jest to wina lambda,może mechanik coś źle robi??czy twoje auto pali więcej niż zwykle??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego check engine się nie zapali, ja nie mam kata i nic się nie pali.

 

Bo ty masz 318 i sondę przed katalizatorem a kolega ma 325 i może mieć dwie sondy - przed katalizatorem oraz za katalizatorem. I w takim wypadku przy nieprawidłowości działania katalizatora - będzie sie paliła kontrolka CHECK.

 

pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie czyści, polecali mi go mechanicy z naprawde znanych w Radomiu zakładów. Macie racje, to napewno wina sondy ale mechanik powiedział że ten środek ją napewno przeczyścił. Ja kupiłem w sklepie z częściami do aut ale właściciel jest przedstawicielem amerykańskiej firmy Valvoline więc nie wiem czy jest tak wszędzie dostępny. Zapłaciłem 27 zł, jest też za 18 ale do mniejszych przebiegów. Napewno są też do diesla.

Mi pomogł. Paliła sie kontrolka przez miesiąc z przerwami a od 2 miesięcy nic więc musiało coś podziałać. Dodatkowo mniejsze spalanie ok. 0,5 l/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
A ja mam taki problem w e46 318ci, a mianowicie ze jak odpalam auto to kontrolka świeci przez jakieś 5-10 km a potem gaśnie nie wiem co z tym jest, ale zauważyłem że jak świeci, to auto się tak równiej wkręca na obroty jak jest zimny, bo pózniej ta kontrolka gaśnie. o co chodzi? bedę wdzięczny jak ktoś coś wie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy u mnie była to wina przepływomierza zmieniłem na zamiennik MTM, problem nadal występował. Zmieniłem na oryginał i sprawę zakończyłem. Proponuje pojechać do jakiegoś dobrego elektromechanika, nie takiego co ma komputer, ale takiego do którego ogólnie jeżdżą wszyscy w okolicy. Ja w suwalkach zajechałem do gościa (nie będę pisać do kogo, bo wszyscy z suwałk wiedzą o kim pisze). I diagnoza była przepływomierz. :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.