Skocz do zawartości

Małopolskie


AdminOld

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak sobie przeglądam opisu kolegów o warsztatach w krakowie. Brakuje mi w tym wszystkim wpisu chłopaków z sulechowa ( wcześniej byli na makuszyńskiego 4. Jest świetny mechanik, jest elektronik od BMW. Ja osobiście byłem z mini cooperem, a dokładniej uruchamiali mi auto po tym jak zaginoł sterownik silnika. Byłem chyba wszędzie w krakowie, na szczecińskiej, na balickiej i w paru miejscach, auto tylko na lawecie jeżdziło. Wszyscy mówili że niema problemu a auto dalej nie paliło. Tam goście w zasadzie nic sie nie odezwali, kazali auto zostawić i że będą dzwonić. jakie było moje zaskoczenie jak za dwa dni odezwał się telefon a w nim ten od elektroniki że auto odpalone można przyjechać.

Wydaje mi się goście wiedzą co robią gdyz fury stały tam naprawde grube, i to wszystko do uruchomienia .

Niech się ktoś wypowie co do tego warsztatu.

 

telefon do nich 663 303 368 - Pan Grzesiek

Edytowane przez drozda76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 863
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie szukam warsztatu w Krakowie gdzie mógłbym zmienić oponki i przy okazji ustawić geometrie/zbieżność.O ile wymienić i wyważyć może mi większość serwisów o tyle z geometrią myślę że trzeba się znać :)

Może ktoś polecić kogoś?

 

I gdzie można by oddać w dobre ręce wnętrze samochodu?Mam na myśli pranie,ogólne odświeżenie,odnowienie wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to mogę polecic z małopolski warsztat pana Kazimierza Meresa, który mieści się w miejscowości Łączany (powiat wadowicki), ok 30km od krakowa. Szczerze, to byłem juz w wielu warsztatach ale ten jest chyba najlepszy. Przede wszystkim, z racji wiedzy właściciela. Facet zna się naprawdę na rzeczy, nie naciąga, naprawia to co konieczne a nie tylko, żeby zarobić.

 

Łączany 248, 34-115 Brzeźnica

Tel.: (33) 879-06-49

Petrolhead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Firma "BEEMA"

ZDZISŁAW STAŃDO

34-130 Kalwaria Zeb.

Brody 156

tel.+48 604 421 691

Firma profesjonalna,rzetelna,super obsługa,znają się na rzeczy,diagnoza profesjonalnym sprzętem Modic,GT1 specjalizacja w silnikach BMW diesel,expresowa wymian części na miejscu,gwarancja .Polecam wszystkim użytkownikom BMW-Mariusz z Częstochowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam

Byłem odnowić e90 żony w wyżej omawianej firmie http://www.autoklinika-krakow.pl

Ogólnie efekt mnie zmiażdzył..

Teraz pod młotek idzie moje e60.

Jakby ktoś chciał to mogę podesłać fotki na maila.

Wrażenie jest kosmiczne...

Ja miałem okazję korzystać z usług firmy o tej nazwie w roku 2005.

Nie wiem czy prowadzi ją ta sama ekipa, bo tamta AUTO KLINIKA się zwinęła wystawijąc klientów do wiatru, ale zbieżność nazw i lokalizacji (stara i nowa lokalizacja mieszczą się w odległości 8.5 km) daje do myślenia.

 

Dane starej AUTO KLINIKI:

AUTO KLINIKA S.C.

ul. Cechowa 51

30-614 Kraków

tel.: (12) 659 46 84, 5000 10 911, 508 269 245

I ich stronna www dostępna w archiwum sieci.

 

Warsztat wyszukałem w sieci. Stronę mieli zrobioną bardzo profesjonalnie. W rozmowie na żywo również sprawiali wrażenie znających się na rzeczy. Ekipa była młoda (tak na oko przed 30-ką w 2005 r.).

 

Koniec końców zleciłem im założenie sekwencyjnej instalacji gazowej do mojej E30 318is.

 

Pierwszy zgrzyt nastąpił przy odbiorze. Silnik stracił wolne obroty (bieg jałowy), tzn. gasnął po zdjeciu nogi z gazu, a przy uruchamianiu potrzebował sporego przegazowania. Do tego szef AUTO KLINKI oświadczył, że musiał bardzo poluzować sprężynę w przepływomierzu (w E30 318is jest jeszcze przepływomierz klapkowy), bo ten się w ogóle nie otwierał. Bardzo mnie to zdziwiło, bo do tej pory z przepływomierzem wszystko było o.k. i wiem, że się otwierał. W każdym razie gość mi sprzedał bajkę, że rzekomo sterownik silnika mi się przeprogramował i muszę trochę pojeździć z nową instalacją, a wszystko wróci do normy. :shock:

Potrzebowałem wtedy auta, a widziałem, że gościa to przerosło i dalsze dyskusje mi auta nie usprawnią.

Pojechałem załatwić co miałem do załatwienia walcząc z gasnącym silnikiem na każdym skrzyżowaniu.

Jak wróciłem do siebie postanowiłem sam rzucić okiem co też zmajstrowali ci geniusze mechaniki samochodowej. No i w momencie miałem odpowiedź - nie podpięli wężyka, którym brane jest powietrze zza filtra powietrza do zaworka wolnych obrotów. :duh: To tłumaczy dlaczego nie otwierał się przepływomierz (bo na wolnych obrotach powietrze szło prosto z atmosfery, z pominięciem przepływki) oraz silnik gasnął (skoro przepływomierz był zamknięty, to sterownik silnika otrzymywał informację, że silnik w ogóle nie zasysa powietrza). Jak widać przyczyna banalna, a kierownik AUTO KLINIKI zamiast wymyślać bajeczki o sterowniku i przepływce mógł się dokładniej przyjżeć robocie swojego pracownika. Oczywiście pojechałem zaraz z reklamacją i zostałem przeproszony za zaistniałą sytuację, ale nie świadczy to dobrze o profesjonalizmie firmy.

 

To nie koniec problemów z tą firmą. Przed upływem gwarancji wysiadł sterownik gazu. Dzwonię do AUTO KLINIKI, a tu odbiera jakiś gość i mówi, że on z taką firmą nie ma nic wspólnego. Kupił telefon razem z kartą SIM, a co do poprzedniego właściciela, to obiło mu się o uszy, że ten wyjechał za granicę. Wybrałem się odwiedzić warsztat, a tam faktycznie wszystko zamknięte na głucho i wszelki ślad po właścicielach zaginął.

Na szczęscie udało mi się reklamować ten sterownik dzięki uprzejmości innego warsztatu, ale musiałem zapłacić za demontaż, montaż i zestrojenie. :mad2: Oczywiście, nie mam o to pretensji, bo to nie oni montowali, więć czemu mieliby to robić za friko.

 

Tyle moich przygód ze starą AUTO KLINIKĄ. Czy nowa to jej kontynuacja - tego nie wiem, ale zachowajcie czujność. ;)

Edytowane przez staszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel firmy Auto Klinika omowionej przezemnie wyżej na oko ma 25 lat więc w 2005 roku nie był nawet pełnoletni. To za pewne zbieżność nazw firmy. Odnowilem już u nich 2 auta i znajomy kolejne 2. Za każdym razem efekt powalajacy. Będę polecał dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Panowie szukam warsztatu w Krakowie gdzie mógłbym zmienić oponki i przy okazji ustawić geometrie/zbieżność.O ile wymienić i wyważyć może mi większość serwisów o tyle z geometrią myślę że trzeba się znać :)

Może ktoś polecić kogoś?

 

I gdzie można by oddać w dobre ręce wnętrze samochodu?Mam na myśli pranie,ogólne odświeżenie,odnowienie wnętrza.

 

Witam ,

pytam o to samo ,

Nie chce mi sie uwierzyc ze nie ma warsztatu w Krakowie lub bliskiej okolicy ktory potrafi geometrie BMW zrobic..

zgory dziekuje

 

David

http://daduleztesina.rajce.idnes.cz/BMW_318d_2#DSC_0014.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgaduję, że chodzi o taki mały warsztat przy ulicy Mitkowskiego (przecznica z Monta Cassino, równoległa do Szwedzkiej).

 

Ja mam mieszane odczucia. Pojechałem tam kiedyś na wymianę oleju. Odpalamy silnik na swieżym oleju, a tu nagle gość krzyczy, żeby natychmiast wyłączyć. Czegoś tam nie dokręcił przy filtrze oleju i w efekcie z jakiś litr syntetyka poszedł w kanał. :duh:

 

W czasach kiedy tam bywałem (a nie byłem od jakichś 2 lat) facet miał jakiś najtańszy interfejs diagnostyczny i do tego darmowy soft. Do sczytania błędów wystarczyło, do bardziej zaawansowanej diagnozy nie. Przy tym wszystkim specjalnie czysto w tym warsztacie nie było. Nie wyobrażam sobie, żeby w takich warunkach robić remont silnika lub skrzyni.

 

Podsumowując - mechanik zna się na BMW, ale zdarzają mu się wpadki. Czystość w warsztacie pozostawia nieco do życzenia. Uważam, że można tam jeździć na prostą, brudną robotę (np. wymiana klocków hamulcowych) czy sczytanie błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam warsztatu w Krakowie gdzie mógłbym zmienić oponki i przy okazji ustawić geometrie/zbieżność.O ile wymienić i wyważyć może mi większość serwisów o tyle z geometrią myślę że trzeba się znać :)

Może ktoś polecić kogoś?

 

I gdzie można by oddać w dobre ręce wnętrze samochodu?Mam na myśli pranie,ogólne odświeżenie,odnowienie wnętrza.

 

Witam ,

pytam o to samo ,

Nie chce mi sie uwierzyc ze nie ma warsztatu w Krakowie lub bliskiej okolicy ktory potrafi geometrie BMW zrobic..

zgory dziekuje

 

David

 

Witam ,

bylem w koncu na geometrie w ul Pod Fortem 12 , chlopcy sa mili , i zrobili co trzeba..

polecam

 

najpierw sprawdzili wszystko , polecili wymiane drazkow kierowniczych i po naprawie zrobili geometrie...

 

Auto ladnie jedzie - cena 100 zlotych / nawed z ciezarkami :-) /

 

Tylko po wymianie drazkow i geometrii nowy problem nastapil :-) swieci DSC i reczny...no BMW potrzebuje troche opieki :-)

David

http://daduleztesina.rajce.idnes.cz/BMW_318d_2#DSC_0014.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś polecić dobry warsztat do automatycznych skrzyń biegów w okolicach krakowa?? mam wyciek i potrzebuje dobrego fachowca.

F.H.U. Matic - ul. Malborska 127a (nie byłem, zostało mi polecone)

AXOD - ul. Prądnicka 4 (byłem na wymianie oleju, przystępne ceny, bez "mędrkowania" i naciągania klienta)

http://i983.photobucket.com/albums/ae312/piskozub/DSC_0947c.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam

dziś za Waszą namową odwiedziłem

PiM Auto Serwis

www.pimautoserwis.pl

 

No i muszę stwierdzić, że chłopaki naprawdę znają się na rzeczy, żadnego ściemniania, opowiadania bajek.

Ceny bardzo przystępne, terminy póki co również, pokażą, wytłumaczą. Polecam również jako miejsce do sprawdzenia auta przed zakupem, byłem świadkiem takiego i napiszę krótko: profesjonalnie i kompleksowo.

Minusem jest dojazd do warsztatu, cholera koniec świata. :shock:

 

Generalnie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Poszukuje warsztatu, który pomoże mi przy elektrycznym dachu w Z3 2.8 '98.

Silnik działa, składa oraz rozkłada dach w kilka sekund jednakże jakieś czujnik szfankuje i nie zawsze dach reaguje - składa się po wciśnięciu przycisku. Musze poruszać do przodu i do tyłu ręką by nagle coś się naprawiło i skład się bez zarzutu. Prośba o rekomendację o kolegów z cabrio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma "BEEMA"

ZDZISŁAW STAŃDO

34-130 Kalwaria Zeb.

Brody 156

tel.+48 604 421 691

Firma profesjonalna,rzetelna,super obsługa,znają się na rzeczy,diagnoza profesjonalnym sprzętem Modic,GT1 specjalizacja w silnikach BMW diesel,expresowa wymian części na miejscu,gwarancja .Polecam wszystkim użytkownikom BMW-Mariusz z Częstochowy :D

 

Może i znają się na rzeczy, ale tylko na starszych bmw, tzn. do e60. Ja byłem ze swoją w związku z kontrolką "increased emmision" i dowiedziałem się, że to dopiero trzecie e60 u nich.

Zdiagnozowali uszkodzony przepływomierz, który wymienili i nie potrafili zaadaptować, mówiąc że sam się przystosuje.

W nowszych modelach BMW jak wiemy trzeba zrobić adaptację DISem. Ich sprzęt tego nie potrafił.

Poza tym chcieli wymieniać mi wszystkie świece żarowe. Sam sprawdziłem sobie, że są dobre a winą błędu wszystkich świec jest oczywiście sterownik, ponieważ nie jest możliwe aby wszystkie się spaliły w na raz.

 

Poza tym na dzień dobry powiedzieli mi, że jak się ma BMW to będziesz miał wydatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisze doswiadczenie z firma MECHTRON w Krakowie na Soltysowskiej..

 

Nie moge jeszcze powiedziec czy praca byla dobrze czy zle zrobiona , pan Robert przynajmiej wyglada na to , ze wie , co robi...narazie bede pisal ogolnie jego zposobu traktowania klientow ,

Mialem pompe VP44 do wymiany

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=69&t=197233

 

Przy okazji zostawilem zrobic ...wymiana swiec zarowych,wymiana odmy,wymiana filtra paliwa i jego wyczysczenie , paski , rolki i napinac...bo piszczalo....i piszczy dalej...

 

Chcialem po panu Robercie fakture i paragony za czesci , ktore powymienial...Mam taka ksiazke serwisowa , gdzie wszystko pisze ...Zadny warsztat nie mial do tej pory problem z wystawieniem rachunku za czesci i za robocizne....Pan Robert mowil ze bym mu wyslal NIP i on zrobi fakture...

Cena 1480 zlotych myszle juz nie mala , i zasluguje sobie na informacje co i za ile bylo wymienione , i jakiej marki....wyslalem sms z moim NIP i nazwiskiem...Czekam dzien na odpowiedz i nic ...to dzwonie do milego pana Roberta...I on na mnie z textem , ze KUR.A / naprawde i to kilkarazy / on nie jest oszustem i jezeli mi nie pasuje , to mi wyciagnie te czesci z samochodu i mam sobie swoje , tansze przywiesc....najpierw niebylem w stanie nic powiedziec...Niespodziewalem sie kur.w i zlego tonu potym , co zaplacilem nie male pieniadze i chcialem ten warsztat na przyszloscPo paru sekundach opamietalem sie i mowie panu Robercie ze by sie uspokojil czy jest dla niego normalne , ze by klienta od kur w wyzywal........On mowi , ze WYCZUL z mojego sms , ze nie jestem zadowolony z ceny czesci i ze to cos kosztuje jezdzic po czesci , paliwo i wogule...ja sobie mowie ...to chyba jakis koszmar....to chyba normalne , ze warsztat zalatwia czesci i potem mowi cen i marke.itd...

 

Powiedzialem , ze chce w poniedzialek o 17.30 przygotowana fakture z cenami czesci i ich marka....On na to ze wystawi paragon na calkowita sume i tyle...i ze mi powie co i za ile kupil i potem wymienil...

 

Czy to jest standart w Polsce , czy moze ktos doradzic obcokrajowcowi czy to jest standart ze warsztat nie musi powiedziec co i gdzie kupil i wymienil...bo ja chyba snie..

 

Mam nadzieje ze jeszcze niedostane w ryj przy tym spotkaniu w poniedzialek...Dam znac co i jak..

 

David

http://daduleztesina.rajce.idnes.cz/BMW_318d_2#DSC_0014.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo...:D :D No to ciekawe dlaczego mechanik tak bardzo się zdenerwował..hmm...a faktycznie masz wymienione cześci na nowe??Sprawdzałeś chociaż??

 

Poza ty m nie robi łaski.Na fakturze czy też paragonie musi być wyszczególnione co i jak.Oczywiscie za ile kupił to sie nie dowiesz ,bo warsztaty mają zniżki ale w zwiazku ze czesci włozył do auta to zrobił sprzedaż i musi podac za ile.Żadnej łaski :mad2: :mad2:

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.