Skocz do zawartości

Mazowieckie


AdminOld

Rekomendowane odpowiedzi

mcdr

 

byłem kilka razy u Pana Adama i byłem bardzo zadowolony , podejściem i zangażowaniem ,

to że są stare bety na placu to sama nazwa powinna ci coś powiedzieć , Pan Adam to pasjonat marki BMW i kolekcjonuje takie okazy.

 

nie wiem naprawde o jakim naciąganiu mówisz , zawsze jeżeli była rozmowa o częsciach to Pan Adam proponuje nowe orginalne lub zamienniki i zwykle też podaje opinie czy zamienniki warto czy nie lub kupujesz sam i przwozisz do zamontowania, urzywane częsci , powiedz mi jaki szanujący warsztat zajmuje się wyszukiwaniem urzywanych częsci i daje na nie gwarancje - bajki opowiadasz

 

 

i co jeszcze na + jest oprócz przystępnej ceny serwisu ?

 

to że jak Pan Adam jak czegoś nie wie to mówi że się na tym nie zna i nie podejmuje się naprawy

 

tak było np przy moim x-ie , stracił ponad pół godziny , nie potrafił zdiagnozwać usterki , nie wziął nawet grosza za to

 

dziwna jest troche twoja opowieść ,

 

i to nie tak że trzymam strone Pana Adama i że jak pojadę to będe miał jakieś względy

od razu powiem że ostanio serwisowałem się w innym serwisie bo miałem typowe problemy z napędem w x-ie

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zna moze dobrego lakiernika w okolicach Nowego Dworu Mazowieckiego ?Ponad rok temu z polecenia serwisu w łomiankach BMW Pawłoski oddałem samochód do firmy niby znimi współpracującej w Starych Babicach nazwa ZIBCAR czy coś takiego(właściciel jeździ terenówkami w jakis tam zawodach)Tak mi dzrzwi pomalawali że po roku zrobily się matowe i musze teraz to poprawić bo na czarnym kolorze to fatalnie wygląda.No i może macie jakiś serwis do polecenia bo Pawłoski w łomiankach to się teraz ceni a jakość wykonania nie zawsze zadowalająca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mcdr

 

byłem kilka razy u Pana Adama i byłem bardzo zadowolony , podejściem i zangażowaniem ,

to że są stare bety na placu to sama nazwa powinna ci coś powiedzieć , Pan Adam to pasjonat marki BMW i kolekcjonuje takie okazy.

 

nie wiem naprawde o jakim naciąganiu mówisz , zawsze jeżeli była rozmowa o częsciach to Pan Adam proponuje nowe orginalne lub zamienniki i zwykle też podaje opinie czy zamienniki warto czy nie lub kupujesz sam i przwozisz do zamontowania, urzywane częsci , powiedz mi jaki szanujący warsztat zajmuje się wyszukiwaniem urzywanych częsci i daje na nie gwarancje - bajki opowiadasz

 

 

i co jeszcze na + jest oprócz przystępnej ceny serwisu ?

 

to że jak Pan Adam jak czegoś nie wie to mówi że się na tym nie zna i nie podejmuje się naprawy

 

tak było np przy moim x-ie , stracił ponad pół godziny , nie potrafił zdiagnozwać usterki , nie wziął nawet grosza za to

 

dziwna jest troche twoja opowieść ,

 

i to nie tak że trzymam strone Pana Adama i że jak pojadę to będe miał jakieś względy

od razu powiem że ostanio serwisowałem się w innym serwisie bo miałem typowe problemy z napędem w x-ie

 

czytaj proszę dokładnie i ze zrozumieniem - ja nie pisalem że naciąga na cenach części itd tylko że chciał mi WYMIENIĆ SPRAWNE CZĘŚCI !!!! a to chyba troche co innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Widzę,że trwa ożywiona dyskusja na temat Adama z Raszyna. Niewątpliwie jest to wielbiciel marki, to nie ulega wątpliwości. Miałem okazję naprawiać tam swoje BMW jakiś czas temu.

 

Napiszę swoje doświadczenia z tym warsztatem:

 

Z pierwszą wizytą pojechałem zaraz po kupnie auta, gdyż auto mi się zaczęło gotować i pewien mechanik stwierdził ze to w najlepszym przypadku uszczelka pod głowicą (czyli wydatek spory za wymianę). Adam po pobieżnym sprawdzeniu stwierdził że układ chłodzenia był nieszczelny i cała naprawa "gotującego się" silnika kosztowała tylko około 300 zł wraz z częściami (uważam że cena była bardzo dobra) - mógł naprawić niby uszczelkę i zarobić parę stów, a jednak tego nie zrobił I CHWAŁA MU ZA UCZCIWOSĆ!!

 

Potem miałem inny kłopot, bijące tylne koło przy prędkościach 60 - 90km/h. No cóż, tu zostało niepotrzebnie wymienionych sporo części (tuleje metalowo gumowe belki, łączniki wachacza tylnego, łącznik gumowy wału które nie były przyczyną rzeczonej usterki), co mnie niestety trochę kosztowało. Niestety drgania nie ustały, auto odebrałem i nim tak jeździłem, po czym je sprzedałem. Jak się okazało (wiem to od następnego właściciela) do wymiany była jakaś część w tylnej piaście koła - koszt około 130 pln. Przy tej naprawie niestety Adam się nie popisał... :(

 

Suma sumarum, uznaję tę drugą naprawę za wypadek przy pracy. Niestety troche mnie to kosztowało :cry2: . Mimo to uważam, że Adam z Raszyna jest jednym z lepszych mechaników od BMW i przypuszczam że jak będę miał swoje kolejne BMW to jeszcze tam pojawię. W końcu nie myli się kto nic nie robi...

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Pakito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję wspólnika do poprowadzenia warsztatu samochodowego w Warszawie lub rozważę odnajęcie połowy pomieszczenia. Priorytetem są oczywiście auta bmw ale nie wykluczam napraw innych marek. Oprócz napraw bieżących mam nadzieję, że zajmowali byśmy się przebudowywaniem samochodów do sportu, driftu, swapy itp...W grę wchodzi również współpraca z blacharzem, lakiernikiem, elektrykiem. Posiadam wynajęty warsztat w Warszawie o powierzchni około 100m2 i wysokości około 4 metrów, więc śmiało można zrobić duże podnośniki. W tym momencie jest jeden długi 10 metrowy kanał. Bardzo dobry punkt, gdyż mieści się przy samej drodze 2 pasmowej (tranzyt), gdzie jest bardzo duże natężenie ruchu. Dodam, że warsztat jest już całkiem nieźle wyposażony. Jeśli jesteś zainteresowany czekam na kontakt na PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odn. toczenia tarcz hamulcowych.

 

Miałem problem z drganiami kierownicy przy hamowaniu powyżej 80km/h.

Przetoczyłem przednie tarcze i pomogło. Koszt 120zł (chcieli 130zł). Toczenie nie odbywało się na samochodzie, chociaż pierwotnie myślałem, że tak będzie. W sumie dobrze wyszło, bo po zdjęciu tarcz okazało się, że było bardzo dużo syfu i rdzy na tarczy i piaście od strony, gdzie się stykały. Cały brud i rdza zostały ładnie wyczyszczone aż do gołego metalu. Przy toczeniu tarcz było wyraźnie widać jak bardzo były pokrzywione. Polecałbym od razu założyć nowe klocki hamulcowe, zwłaszcza, gdy przed przetoczeniem tarcza nie była gładka.

 

Kontakt:

AUTO-WIG

ul. Jutrzenki 115a (od ul. Łopuszańskiej)

tel. 022-863-85-78

www.autowig.pl (strona nie jest aktualizowana)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do MCARS w Warszawie na Rzemieślników, to NIE POLECAM, naciągacze i nie słuchają coś się do nich mówi, za wymianę oleju i rzekomą naprawę ręcznego (coś obcierało i tykało wraz ze wzrostem prędkości) bo dalej jest to samo podliczyli mnie na 985zł do tego rozmawiałem i mówiłem ze 5l olju to wlali 6l i później jechałem jeszcze raz żeby ściągnęli, za 6L oleju policzyli sobie 450zł to po prostu jakieś żarty (olej Castrol EDGE TurboDiesel 5W40 gdzie maksymalnie powinien kosztować 250zł). Po prostu Kpiny, nigdy więcej tam nie pojadę. NA prawde Odradzam skusiłem się czytając wcześniejsze opinie tu na forum i na konkurencyjnym ( faktycznie że przez dobre opinie przeplatały się i niezbyt pochlebne ale nie myślałem że do tego stopnia)

 

Co do polecanego Warsztatu to Bardzo polecam Otwock ul. Łąkowa 51 (Jeżdżę tam odkąd kupiłem BMW i nie można złego słowa powiedzieć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MCARS już stracił renomę jak był na Ostroroga na Woli, woda sodowa Im uderzyła do głowy, widać kolega Marcin nie potrafi zapanować nad całością, ja dlatego przeniosłem się do Adama do Raszyna, oby Adaś nie poszedł w ślady Marcina, tego Mu w 2010 życzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Polecam WULKANIZACJE na ulicy Rokosowskiej 8, Warszawa - Ochota. Bardzo mila obsługa. Poza tym naprawiaja układy zawieszenia, układy hamulcowe, wymieniają oleje, filtry. Proszę powołac sie na klub BMW lub na mnie:) Najlepiej rozmawiac z Michałem. Dla klubowiczów znizka.

http://www.zumi.pl/1332124,Zaklad_Wulkanizacyjny._Jacek_Gawlowski,Warszawa,firma.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godnym polecenia warsztatem blacharsko-lakierniczym jest NAD-CAR w Nadarzynie. Ceny umiarkowane. Idealne dopasowanie koloru. :D Plusem jest to, że można u nich w międzyczasie zrobić przegląd pogwarancyjny i naprawy mechaniczne. Z tego co się orientuję robią też diagnostykę.

 

Zainteresowanych odsyłam na stronę: http://www.nadcar.pl

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam. Jestem posiadaczem BMW 525 e 39 z automatyczna skrzynią biegów. Miesiąc temu w tej skrzyni padł mi: konwerter i sterownik. Skorzystałem z Usług firmy Auto Józefów Wojciech Pauk. Sprawne wymienienie usterek a przede wszytskim solidnie. Koszt jak na automat nie duży. Polecam Firme :) 05-420 Józefów ul. cicha 7 tel. 022-789-69-63 P.S. Firma udziela gwarancji co mnie bardzo ucieszyło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem posiadaczem BMW 525 e 39 z automatyczna skrzynią biegów. Miesiąc temu w tej skrzyni padł mi: konwerter i sterownik. Skorzystałem z Usług firmy Auto Józefów Wojciech Pauk. Sprawne wymienienie usterek a przede wszytskim solidnie. Koszt jak na automat nie duży. Polecam Firme :) 05-420 Józefów ul. cicha 7 tel. 022-789-69-63 P.S. Firma udziela gwarancji co mnie bardzo ucieszyło.

 

ile zapłaciłeś ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam. Jestem posiadaczem BMW 525 e 39 z automatyczna skrzynią biegów. Miesiąc temu w tej skrzyni padł mi: konwerter i sterownik. Skorzystałem z Usług firmy Auto Józefów Wojciech Pauk. Sprawne wymienienie usterek a przede wszytskim solidnie. Koszt jak na automat nie duży. Polecam Firme :) 05-420 Józefów ul. cicha 7 tel. 022-789-69-63 P.S. Firma udziela gwarancji co mnie bardzo ucieszyło.

 

pseudo reklama, uzytkownicy z "malym" dorobkiem powinni nie miec mozliwosci wypowiadania sie w tej czesci forum

 

polecam watek viewtopic.php?f=21&t=56825 to jest prawda o autojozefow.pl, gwarancja??? he he, ta gwarancja to sobie mozna... odradzam ten zaklad wszystkim ktorzy cenia swoj czas, pieniadze, nerwy

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Właśnie kupiłem BMW 330i coupe. był jakis problem z wolnymi obrotami. Skorzystałem z usług warsztatu na okęciu www.tsg.auto.pl. Zrobiłem przegląd, wymianę klocków no i te obroty. Auto dziś odebrałem i jest ok. Zapłaciłem za wszystko 1450 zł. Chyba normalnie. Serwisowałem tam wcześniej compacta i Audi A4. Warsztat polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie posiadam BMW ale BMW ma automat.

Jest to przestroga dla posiadaczy cacek z automatyczna skrzynia biegow.

 

 

ul. Sielska 7

05-500 Siedliska

(obok Piaseczna) tel./fax: 022 756 96 93

0 501 33 62 09

e-mail: wal-ent@wal-ent.pl

 

 

Moja przygoda raczej horror z firma Wal-ent zaczela sie w marcu 2009 r

Po rozmowie tel.(bardzo miłej)dostarczylem swoje cacko do firmy Wal-ent.Na nastepny dzien Pan Zbigniew Walczewski zadzwonil do mnie i przedstawil mi wycene(zaznacze ,ze auto nie mialo napedu do przedu jak i do tyłu)koszt naprawy miedzy 2,5tys a 3,5 tys

Po wyjeciu skrzyni przyjechalem do firmy Wal-ent zobaczyc jak idzie praca zmoim cackiem.Po rozmowie okazalo sie ,ze naprawa bedie kosztowala juz okolo 5 tys ,zgodzilem sie.

na sam koniec zadzwonil i powiedzial ,ze jeszcze elektrozawory sa do wymiany koszt bedzie 6 tys zł

Po złozeniu zadzwonil i powiedzial ,ze uszkodzony jest komputer skrzyni i on nic z tym nie zrobi.Mam zapłacic 6 tys zł i odebrac auto w przeciwnym razie bedzie naliczal za parking auta chyba cos okolo 90zł na dzien.Myslalem,ze rece mi opadna zadzwonilem na policje bo auta nie chcial oddac(zaznacze ,ze auto bylo nie naprawione i chodzilo w trybie awaryjnym tylko jeden bieg)

Po jakims miesiacu walki odebralem auto zapłaciłem6 tys i dostalem nie naprawione auto. Data odbioru na pisemnej gwaracji 10,04,2009

Pojechalem do serwisu volvo zeby podlaczyli go pod komputer(zaznacze,ze Pan Walczewski dysponuje testerem dokładnie takim

http://www.allegro.pl/item913972101_komputer_diag_automax_581_can_live_data_polski.html

 

Po wizycie w Volvo okazalo sie ,ze komputer i polaczenia sa sprawne ,prawdopodobie nie otwiera sie zawór ktory wymieniał Pan Walczewski.Dostalem wydruki z diagnoskopu.

Przyjechalem do Pana Walczewskiego i przedstawilem mu jak to wyglada.

Powiedzial mi ,ze oni sie nie znaja i on ma dobrego elektronika i zrobi sztuczke magiczke i bedzie dzialac wiec ok.

Wizyta umówiona.

Przyjechal elektronik który posiada sprzent który opisal Pan Walczewski(zaznacze ,ze Pan Walczewski nie ma nic wspólnego z tym sprzentem i nie jest jego własnoscią)tak na marginesie z tego co odczułem to Pan Walczewski w swojej firmie zna sie na dowozie czesci i opowiadaniu roznych historyjek.

Wracajac do tematu po diagnozie przyjechalismy do Pana Walczewskiego i elektronik Pana Walczewskiego powiedzial to samo co Volvo.

Pan Walczewski chcial zebym zapalcil swojemu elektronikowi za diagnoze(szok).

Odmówiłem zapłaty i wspomniałem o kosztach poniesionych w Volvo(300zł)odmówił zwrotu kosztów.

Zostawiłem auto do poprawki.

Za jakies 3 dni tel. od Pana Walczewskiego ,że uszkodzona jest jakas płytka i koszt 1300zł (rece mi opadły).

Przyjechalem i powiedzialem ,ze wiecej jak 500zł nie dam bo nie mam.

Pan Walczewski zgodził sie z łaska.

Przy odbiorze auta otrzymałem owa płytke która była sprawna tylko Pan Walczewski jak ja czyscil to kompresorem wydmuchal jakas czesc z niej info.bylo od jego ludzi z zakładu;) i był zawór zablokowany czyszczenie pomogło płytka wymieniona na mój koszt(mam ja do tej pory)

Machnołem reka zapłaciłem cacko jezdzi.

Mineło 3 miesiace zaczely sie wycieki ze skrzyni tel. do Pana Walczewskiego.

Przyjechalem stwierdzono wyciek z uszczelki ktora Pan Walczewski wymienial i pocenie z uszczelki która byla rzekomo nie dostepna nowa.

Wymiana uszczelki nowej Pana Walczewskiego byla tak zwana druga uszczelka

Tzn. żeby wymienic uszczelke Pana Waczewskiego trzeba zdjac mise boczna,a uszczelka uzywana szła pod mise.

Pan Walczewski chcial mnie skasowac za wymiane 1500zł

Wiec ja Panu Walczewskiemu powiedzialem wymien Pan uszczelke swoja(z której leci olej)na gwaracji a jak Pan bedziesz mise na koniec zakładał to zamiast tej uzywanej zamontuj Pan nowa z Volvo.

Zrozumial ,ze nie dam sie przekrecic na kase.

Zamówiłem uszczelke w Volvo,odebralem umówiłem sie na wymiane.

Nie doczekałem sie wizyty umówionej bo wyleciał mi olej ze skrzyni.

Przewód który ma za zadanie chłodzenia skrzyni wyskoczyl z chłodnicy gdzie Pan Walczewski go montował przy mnie i czekałem bo jezdził do serwisu po nowe oringi i zapinki na moj koszt oczywiscie.

Zadzwoniłem przedstawilem sytuacje Pan Waczewski jako firma Wal-ent zamowila lawete i zabrala moje cacko do warsztatu oczy mi wyszly ,ze tak podszedł do sprawy(po wczesniejszych przejsciach)

Na drugi dzien dostalem tel. ,ze auto jest gotowe wszystko dziala i do zaplaty jest 1100zł(bez kometarza)

spora kłutnia tel. Wypomnial mi ,ze musial za lawete zapłacic itp.

 

Znowu chcial mnie nacignac za wymiane tych uszczelek o ktorych pisalem wyzej.

Po długiej kłutni odzyskałem auto.

Do 15,02,2010 jezdzilo ;)

tego wlasnie dnia padł wsteczny nie ma nie dziala.

tel. do Pana Walczewskiego przedstawiłem sytuacje to mi powiedzial ,ze nie mam gwaracji.

Pomyslalem ,ze moze juz rok minoł.

W domu patrze na gwaracje mam na niej napisane przez Pana Walczewskiego 12miesiecy na elementy wymienione i robocizne.

Dołącze tu do kolezanki Myszki.

Pan Walczewski z firmy Wal-ent daje gwaracje 12 miesiecy wirtualna płatna bo wymysla za kazdym razem ze uszkodzilo sie cos innego.

Mało tego przy wizytach reklamacyjnych czy odbiorze auta ,prosze mi wierzyc zawsze był ktos co kłucil sie z Panem Walczewskim na temat ceny za usluge bo sie zmienila po wyjeciu skrzyni czy reklamacji bo trzeba zaplacic bo rzekomo uszkodzilo sie cos innego.

Na dzien dzisiejszy auto stoi bo nie ma wstecznego po naprawie Pana Walczewskiego ;)

Twierdzi ,ze spaliłem wsteczny w zaspie.

Byłem w 4 niezaleznych serwisach i to co Pan Walczewski opowiada mija sie z celem.

Poprostu wziol sporo kasy i nie chce sie bawic w reklamacje umywa rece.

Tak wyglada gwaracja Pana Walczewskiego Z firmy Wal-ent.

Na koniec miedzy wizytami u Pana Walczewskiego dowiedzialem sie ,ze chlopaki z jego firmy nie chcieli naprawiac tego auta bo jest ciezkie w naprawie byli chociaz szczerzy i dobrze by zrobili,ale Pan Walczewski odparł,ze nie ma kasy i nie ma roboty to trzeba za wszystko sie lapac.

Po co na jego stronie cyt. pracujemy na częściach

najwyższej jakości;

nie boimy się trudnych zleceń

i lubimy ciężkie przypadki;

Dla mnie Pan Walczewski Wal-ent jest ciezkim przypadkiem

Sami ocencie Pana Walczewskiego i firme Wal-ent

Jesli chcecie cieszyc sie swoimi cackami omijajcie Pana Walczewskiego Wal-ent z daleka,na@ moge wyslac gwaracje ktora na dzien dzisiejszy jest wazna (od10,04,2009 do 10,04,2010)

Mało tego na zyczenie moge podac tel. do naprawde dobrych serwisów naprawy skrzyn automatycznych.

Zaznacze ,ze dwa z nich naprawialy skrzynie po naprawach Pana Walczewskiego firmy Wal-ent(podobne przypadki do mojego)

Posiadam swiadków, zdjecia ,kazda rozmowe tel. z Panem Walczewskim Wal-ent z dnia kiedy wylecial mi olej ze skrzyni i od dnia kiedy odbieralem nie naprawione auto.

Pisze smsa zebym zakladal sprawe w sadzie

 

 

Jesli chcecie cieszyc sie swoim cackiem omijajcie firme wal-ent szerokim łukiem.

 

http://www.wal-ent.pl/

 

ul. Sielska 7

05-500 Siedliska

(obok Piaseczna) tel./fax: 022 756 96 93

0 501 33 62 09

e-mail: wal-ent@wal-ent.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

zachecam do zalozenia sprawy w sadzie; jesli nie "mechanik" chce naprawic skrzyni, to mozesz zrobic to w innym warsztacie (skrzynia jest na gwarancji), zloz pisemnie wezwanie do usuniecia usterek, opisz sytuacje i wyslij za zwrotnym potwierdzeniem odbioru - warsztat powinien sie wypowiedziec w kwestii (nie pamietam ile ma na to dni - 7 moze 14), jesli tego nie zrobi lub odmowi, to mozesz naprawic skrzynie w innym warsztacie i domagac sie zwrotu kosztow

 

ja tak zrobilem - patrz watek o bandzie z autojozefow.pl; dzial nie polecam - i wygralem

 

bandytom nie ma co odpuszczac

 

powodzenia

pozdr

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bmw 5 z 2006 od kilku lat serwisuje w SERVICEMILE w Konstancinie. Taniej niż w autoryzacji a mają taki sam sprzęt do serwisowania - komputer. Poza tym się specjalizują w BMW od lat. Jestem zadowolony. Polecam. to dobry serwis bmw. Robiłem tez drobne naprawy blacharsko-lakiernicze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
nie chce negowac tego co piszesz, ale ostatnio szukajac warsztatu do wymiany termostatow zadzwonilem do konstancina - cena okazala sie niewiele mniejsza niz aso

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.