Skocz do zawartości

Mazowieckie


AdminOld

Rekomendowane odpowiedzi

  • Członkowie klubu

No to teraz wszystko rozumiem :D

Pan mcdr zna się z Panem papikiem lub jest jego klientem :wink: i stąd ten "nalot" na Adama.

Na szczęście Adamowi to nie zaszkodzi bo klientów miał, ma i będzie miał.

Myślę że warto na tym zakończyć temat, a jak Panowie mają żal to na pw.

003.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie MCDR, skoro zawiódł sie Pan na moim serwisie raz to po co Pan dzwonił z kolejnym autem :?: Chciał Pan naprawić auto przez telefon :?: Nie był Pan w nowym miejscu dlatego śmiem twierdzić, że "może". Pierwszy temat zakończyliśmy na forum, drugi też uważam za zakończony. Poza tym dział niepolecanych warsztatów znajduje się w innym miejscu forum, to tak na marginesie :wink: I tam proponuję opisać jak warsztat X poskładał Panu 120d po spotkaniu z pociągiem.

Pozdrawiam Pana MCDR

Adam Kunc

 

Ps: zastanawiam się tylko co ja Panu takiego zrobiłem? Przesilenie jesienne czy co :roll:

 

Witam!!

Szanowni Państwo..Tylko tu na forum mam ostatnią nadzieje że ktoś poleci mechanika w rozsądnych pieniądzach. Byłem w kilku serwisach kazdy mówi coś innego.

Prawdopodobnie cieknie olej z uszczelki misy olejowej, z pod pokrywy zaworów oraz bloku rozrządu (tak przynajmniej powiedzieli w ostatnim servisie po umyciu silnika).

Cieknie, to przysada, po prostu są slady oleju. Cene za wymiane tych uszelek podali w granicach 1 500,00 - 2 000,00 zł. Kupiłem nie dawno ten samochód i nie mam tyle kasy. Czy jest może w Warszawie warsztat lub mechanik który zrobił by to taniej?

Domniemam, że chodzi o silnik N42 :?: Najczęściej puszcza uszczelka pokrywy zaworów ( 221,00 zł + 150,00 zł wymiana). W tym przypadku przyczyną może być za duże ciśnienie spowodowane niedroznym układem odpowietrzenia skrzyni korbowej, tak zwany separator oleju (440,00 zł kpl + wymiana). Jeśli to ustrojstwo jest przytkane to olej wyciekać będzie najsłabszymi elementami silnika...

Pozdrawiam

Adam Kunc

 

Dziękuję Panie Adamie za odpowiedz, ale dzisiaj byłem właśnie na warsztacie u Papika i stwierdzili jednak że są do wymiany uszelki misy olejowej i rozrządu. W tej chwili moge tylko powiedzieć że bardzo miły kontakt, szybka obsługa i fachowe podejście do swojej pracy + atrakcyjna cena. Będe robić u Papika uszczelninie swojego silnika. Póżniej zostawie opinię (myśle że pozytywną))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Tak. Najwygodniej tlumaczyc konkurencja. ROTFL.

 

krytyka ze strony kogoś kto otworzył dopiero warsztat... jak to inaczej nazwać :?:

 

Dziękuję Panie Adamie za odpowiedz, ale dzisiaj byłem właśnie na warsztacie u Papika i stwierdzili jednak że są do wymiany uszelki misy olejowej i rozrządu. W tej chwili moge tylko powiedzieć że bardzo miły kontakt, szybka obsługa i fachowe podejście do swojej pracy + atrakcyjna cena. Będe robić u Papika uszczelninie swojego silnika. Póżniej zostawie opinię (myśle że pozytywną))))

 

no i pochwały kogoś kto na forum ma 4 posty :duh:

 

pozostawię to bez komentarza

003.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Najwygodniej tlumaczyc konkurencja. ROTFL.

 

krytyka ze strony kogoś kto otworzył dopiero warsztat... jak to inaczej nazwać :?:

 

Dziękuję Panie Adamie za odpowiedz, ale dzisiaj byłem właśnie na warsztacie u Papika i stwierdzili jednak że są do wymiany uszelki misy olejowej i rozrządu. W tej chwili moge tylko powiedzieć że bardzo miły kontakt, szybka obsługa i fachowe podejście do swojej pracy + atrakcyjna cena. Będe robić u Papika uszczelninie swojego silnika. Póżniej zostawie opinię (myśle że pozytywną))))

 

no i pochwały kogoś kto na forum ma 4 posty :duh:

 

pozostawię to bez komentarza

 

Ja rowniez chociaz duzo mnie to kosztuje :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Najwygodniej tlumaczyc konkurencja. ROTFL.

 

krytyka ze strony kogoś kto otworzył dopiero warsztat... jak to inaczej nazwać :?:

 

Dziękuję Panie Adamie za odpowiedz, ale dzisiaj byłem właśnie na warsztacie u Papika i stwierdzili jednak że są do wymiany uszelki misy olejowej i rozrządu. W tej chwili moge tylko powiedzieć że bardzo miły kontakt, szybka obsługa i fachowe podejście do swojej pracy + atrakcyjna cena. Będe robić u Papika uszczelninie swojego silnika. Póżniej zostawie opinię (myśle że pozytywną))))

 

no i pochwały kogoś kto na forum ma 4 posty :duh:

 

pozostawię to bez komentarza

 

Szanowny Panie,

Twoje posty widze zawierają więcej przydatnej informacji.

Napisałem co chciałem. Zrobią silnik źle tak i napisze. Dupy nikomu nie liże. W tej chwili jest jak napisałem.

Liczyć ilośc postów i mówić że osoba która ma 4 posty nie godna zaufania - PARANOJA!!

Mam 2 tygodnie auto. Zarejestrowalem się na forum jeszcze później. Skąd moge mieć dużo postów? Chyba w ten sposób co teraz. Mam teraz na jeden post więcej.

Nie pisze tylko dla ilości postów, chciałem tylko podzelić się wrażeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich

poszukuje polecanego warsztatu gdzie wymienią mi tuleje tylnej belki w kombiaku 530d 2002 rok.i nie zedrą ze mnie za bardzo

Znam kilka warsztatów między innymi Krzyśka z Zacisza aczkolwiek ceny trochę odstraszają.

Prośba o info

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś polecić kto robi swapy w Warszawie lub okolicy? Chciałbym wsadzić do mojego E30 M50, a do Torunia(PUZ) trochę daleko.

 

Sportmile w Piasecznie.

Pozdrawiam

Alek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Szukając dobrego warsztatu do BMW naczytałem się tego wątku aż nadto,

(chciałem jechać do MCars no ale właśnie doczytałem co i jak a o Poli Cars vel Auto Buków słowa tu nie ma)

ale przyszło mi do głowy, że podzielę się jednym wspomnieniem...

Tak aby nikt nie trafił nie tam gdzie trzeba!

 

Pojechałem tam z lampką "check engine" i błędem, o którym już wcześniej wiedziałem, że to on, a mianowicie "ignition misfire" czyli "wypadanie zapłonu".

Wymienili mi sondę lambda (na całe szczęście tylko jedną) za 350PLN gdy okazało się, że to nie to!

(bo stara była dobra!)

Za sondę musiałem zapłacić, bo wiadomo już zamówili i wkręcili to po zawodach

(wcześniej zadzwonili i zapytali czy kupować, a że sam się zgodziłem więc nie dymiłem o to - no trudno, tak bywa).

Chcieli mi tak zostawić (oddać po prostu rozkładając bezradnie ręce), więc ...

 

Poprosiłem, żeby coś jeszcze zrobili, może uda im się ustalić przyczynę jak dłużej u nich postoi. Zgodzili się bez problemu.

Po drodze wymienili mi jeszcze świece za 350PLN i 150 za podłączenie do komputera.

Koniec końców wyjechałem dalej z błędem i świecącym się "check'iem".

 

Powiedzieli, że przekładali przepływomierz, świece, cewki i inne duperele z innego dobrze działającego E46 benzyna, ale kto ich tam wie - nie złapałem za rękę, że tego nie zrobili więc też możliwe, że tak było.

Takie pokazanie mi, że nie chcieli mnie narażać na wielkie koszty innych nowych części?

 

Miałem jeszcze problem ze stukiem w układzie napędowym.

Miałem już do nich nie wracać, ale (naiwny) pomyślałem, że może tym razem się uda.

Powiedzieli, że to krzyżaki na wale na bank tak stukają, więc zostawiłem do naprawy.

Po kilku dniach odebrałem za 800PLN po wymianie owych krzyżaków, wyjeżdżam a tu samochód wibruje gorzej jak płyta na fitnessie do rozbijania cellulitu!

Wróciłem od razu, owszem przeprosili, ale powiedzieli że to nie ich wina bo wał robił ktoś inny i to on jak nic go po tym nie wyważył!

Znowu kilka dni, odebrałem już było OK, ale warsztat od regeneracji wału był chyba bardzo daleko bo na liczniku było ponad 70km więcej a benzyny to z 15-20 litrów poszło!

 

Dodam tylko, że stuki pozostały a szanowny Pan właściciel powiedział, że :

"... to sprzęgło mi się kur.. nie podoba, to chyba jakaś jedno-masa albo coś innego jest nie tak..."

Jednak dalej nie chciałem już ryzykować (a i fundusze naprawcze na dany rok się skończyły!)

Na naprawy w tym warsztacie poszło przeszło 1700PLN (nie wszystko wyszczególniłem wcześniej) a tak naprawdę nic nie zrobili, bo

- "check" pali się cały czas (plus nierówna praca na biegu jałowym)

- stuki w napędzie są nadal

- wymianę dobrej sondy lambda na nową i świec (nie wiem czy dobrych ale działających) na inne nowe pomijam

 

Podsumowanie:

Ja tam już nie jeżdżę.

Wszystkie usterki, z którymi u nich byłem są nadal (przeszło pół roku).

W portfelu 1700PLN mniej!

 

Warto było koledzy?

 

Pozdrawiam.

 

P.S.

Opisuję w grudniu 2011 a omawiane wizyty to maj 2011.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
A dzięki łuki ale już sobie poradziłem. Znam ten warsztat i wiem, że jest ok ale nie mają maszynki przystosowanej do RunFlat'ów. O dziwo znalazłem u siebie warsztacik z takową :)

 

Polecam Tires Biernacki na ul. Chłodnej w Warszawie, zakład prowadzony przez syna byłego rajdowca, obsługa i wiedza na bardzo wysokim poziomie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przy okazji najbliższego przeglądu w 130i ( 60k km ) będę musiał zdemontować podsufitkę ( a później ją zamontować ). Robił to może ktoś u siebie + ma kogoś do polecenia ?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Motorze nr.5/2012, jest w artykule o polecanych warsztatach samochodowych roznych marek,opinia i polecany Warsztat Auto-Sew Krzysztofa Seweryna z Warszawy , przy ul.Żyznej 5.

Mam wrazenie,ze na tym forum ktos pozytywnie sie wypowiadal o powyzszym warsztacie.

Pisze,gdyz wyczytalem,a nie doswiadczylem uslug ww. warsztatu na wlasnej lub BMW-owskiej skorze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

wystarczy się trochę cofnąć by przeczytać o pozytywach:

1.Krzysztof Targówek- b.dobry, ale ciągle zajęty

2.Adam Raszyn- jw. , ale powiększył warsztat i terminy nie są aż tak odległe.

Mam nadzieję, że pomogłem :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.