Skocz do zawartości

320i - Ile faktycznie pali


IREK

Rekomendowane odpowiedzi

moja spali w trasie tak jak mowi mac ale to lekka przesada z tym 7l/100,fakt ze miewalem takie momenty ale to tylko sekundy,8l jest realne ale to tez przy umiejetnej jezdzie,albo moze ja mam za ciezka noge sam juz nie wiem,w sumie to nie licze ile spali moja betka ale jest tak ze na 45 l gazu przejezdze czasem 320 km a czasem 260 to zalezy ale raczej ten drugi wariant ...no coz ciezka noga wiec i spalanie tez niemale,a tak wogole to ja nie martwie sie tym ile mi spali bo dla mnie liczy sie przyjemnosc z jazdy i jak mi brakuje paliwa to podjezdzam na stacje i tankuje do pelna(oczywiscie gazu)
bede mogl wyprzedzac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ile spali moja betka ale jest tak ze na 45 l gazu przejezdze czasem 320 km a czasem 260 to zalezy ale raczej ten drugi wariant ...

 

Mam rozumieć, ze pali Ci gazu od 14 l / 100km do 17,3 l / 100km ??

Marcin

BMW Klub Polska

F25 X3 2,8iA xDrive

E91 320dA touring

E39 530dA touring

E39 530iA touring

E36 316iA m43 Compact


----------------------------------------

historia - E32 750iA (1992-2004)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pali po mieście min 14 max to 17 ale i tak się nie ścigam bo podejżewam że by wtedy wyszło ponad 20 wprawdzie to 520 więc cięższa od 3-ki ale wydaje mi się że te 14 to troszkę dużo przy spokojnej jeździe, niby wszystko jest ok.

Tylko BMW jest ważne...


http://ot.mklub.net - Ciemna strona wpływu BMW na umysł człowieka :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie Marcin tak jak wyliczyles z tym ze jak juz wczesniej wspomnialem nigdy nie probowalem jezdzic moim samochodem delikatnie i oszczednie tak wiec nie wiem ile spali minimalnie byc moze daloby rade mniej ale o tym niech sie wypowiedza inni uzytkownicy posiadajacy betke z tym samym silnikiem
bede mogl wyprzedzac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi moja betka pali 8-10l po trasie i 20-23l po mieście :cry: jazda po mieście to krótkie odcinki (5-20km) dlatego tak dużo siorbie (chyba dlatego :wink: ).

Elektryk mówił mi coś o czasach wtryskiwaczy, że ten silnik (m50) tak będzie miał. Trochę mi się to nie uśmiecha bo gdybym wiedział, że to będzie tyle palić to ściągną bym sobie 850i :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Mi moja betka pali 8-10l po trasie i 20-23l po mieście :cry: jazda po mieście to krótkie odcinki (5-20km) dlatego tak dużo siorbie (chyba dlatego :wink: ).

No to Cię zmartwię - pali Ci dużo za dużo. Moje E34 525iA, które jest cięższe od Twojej coupety i do tego ma automat na odcinkach do 5km pali 14,5 - 15,5 l/100km. I są na tym forum osoby które uważają że ten samochód powinien palić mniej... A jak kiedyś miałem E34 520i 24V to w mieście spalanie nigdy chyba nie przekroczyło 12,7 l/100km. Więc 20-23 w E36 320i to zdecydowanie za dużo.

Pozdrawiam

Bastek

Kiedyś: E21 315 '83, E34 520i '90, E34 525iA '92, E36 316i '95, E30 318iT '93, E46 325xi Touring, E91 325i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Więc 20-23 w E36 320i to zdecydowanie za dużo.

Czyli mam rozumieć, że jak odpalam zimny samochód, rozgrzewam sobie go na parkingu do tego stopnia, żeby strzałka weszła na początek niebieskiej strefy (żeby sobie na spokojnie złapał jakąś temperaturę) i ruszam. Ogrzewanie mam włączone na 26*C i szybkość wiatraka na 2 poziom, dodatkowo włączam radio + światła, przez co stawiam dla alternatora stosunkowo duży opór. Moje koła to 235/45 17", które również stawiają baczny opór i wg. tego co piszesz to jest to za dużo :?: Więc z przykrością musze stwierdzić, że mnie zmartwiłeś i to bardzo :cry:

Mam zmieniony olej, filtry paliwa, oleju, powietrza oraz świece, a spalanie bez zmian, czyli wiry paliwa w zbiorniku się tworzą dalej :wink: Przymierzam się jeszcze do wymiany wszystkich przewodów gumowych, oprócz tych najszerszych bo mam problem z dobraniem zamienników i regulatora biegu jałowego (mój odszedł na tamten świat :?) :wink:

Przy okazji korzystając z topic'u podłączam się z pytaniem :wink:, jeśli to nie wina powyższych rzeczy to w takim razie czego :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moje 320 coupe (silnik M52) spala benzyny za 50 zł na 150 km w cyklu mieszanym. Jak dla mnie to bardzo zadowalający rezultat, a na osiągi też złego słowa nie powiem. Gaz w moim przypadku stanowczo odpada, mam już kuchenkę i jak narazie wystarczy odbiorników tego specyfiku w moim życiu. :lol:

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AFAIK nie pisałem, że na gazie ;)

Jak dla mnie 14l/100 po mieście, a miasto jest małe (poprzednim samochodem zrobiłem w przeciągu 4 lat ok. 45 tys. km) to zadowalający wynik ;) Gazu to nigdy nie miałem i mieć nie chcę, ponieważ wg. mnie koszt założenia gazu + przeglądy częstsze i gęstsze, są znacznie wyższe od mojej jazdy na PB.

Dodatkowo ciągle rosnąca cena gazu :/ to już wolę nafciaka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 320 M50 spala ok 14 litrow gazu, jest to jazda po miescie w baaardzo duzych korkach, A ze praktycznie tylko tak jezdze, to ciezko jest mi powiedziec jak jest ze spalaniem w trasie, nie zdazylem jeszcze bryczki przetestowac ;-)

 

Proponuje zatankowac gaz z PB lub Shell moze spalanie troche spadnie :)

 

 

Pozdrawiam

 

MAC

MAC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja E30 palila (bo juz jej nie mam) 12-14 litrow gazu. W trasie przy delikatnej i spokojnej jedzie potrafila zejsc do 8 litrow LPG/ 100 km.

 

 

Teraz mam E34 z takiem samym 2.0 silnikiem i spalania sa o 1-2 litry wieksze.

 

Jeli masz szystko zadbane:

1. swice

2. przewody wysokiego napiecia

2. kopulka

4. filtr powietrza (cala nie popenkana obudowa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.