Skocz do zawartości

Chyba dostanę skoliozy ! Krzywe oparcie fotela.


Marcin-e32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Jakiś czas temu w mojej e32 pojawił się może na pierwszy rzut oka mały problem, który co raz bardziej mi dokucza - raz, że wygląda to nieestetycznie, wszyscy pytają co sie stało, że ten fotel jest taki krzywy. A po drugie siedzi sie niewygodnie, bolą plecy - a w takim samochodzie to jest po prostu niedopuszczalne :-)

 

Przeglądając zrób to sam znalazłem instrukcję naprawy zagłówka i przy okazji pomyślałem o tym oparciu, zagłowek wiem jak zrobić i co ciąć. Dzisiaj zdjąłem tylną osłonę z fotela i nie znalazłem nic ciekawego odnośnie mojego problemu z krzywym fotelem. Kiedyś mi to już naprawiali ale w warsztacie, niby jakieś trybiki się powycierały i się ślizga jedna strona ?

 

Nie wiem gdzie tego szukać i co zrobić, pragne powiedzieć, że fotel kładzie się i podnosi równolegle z każdej strony - czyli na razie jest wszystko w porządku, tyle, że krzywo :-)

 

Mam nadzieje, ze w miare naświetliłem swój problem. Jesli ktos z Was borykał się z czymś podobnym poproszę o radę.

 

Z góry dziękuje za chwile czasu :-)

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Pewnie masz elektryczne siedzenia i problem jest z prawą stroną siedzenia kierowcy. Jeśli są to elektrycznie regulowane siedzenia to wystarczy że odkręcisz silniczek od oparcia ten bardziej z tyłu i wyciągniesz z niego pancerz wraz z linką od krzywej strony a następnie przejedziesz przy pomocy silniczka oparciem do '' prostości '' i poskładasz wszystko do kupy.

Ja miałem taki przypadek kilka razy i naprawa tego zajmuje 15-20 minut a przyczyna jest linka która wyskakuje z siedzenia w silniczku i wtedy oparcie opada mniej lub bardzie.

Pozdrawiam Kanap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem z lewa strona fotela kierowcy - jesli chodzi o regulacje to tak, wszystko w elektryce, dzisiaj naprawilem zaglowek ale to byl pikus.

 

Przed chwila dowiedzialem sie od brata, ze w warsztacie jak to naprawiali to musieli odkrecic fotel, tam pod spodem podobno sa jakies kółka które sie wyrobiły. Jutro spróbuję sam tam dojść i pokombinować. Mam nadzieje, ze bede mógl przynajmniej jakoś ręcznie wyprostowac ten fotel. To bardzo obniża komfort jazdy takim samochodem :-)

 

PS. o którym silniczku Ty mówisz ? I które kable są właśnie od oparcia ? Może obejdzie się bez odkręcania fotela ? :-)

 

Z góry dziekuje za rade.

 

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętasz reklamę -Fiat Panda :roll2: :idea: :?:

 

Sorry, ale nie ogladam telewizji a Fiat Panda to w ogole mnie nie pociaga :twisted2:

 

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. o którym silniczku Ty mówisz ? I które kable są właśnie od oparcia ? Może obejdzie się bez odkręcania fotela ? :-)

 

To jest drugi silniczek licząc od przodu ale odkręć go tylko od tej strony która uciekła , z drugiej strony niech wisi na śrubkach będzie Ci łatwiej.

Pozdrawiam Kanap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze
Raczej po stronie przekładni/mechanizmu nie powinno nic więcej trzymać. TUTAJ podobny temat i zdjęcie jak wygląda mocowanie po stronie mechanizmu, chociaż jest to w e28 to możesz porównać, ew. zdemontować osłonę mechanizmu u siebie i wtedy próbować wyjąć pręt.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.