Skocz do zawartości

Zamiana e36 na e46 porada


robal12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !Mama zamiar zamienic swoje e36 benzyne na diesla e46 320d czy przy zakupie na cos szcególnie zwrócic uwage bo nigdy nie miałem diesla to raz,dwa nigdy nie miałem e46 :D :D :lol: :cool2: .Prosiłbym o jakies porady. Zgóry wzystkim dziekuje i pozdrawiam :modlitwa: :modlitwa:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat był już wałkowany wielokrotnie. Poszukaj na forum. Z ważnych rzeczy to na pewno turbina, czy nie wyje i czy nie ma żadnych wycieków(to tak zupełnie w skrócie). Poza tym przed zakupem pojedź do jakiegoś konkretnego warsztatu czy serwisu na oględziny przez kogoś kto zna temat. Musisz zwrócić uwagę czy auto przyspiesza dynamicznie, czy nie ma jakiegoś doła. No i podłączenie pod kompa w celu weryfikacji czy sa jakieś błędy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !Mama zamiar zamienic swoje e36 benzyne na diesla e46 320d czy przy zakupie na cos szcególnie zwrócic uwage bo nigdy nie miałem diesla to raz,dwa nigdy nie miałem e46 :D :D :lol: :cool2: .Prosiłbym o jakies porady. Zgóry wzystkim dziekuje i pozdrawiam :modlitwa: :modlitwa:

 

Zwroc uwage na:

1) ksiazke serwisowa

2) blachy/lakier, czy nie byl tluczony

3) silnik i jego stan

4) przebieg, czy nie byl krecony ;)

5) czy ma wszystkie airbagi

6) na komputerze, zobacz czy nie ma komunikatow dot. poduszki (maty ?)

7) sprawdz tam takze, czy czujnik oleju jest ok (koszt czujnika 480zl mnie policzyli) Warto od reki wymienic wszystkie filtry powietrza :)

8) sprawdz amortyzatory, czy nie dudni podczas jazdy i czy nie dudni podczas odpalania auta (odpal kilka razy, moga byc juz zuzyte poduszki pod silnikiem/wydechem - ja mam to chyba do sprawdzenia jeszcze ;).

9) sprawdz,czy sie tylna klapa otwiera z guziczka tylko, czy mozesz ja otworzyc z reki (przy otwartym samochodzie z kluczyka)

10) tak jak chlopaki wpsominali, zobacz jeszcze czy podczas przyspieszania, nie ma jakiejs turbodziury....

 

Tyle ode mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diesel to najgorsze g...... poza ekonomia dla mnie. kup sobie 330 Ci i bedzie dobrze. ja planuje wlasnie pojezdzic jeszcze troche moim dopieszczonym coupe e36 i kupic sobie nastepne nowszej generacji.

 

To moj pierwszy diesel i tak ni euwazam. Wszystko zalezy od potrzeb a jak widac autor watku ma dosc benzyny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diesel to najgorsze g...... poza ekonomia dla mnie. kup sobie 330 Ci i bedzie dobrze. ja planuje wlasnie pojezdzic jeszcze troche moim dopieszczonym coupe e36 i kupic sobie nastepne nowszej generacji.

 

po raz kolejny taka sama zlota mysl na tym forum - wszyscy polecaja 330Ci :duh:

 

myslisz ze znajdzie 330Ci w tych samych pieniadzach co 320d? moze ty widziales? bardzo chetnie przyjme namiary na takie auto bo jakos szukam juz troche czasu takiego dla siebie i mi sie nie wydaje zeby tak bylo (no chyba ze polecasz skladaka albo auto z przebiegiem ktorym moznaby obdzielic 3 inne samochody) :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olav napisał:

diesel to najgorsze g...... poza ekonomia dla mnie. kup sobie 330 Ci i bedzie dobrze. ja planuje wlasnie pojezdzic jeszcze troche moim dopieszczonym coupe e36 i kupic sobie nastepne nowszej generacji.

 

Nawet takimi komentarzami się nie przejmuj :duh: :duh: Co do 330 tak super autko tylko jak ktos tu napisał znajdz za te pieniądze co 320d,po drugie jeżeli sie przesiadasz z E36 1.6 to 2.0d Cię napewno mile zaskoczy pod względem dynamiki,ciągnie od dołu,wiadomo że nie to co 3.0d ale 2.0d swoje koniki i moment ma więc zawiedziony nie będziesz :cool2:

http://www.iv.pl/images/16876943185426216561.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie zmiany benzyny na diesla to powiem tak jest bardziej kompatybilny z moim nowym firmowym :mrgreen: :twisted2:

...i wszystko jasne :mrgreen:

Sprawdź auto i bierz bez wahania, jeżeli będzie OK.

Diesel to nie gó..no, szczególnie po chipie :8)

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje rady podobne, czyli posłuchaj zimnego silnika i zwróc uwagę na czas gaśnięcia kontrolki ciśnienia, posłuchaj gorącej turbiny czy nie wyje, wyciek oleju z dolnej rury od intercoolera też nie jest za fajny - widac go łatwo na przedniej prawej cześci dolnej osłony, zredukuj jej za szybko na 2 i wcisnij - zwróc uwagę na pociągnięcie i ew. dobijanie z dołu z części układu napędowego, to, poza podpięciem się pod wtyczke dla pewności - dobra dobra, nie zawsze jest okazja- to chyba już z grubsza tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wazne zeby nie był bity.Elementy silnika jak i silnik nawet po super sprawdzeniu nie muszą działac długo- może byc zbieg okoliczności ze kupisz auto a po tygodniu cos Ci padnie. Jak jesteś jasnowidzem to lotto wyslij i do ASO po nówke gnaj jak nie jesteś... sprawdź kup i ciesz sie ....a 330 Ci też może sie spier...

Poza tym bawi mnie pacjent co jeździ 2.0 i cz Ci którego moge objechać na luzkiu, który dislem nie jeździ ale pisze że padaka....planuje kupic cos nowszego... tymczasem obskoczyć go można jak dzieciaka :D

jak zamienisz 1.6 na diesla będziesz zadowolony... jak zawirusujesz- jeszcze bardziej.

Jak masz jeszcze ropę za free :D tzn szef stawia to się nie ma co zastanawiać. No chyba ze lubisz extrem .... M6 ładna widziałem :lol: :lol: :lol:

Problem szachisty: zwalić konia czy posunąć damę :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.