Skocz do zawartości

Top Gear: Najgorsze auta świata - jest i BMW ;)


Rekomendowane odpowiedzi

Jeremy Clarkson, dziennikarz znanego motoryzacyjnego programu Top Gear przygotował listę najgorszych samochodów świata. Jeśli jesteś w posiadaniu jednego z nich, z góry przepraszamy.

 

Wybrałem tylko BMW, znalazły się na miejscu 2. i 11. ;)

 

2. BMW seria 1 - samochód dla bezdzietnych, pomimo, że wygląda jak rodzinny hatchback. Do bagażnika nie mieści się nic poza parą butów.

 

...

 

11. BMW 645Ci - mimo, że kosztuje 75 tys. funtów należy je krytykować, tylko za to że istnieje.

 

 

Reszta tu: http://moto.onet.pl/53570,galeria_media.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bagaznikiem w jedynce, to prawda. Jezdzilem 120d i 130i - samochod rewelacyjnie jezdzi, ale z praktycznoscia juz jest duzo gorzej.

No a obecna seria '6' - gdyby nie tylna klapa, to wkurzylbym sie na Clarksona. A tak, ile razy ja widze na ulicy, to wkurzam sie na Bangle'a, ze jednym szczegolem schrzanil tak piekny samochod.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on sie niezna na altah :duh:

 

Na pewno lepiej niż ty na ortografii.

 

Ty pisze się wielką literą profesorku... :duh:

 

A co do Top Gear to trochę przesadzają. Faworyzują te auta które Im się podobają a nie te które są faktycznie dobre.

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on sie niezna na altah :duh:

 

Na pewno lepiej niż ty na ortografii.

 

Ty pisze się wielką literą profesorku... :duh:

 

A co do Top Gear to trochę przesadzają. Faworyzują te auta które Im się podobają a nie te które są faktycznie dobre.

 

'Im' pisze sie w tym kontekscie z malej litery ;).

 

A Top Gear - przeciez to nigdy nie byl obiektywny i merytoryczny program, a juz szczegolnie od czasow, kiedy Clarkson zostal glownym prowadzacym.

Dziwne, ze niektorzy tego nie zauwazaja, wlacznie z ministrem rzadu Malezji, ktory obrazil sie za wysmiewanie samochodu o dwiecznej nazwie Perodua Kelisa.

Mowic, ze Clarkson jest nieobiektywny, to jak zauwazyc, ze grupa Monthy Python nie wszystko bierze na powaznie.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się to właśnie podoba, że jest tak skrajnie subiektywny, bo tym się różni od całej reszty programów gdzie słyszę ciągle te same oklepane puste frazesy rodem z folderów reklamowych.

 

Nie ma czegoś takiego jak auto "faktycznie dobre", każdemu podoba się co innego, Clarkson też ma swoje widzimisię i mimo, że też się z nim często nie zgadzam to mimo wszystko lubię znać jego zdanie - bo robi to oryginalnie :)

 

Lista brzydul akurat przypadła mi do gustu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz zdecydowanie wole Clarksona od Martynki Wojciechowskiej, ktora nie odroznia Ferdynanda Porsche od Ferry'ego Porsche, a zamiast 'Rolls-Royce' mowi 'Royce-Royce' :duh: . Po prostu jedna wielka zenula.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest,że 6-tka ma totalnie nieprzewidywalny tył...ale liczy się całość,a w całości jest świetnym autem. Co do serii 1,może i nie ma miejsca w bagażniku,ale auto adresowane jest dla takiej grupy ludzi, której to w sumie nie przeszkadza,a sam Clarkson zachwycał się motorem 3-litrowym.

Top Gear jest totalnie subiektywnym programem i za to go kochamy, a ze złymi opiniami na temat bmw możemy się nie zgadzać,ale zawsze ich zdanie jest stymulujące i coś wnosi.

Z drugiej strony zauważyłem w Top Gear totalną nienawiść do niemieckich samochodów...a to tylko dlatego, że nie są brytyjskie:D

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż za wysoce merytoryczne uzasadnienia funduje nam Clarkson, zwłaszcza w odniesieniu do 6-tki! Logika wypowiedzi rzuca wręcz o ziemię!

W sumie facet jest jeszcze jedną plastikową gwiazdką medialną i to wszystko. Nieporównanie lepsze testy aut prezentowane są na DSF-ie, tam przynajmniej ujemny sąd o jakimś aucie jest szeroko i konkretnie uzasadniony.

 

Pozdrowienia

Primator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat '6' nie mam zdania, bo nie jeździłem :)

Natomiast odnośnie '1' - NIE ZGADZAM SIĘ. To nie jest auto typu golf, astra itd. Ja traktuję '1' jako małe auto do popierniczania, a nie jako rodzinnego 'upychacza' wózków i rodzin wielodzietnych, zakupów promocyjnych z Tesco, rodzinnych wyjazdów wakacyjnych itp. itd. .

Mało miejsca w bagażniku, mało miejsca (jak dla mojego wzrostu) na tylnych siedzeniach, ale... prowadzenie i przyjemność z jazdy są rewelacyjne!!!!! Szczególnie wersja 130i jest dla mnie kuszącą propozycją.

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Top Gear to bardzo tendencyjny program, angole z założenia lansują swoje auta aston martiny lotusy etc maja kompleks do jakości aut niemieckich ( pewnie za naloty w II wojnie śiwatowej) zawsze krytykuja BMW pamiętam jak przy teście M6 clarkson nasmiewał się z systemu nawigacji IDrive i twierdził że to złe rozwiązanie, nie lubie i nie oglądam tego programów, ich zdaanie mnie nie obchodzi dla mnie ten program to beznadzieja wole zdecydiowanie DSF Motor vision i Motovision Classcic na których jest obietywizm i fachowość a nie bicie ppiany i wielki STIG kierowca testowy który to jest niby autorytetem dla widzów - dziękuje ale dla mnei program w którym mówi się zle o BMW jest nie do przyjecia .

Top gear dla mnei to mega tandeta. W motorvision Classic byly testy M6 jedynek trójek i klasyków E-30 setek i mega wiecznej bmw 635 :jawdrop: csi to jest dopiero program

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslalem ze nikt nie poruszy tego tematu. ale powiem wam w sekrecie ze raz na 2 tygodnie lece do angli, jezdze troche po torze w kasku dla pewnego programu. co prawda rezyser powiedzial ze lepiej bedzie jak ludzie beda wiedzieli ze to jezdzi Stig. moje nazwisko takie malo angielskie jest. to ja jestem Stigiem ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam sezonu, w którym to leciało ale materiał powinien być na YouTube. Przez pierwszą część materiału krytykuje ten samochód tak zajadle, że w pewnym momencie myślałem, że robi sobie maksymalne jaja. Ale jednak nie - chodziło głównie o I-Drive (bez niespodzianek), NAVI, elektronikę itp. Zakończył to stwierdzeniem "najgorszy samochód na świecie". Ale zaraz potem zauważył, że wystarczy nacisnąć jeden, jedyny przycisk ("M") i samochód momentalnie staje się tym najlepszym a sam Clarkson jest w nim zakochany. To jest jego styl. Chodzi głównie o show i gloryfikację brytyjskiej motoryzacji. Mimo iż Clarckson szanuje niemieckie samochody, co wielokrotnie udowodnił w swoich programach, wytyka im mnóstwo drobnych błędów i ciężką stylistykę w porównaniu z brytyjskimi samochodami.

Pozdrawiam

Freude am Fahren - anytime, anywhere

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Top Gear tak samoja Clarksona jedni beda nienawidzic a inni kochac. prawda jest ze staraja sie za wszelka cene wypromowac angielskie auta. Osobiscie bardzo lubie Fifth Gear. Prowadzacy(nie pamietam imienia) strasznie sie podnieca zakazdym razem jak prowadzi jakas ///M-ke. Hehe, az milo popatrzec.

Zapraszam na forum uzytkownikow Diesla


http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Ty też kupiłeś dwie sztuki :twisted2:

 

 

No ba, dla siebie i dla zony :mrgreen: .

 

Co do Fifth Gear - prowadzacy, to nie byle kto, bo Tiff Needell - byly kierowca wyscigowy, ktory po zakonczeniu kariery zostal dziennikarzem motoryzacyjnym.

Faktycznie ma hopla na punkcie BMW (o co zreszta juz pare razy 'scinal sie' z Clarksonem), a sam program jest bardziej merytoryczny, niz Top Gear.

Jego testy drogowe sa calkiem przekonywujace, bo facet naprawde 'umi' jezdzic.

A to moj ulubiony kawalek, jeszcze z czasow, gdy Tiff prowadzil Top Gear:

 

http://www.youtube.com/watch?v=EFDQwjqoj-Y

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.