Skocz do zawartości

spalanie 525tds???


bartek_DL

Rekomendowane odpowiedzi

6 litrow w TDS? chyba z gorki , bez przesady tyle to pali przy spokojnej jezdzie Cordoba 1.9 TDi... (moze niektorym tdsy pala po 6 litrow oleju ale silnikowego a nie napedowego / 100 km :> ) moj tds i tu uwaga: na normalnym paliwie spala ok 12 w miescie a na shell vpower ok 2 litry mniej - w trasie ponizej 10 - na vpower. Jak raz zatankowalem paliwo na BP i to ultimate to zapalila sie kontrolka wtryskow i kosztowalo mnie to 250 zl. Tylko Vpower do TDSa. Swojej ukochanej kobiecie dalibyscie ruskiego niby szampana czy raczej Dom Perignion?:)

 

 

Jedna racja jeżeli ma mało palić to musi być charkot z pod znaku audi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

generalnie tds w budzie 5 nie jest ekonomicznym samochodem- jest cholernie ciężki- zwłaszcza e39 waży ok 1,7 t - to bardzo dużo jak na taki silniczek. w e36 ten silnik pali przynajmniej 2 l/100 mniej- a to robi dużą różnicę...

a te 6 l/100 spalania w trasie jest możliwe, ale: jazda po równym terenie, bez wyprzedzania no i do 90km/h - testowałem osoboiście to jakiś czas temu, ale jak wyprzedzi cię parę cors i maluchów to nie wytrzymujesz i jedziesz w końcu normalnie jak na bmw przystało.... :twisted:

 

z kolei moje byłe 318 tds, przy bardzo ostrej jeździe paliło na trasie 6,5....(wtedy wydawało mi sie to dużo... :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johann napisał:

6 litrow w TDS? chyba z gorki , bez przesady tyle to pali przy spokojnej jezdzie Cordoba 1.9 TDi... (moze niektorym tdsy pala po 6 litrow oleju ale silnikowego a nie napedowego / 100 km :> ) moj tds i tu uwaga: na normalnym paliwie spala ok 12 w miescie a na shell vpower ok 2 litry mniej - w trasie ponizej 10 - na vpower. Jak raz zatankowalem paliwo na BP i to ultimate to zapalila sie kontrolka wtryskow i kosztowalo mnie to 250 zl. Tylko Vpower do TDSa. Swojej ukochanej kobiecie dalibyscie ruskiego niby szampana czy raczej Dom Perignion?

oj możliwe, możliwe przynajmniej w E36 -

 

Sebos76 napisał

generalnie tds w budzie 5 nie jest ekonomicznym samochodem- jest cholernie ciężki- zwłaszcza e39 waży ok 1,7 t - to bardzo dużo jak na taki silniczek. w e36 ten silnik pali przynajmniej 2 l/100 mniej- a to robi dużą różnicę...

a te 6 l/100 spalania w trasie jest możliwe, ale: jazda po równym terenie, bez wyprzedzania no i do 90km/h - testowałem osoboiście to jakiś czas temu, ale jak wyprzedzi cię parę cors i maluchów to nie wytrzymujesz i jedziesz w końcu normalnie jak na bmw przystało....

 

z kolei moje byłe 318 tds, przy bardzo ostrej jeździe paliło na trasie 6,5....(wtedy wydawało mi sie to dużo... )

i tu się zgodze. E36 zrobiłem przy emeryckiej jeździe na pełnym baku (chyba 62 litry) 990 km i chyba jeszcze troszke paliwa było.

 

Natomiast w E39 nie ma szans zejść poniżej 8,5 litrów (przynajmniej na oponach letnich 245). Nawet emerycka jazda nie pomaga :):):)

 

pozdrawiam i życze spokojnych Świąt

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekonomizer to nie jest dokladne odwzorowanie spalania, im wiecej gazu to i strzalka idzie na 30! :cool2: wiec sprawdzanie ile pali auto patrzac na ekonomizer na 1,2,3 biegu to nie jest dobry pomysl! najlepiej sprawdzic lejac do pelna az odbije pierwszy raz dystrybutor, potem robisz 100 km(wtedy najlepiej sie liczy) i znow lejesz do pierwszego odbicia(na tej samej stacji) i masz prawdziwe spalanie a nie wskazania ekonomizera i BC. a tak po zatym to mi do 4 biegu ekonomizer idzie do 30 a spalanie 8 litrow! :mrgreen:

 

ja wiem ale tak to nie mam czasu i zawracać głowe mechaniorowi - dzisiaj ustawie dawke wyskocze i bede sprawdzał po prostu. po zrobieniu uszczelnien na pompie przy spokojnej jeździe nie wskakiwało na 30 tylko jak mocniej przydusiłem a i powyzyej 120 nigdy nie łapał 30! na 5 biegu jak mu sie deptało - wiem ze sie tak nie mierzy chodziło o podglad taki

(OO)=== OO===(OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spalania oscyluja między 6,5-7,5L/100km ON

Jezdze roznie, raz emerycko, raz dynamicznie. Jednakze nie udalo mi sie osiagnac 8L/100km nawet latem z wlaczona klima. Dla przypomnienia moje auto to E34 525 TDS manual z 1993r

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj tdsik e34 touring na trasie katowice kraków via olkusz pokazal na komputerze 5,7l/100km (nie sprawdzalem rzeczywistego spalania) - po miescie oscyluje w granicach 10l. ogolnie mowiac da sie zejsc ze spalaniem nisko - ale jest to trudne i jazda okolo 100km/h po w miare rownym terenie.a po miescie - jak sie zmiescisz w 12l to sie ciesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TDS ma bardzo fajna rozpietosc.

6 litrow jest do osiagniecia. Ja zaladowanym automatem na trasie do 140km/h osiagnalem spalanie 7,3 litra dokladnie ;D Srednia z... 800km.

Jakbym zrezygnowal z dynamiki i caly czas jechal spokojnie patrzyl na ekonomizer byloby mniej!.

Miasto, krotkie trasy, to zupelnie inna bajeczka trzeba pomnozyc prawie x2 ;D

http://img571.imageshack.us/img571/7404/logotds.jpg

Naj.... forum o TDS-ach http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skidmarks nie no raczej nie mialem zamiaru cie uczyc jak sie sprawdza spalanie nie o to mi chodzilo ale zgadzam sie z Tobą. moj TDS ma walnieta pompę kuleje sobie na wolnych i wiadomo moc tez nie zawsze jest taka jaka powinna ale naprawde trasa 1800 km przez gory w Norwegii i autostrady i spalanie 7,7-8 litrow to nie jest zle jeszcze tylko sprawdze ile pali w miescie bo przyznam sie nie testowalem dokladnie tego a po tym co tu czytam to 12 litrow jest normalnym osiagnieciem! :cool2: aha dodam ze jezdze na orginalnym rozmiarze opon bo to tez duzo daje!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, Ha ostatnio zrobiłem coś o czym muszę tu napisać! :cool2:

Wybrałem sie w trasę do Bergen do pracy moją babcią i na polskich wspaniałych drogach z Olsztyna do Kołbaskowa przez Starogard Gd. oraz Wałcz mój TD-esik spalił 6,5 litra na stówkę, prędkość do 120 km/h ale bardzo spokojnie z gazem żadnego piłowania na biegach(jak stary dziadek) Póżniej niemieckie autostrady prędkość 130 km/h i spalanie 6,5 litra! Normalnie masakra jakbym Audi jechał :duh:

Jestem bardzo zadowolony i z tej radości kupie mojej E-34 nową pompę a co tam!!!

Pozdrawiam wszystkich TDS-owców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.