Skocz do zawartości

Poprawa komforu - zmiana kol z 17" na 16"?


Grabosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam 530d touring i 16 na oryginalnych oponach 225/55/16R i dokupilem felgi bmw bbs 18" [naprawde sliczne] i zastanawiam sie nad wyborem opon ale po przeczytaniu tego watku jestem pelen obaw co do komfortu jazdy i zawieszenia, mam zawieszeniem w M-pakiecie wiec jest juz obnizone i twardsze poradzono mi abym zalozyl opony 235/40/18R bo inne sie nie zmieszcza:) i tu pojawia sie moje pytanie jakie opony wybrac aby byly relatywnie najbardziej komfortowe przy moich warunkach? [jazda miasto 70% 30% trasy]

 

pozdrawiam

D.

[500 656 500] sprzedam nr - starter GSM idealny dla salonu BMW - 608 BMW BMW czyli 608 269 269
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

no coz to wypada mi pogratulowac BBS'ów natomiast radzę również nie oszczędzać na oponach - continental/michelin to chyba najlepszy wybór

 

p.s. daj znac za jakies pół roku czy dalej jestes zadowolony jesli chodzi o tluczenie na naszych wspanialych drogach :wink:

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponowinie,

a czy ktos z forum ma 18" w touringu? wg. tego co wyczytalem w instrukcji producent nie zaleca tak duzej felgi do kombi - tylko limuzyna a do tego rozne szerokosci tyl przod

 

pozdrawiam serdecznie,

darcik

[500 656 500] sprzedam nr - starter GSM idealny dla salonu BMW - 608 BMW BMW czyli 608 269 269
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszytkim za opinie dot. rozmiaru kol w Waszych autach. Po przeczytaniu calego watku juz sie zdecydowalem ze 17" musza isc na allegro :beksa: a w ich miejsce szukam mniejszych. Bo nie po to szukalem prawie pol roku auta w optymalnym stanie zeby teraz szybko dobic je na naszych bezdrozach. Tylko teraz pojawil sie dylemat czy kupic 225/55/16 czy moze dla swietego spokoju 225/60/15? Wg. instrukcji 225/55/16 to najmniejszy rozmiar jaki mozna zalozyc do 530d touring, czy to oznacza ze 15" nie zmieszcza sie???

 

P.S. Moze ktos bylby zainteresowany odkupieniem kol 17"? ;)

http://83.243.111.38/Fele%2017%20na%20sprzedaz/

 

Felgi jak na zdjeciu + opony Dunlop SportMaxx 235/45/17 calosc kupiona 02.2007 - stan idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi jak na zdjeciu + opony Dunlop SportMaxx 235/45/17 calosc kupiona 02.2007 - stan idealny.

Trochę zbaczam z tematu, ale napisz, co myślisz o tych Dunlopach? Mam je u siebie, i nie jestem nimi zbytnio zachwycony. Mają tendecję do odkształcania sie podczas postoju i potem po ruszeniu przez pierwsze 5-10 km trzepie kierownicą zanim się nie rozgrzeją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi jak na zdjeciu + opony Dunlop SportMaxx 235/45/17 calosc kupiona 02.2007 - stan idealny.

Trochę zbaczam z tematu, ale napisz, co myślisz o tych Dunlopach? Mam je u siebie, i nie jestem nimi zbytnio zachwycony. Mają tendecję do odkształcania sie podczas postoju i potem po ruszeniu przez pierwsze 5-10 km trzepie kierownicą zanim się nie rozgrzeją.

 

Hm... przyznam ze nie zaobserwowalem u siebie takiego zjawiska, pomimo tego ze cisnienie mam ustawione na wartosc minimalna. Moze robie zbyt krotkie postoje? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz pojawil sie dylemat czy kupic 225/55/16 czy moze dla swietego spokoju 225/60/15? Wg. instrukcji 225/55/16 to najmniejszy rozmiar jaki mozna zalozyc do 530d touring, czy to oznacza ze 15" nie zmieszcza sie???

 

 

Oczywiście że się zmieszczą. Wersje z mniejszymi silnikami mają jako standard 15". To już kwestia co sobie producent założył. Mogą być i 15" i będzie wszystko OK. Ale z tego co mi sie wydaje to w silnikach od 3.0 wzwyż jako standard mają 16", co tak na prawdę nic nie przeszkadza w założeniu 15", bo będą na 100% pasować. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że się zmieszczą. Wersje z mniejszymi silnikami mają jako standard 15". To już kwestia co sobie producent założył. Mogą być i 15" i będzie wszystko OK. Ale z tego co mi sie wydaje to w silnikach od 3.0 wzwyż jako standard mają 16", co tak na prawdę nic nie przeszkadza w założeniu 15", bo będą na 100% pasować. :)

Nie byłbym taki pewien. Od 2001 roku w 530d fabrycznie były montowane większe tarcze hamulców (324mm zamiast 296mm) i w związku z tym 15" felgi raczej tam nie wejdą. Standardowe felgi 16" w tej wersji silnikowej raczej nie były tylko takim sobie 'widzimisie' producenta.

 

W Twoim 523i tarcze mają 296mm więc tu można zakładać felgi 15".

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że się zmieszczą. Wersje z mniejszymi silnikami mają jako standard 15". To już kwestia co sobie producent założył. Mogą być i 15" i będzie wszystko OK. Ale z tego co mi sie wydaje to w silnikach od 3.0 wzwyż jako standard mają 16", co tak na prawdę nic nie przeszkadza w założeniu 15", bo będą na 100% pasować. :)

Nie byłbym taki pewien. Od 2001 roku w 530d fabrycznie były montowane większe tarcze hamulców (324mm zamiast 296mm) i w związku z tym 15" felgi raczej tam nie wejdą. Standardowe felgi 16" w tej wersji silnikowej raczej nie były tylko takim sobie 'widzimisie' producenta.

 

W Twoim 523i tarcze mają 296mm więc tu można zakładać felgi 15".

 

Pozdr.

 

aaaa no chyba że tak, tego nie brałem pod uwagę, możesz mieć i racje ale to trzeba by już dokładnie sprawdzić. Te auta od np. mojego są już trochę cięższe wiec pewnie wymagają nieco mocniejszych hamulców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to potwierdzam. Mam 530d i mam 15 cali od bmw które zawiozłem mechanikowi a tutaj zonk-nie wejdą przez tarcze z przodu. Sprzedający mnie oszukał ale to temat który już był przeze mnie wałkowany w innym watku. tylko 16 najmniejdo 530d z roku >09.2000.

P.S. ale jakby ktoś się uparł na 15cali aez dijon z oponami to z przyjemnością odstapię:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.