Skocz do zawartości

730i co o niej sądzicie, jak awaryjność?


SaS_SoNIR

Rekomendowane odpowiedzi

Interesuje mnie e32 730i. I mam pytanie odnośnie tego silnika. Czy jest awaryjny?

 

 

I jak znosi gaz? I ile pali w mieście? Bo nie wiem czy wierzyć Autocentrum, że to pali 17-19 L gazu w mieście.

 

Czyli wychodziłoby 10-11 L. gdyby to był diesel (przy cenie LPG 2,09zł, a ON 3,42)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja ma 730iA i pali mi srednio 18-19 l a jezdze po Łodzi napewno by mi sie udało zejsc do16.5-17 ale to trzeba poprostu sie postarać o takie spalanie a nie na tym polega jazda e38 :twisted2: gaz znosi dobrze przynajmniej ja nie mam zadnych złych objawów :nienie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak BMW jako marka zniesie dobrze gaz bo to jest bardzo wytrzymaly na bol silnik ale wszystko zalezy jaka bedzie dobrana instalacja. Ja swoja 730 kupilem z gazem i cala glowica do remontu tyle problemow masakra. Nie jestem milosnikiem gazu W TEJ MARCE I NIGDY NIE BEDE. A spalanie jest naprawde na poziomie

10-11 - trasa (oszczednie)

14-15 - miasto(oszczednie)

Jak na silnik M30B30 jest to miom zdaniem malo a jak chcesz duzo jezdzic KUP DIESLA.

BMW - to jedyna rzecz dla której warto żyć!!!

Pozdro dla wszystkich posiadaczy BMW bez LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak BMW jako marka zniesie dobrze gaz bo to jest bardzo wytrzymaly na bol silnik ale wszystko zalezy jaka bedzie dobrana instalacja. Ja swoja 730 kupilem z gazem i cala glowica do remontu tyle problemow masakra. Nie jestem milosnikiem gazu W TEJ MARCE I NIGDY NIE BEDE. A spalanie jest naprawde na poziomie

10-11 - trasa (oszczednie)

14-15 - miasto(oszczednie)

Jak na silnik M30B30 jest to miom zdaniem malo a jak chcesz duzo jezdzic KUP DIESLA.

 

bym kupił ale w e32 nie ma diesli. :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.ją mam 730 bez gazu i nie mam żadnych problemów.śmiga jak mazenie.spalanie w mieście przy spokojnej jeździe ok 15.niżej nie udało mi się zejść..co do awaryjnosci to było na forum wiele razy.tak samo jak w każdym innym bmw.kupisz śmietnik to znienawidzisz je.jeśli kupisz dobry to odwdzięczy Ci się niesamowicie.

Zapraszam na forum uzytkownikow Diesla


http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu chłopaki maja racje. Ja kupiłem ze 2 tyg temu e32 730 i musze ci powiedziec ze po miescie mi spala jak narazie ok 17b gazu. I autko ma 20 wiosen. Uwazaj jak bedziesz chodził za autem, bo ja zjezdziłem całą połodniową poske i gdzie nie zajechałem to była szrociarnia a nie BMW, jak kupisz pożądne nie buzerowane to naprawde godne polecenia autko :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SaS_SoNIR

 

kolega januszmix ma E38 z tego co widzę . A jeżeli chodzi o E32 to sobie odpuść gaz ... wiem że zaraz sie odezwie tu pare osób ale to nigdy nie były i nie sa auta dla oszczędnych - niektórzy tego nigdy nie zrozumieją .

marnujesz życie jeżeli nie jesteś dobry w tym co robisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam 730 z silnikiem M30b30 , ja mam taką zagazowaną ( II generacja ) poruszam się nią już 4 lata. Wymienione całe zawieszenie łącznie ze sprężynami i amorami, układ kierowniczy, tarcze i klocki ( nie polecam tarcz mikoda i klocków lucas ) oleje w skrzyni biegów i tylnym moście.

Instalację gazową musiałem zaraz na początku poprawić bo stara była źle dobrana i przepływomierz rozwaliło. Poza tym nigdy mnie nie zawiodła . Nie jest to co prawda samochód sportowy ale na normalna jazdę wystarcza. Będziesz Mógł Wyprzedzać :D

Tak jak wypowiadali sie moi przedmówcy: nie można łasić sie na niską cenę i bogate wyposażenie, trzeba patrzeć realnie na stan techniczny. najlepiej oglądać z kimś kto oceni auto chłodnym okiem ( bez emocji ).

Pali 17-19 l gazu w mieście i 11-13 w trasie ( normalna jazda, bez specjalnego rajdowania ale nie po "emerycku" :D

BMW... and nothing else matters
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Ja tez smigam 730 E32. Co do silnika to nie ma zarzutow jest rewelacyjny! 266tys. przebiegu i nic sie nie psuje o ile zadbasz badz kupisz zadbana. Nie rdzewieje (przynajmniej moja:) a ma 17 lat. Ale z tym gazem to bym sie zastanawial....ja zrezygnowalem i do dzisiaj nie moge ogarnac wszystkiego. A nie zastanawiales sie nad 3.5 litra?? spalanie w sumie to samo a wiecej mocy. A jesli szukasz oszczednosci to nie kupuj E32 bo to zaczyna sie mijac z celem.
Magia trzech liter - BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnialem dodac ze jesli zalozysz LPG II gen. to pozegnaj sie z moca. Jeden z klubowiczow opisywal przy silniku 3,5 po zalozeniu LPG moc spadla do 160koni z ponad 200 wiec wnoisek sam sie nasuwa ze gaz jest marny w BMW
Magia trzech liter - BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hejo ;)

Jestem tu nowy więc wypada coś powiedzieć o sobie- wiek 19 lat, w czasie kursu na prawko ( przewidywane zdanie- wrzesień ) i... planuję zakupić w sierpniu BMW e32 730. Czyli przesiadka z "krante pónto" na samochód ( gazowy ).

Na czym polega problem. Zakochałem się w BMW. Od zawsze aczkolwiek kiedy kumpel zakupił miesiąc temu e30 318i to już w ogóle klamka zapadła.

Otóż fundusze to maks 4500 złotych czyli w grę wchodzą pojazdy 20letnie z 260tysięcznym przebiegiem. Przeznaczenie samochodziku to jeżdżenie po mieście ( sporadyczne zakupy, przejazdżka o 5 rano na bulwar żeby sobie pobiegać nad morze, sobotni wypad do klubu czy spacer o 3 w nocy itp ), żadnego codziennego katowania do szkoły/pracy.

I pytanie- czy warto go brać czy też taki samochód to jeżdżące złomowisko? Zastanawiałem się nad podobnym wiekowo e30 318i jednak fakt posiadania ABSu, poduszek, wspomagania itp w e32 zdecydowanie wygrał z trójeczką. O miłości do limuzyny nie wspomnę. Oczywiście planuję o samochodzik dbać ( czyli sukcesywna wymiana wszystkiego poza karoserią i silnikiem ) jednak fajnie byłoby, gdybym wszystkie zamiany robił z mechanikiem w weekend dla przyjemności a nie z powodu rozkraczenia się woziku na środku skrzyżowania.

Liczę na wasze doświadczenie i uprzejmość.

Pozdrawiam, Marek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.