Skocz do zawartości

Ile pali ///M5 e39 ???


Rekomendowane odpowiedzi

:D witam zamierzam kupic wkrótce ///M5 e39 ale interesuje mnie ile faktycznie to pali...nie chodzi tu o kase :naughty: ale o radosc z jazdy :dance: dlatego ją kupuje....Ale mieszkam w Irlandii i bedę smigał tym troche po Europie i tak z ciekawości interesuje się na jakie koszty musze się liczyc :8) Spalanie w miescie ,na trasie i srednie....max-ymalne sam sprawdze...ha ha czekam na szczere odpisy posiadaczy takiego modelu....

pozdrawiam :cool2: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pinczer co w tym śmiesznego ??? :?: :?:

Robiąc około 4 tyś km miesiecznie można chyba spytać sie o spalanie.....

 

Zgadza się, ale kupując M,AMG,Alpine etc nie patrzysz na spalanie. Kiedy wchodzisz do salonu Bentleya nie pytasz o cenę dodatków bo jeśli stać Cię na takie auto to nie ma dla Ciebie znaczenia różnica 100tys USA w tą czy w tamta stronę. Auta ze znaczkiem M to auta które nie lubią oszczędzania (wiem że o tym nie myślisz) ale to tak na wszelki wypadek gdybyś chciał sobie założyć gaz :). Kiedy jeżdżę nie patrzę na koszta paliwa (choć wskazówka poziomu paliwa gna w szalonym tempie do poziomu 0) bo jeżdżąc takim autem należy rozkoszować się przyjemnością prowadzenia a nie stresować za ile km muszę znowu odwiedzić stacje i ile będę musiał wydać na benzyne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zadna aluzja wiec prosze sie na mnie nie pogniewac, ale kiedys gdzies w telewizji byl program o autach tego typu i ktos stwierdzil ze jak sie pytasz o spalanie to oznacza ze Cie na taki samochod nie stac :lol:

Ale tez jak gdzies przeczytalem w ktoryms poscie na tym forum ze gosc podjezdza E38 i tankuje 15 litrów gazu (ok 30zł) no to to juz jest jakas zenada:P Ja bym sie wstydzil:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zadna aluzja wiec prosze sie na mnie nie pogniewac, ale kiedys gdzies w telewizji byl program o autach tego typu i ktos stwierdzil ze jak sie pytasz o spalanie to oznacza ze Cie na taki samochod nie stac :lol:

Ale tez jak gdzies przeczytalem w ktoryms poscie na tym forum ze gosc podjezdza E38 i tankuje 15 litrów gazu (ok 30zł) no to to juz jest jakas zenada:P Ja bym sie wstydzil:)

 

To tak jak kupić serie 7, S klasę czy A8 z welurową tapicerką :mrgreen: , albo nas stać i bierzemy full opcje, albo kupujemy niższy model. Rozumiem że pytasz z czystej ciekawości, myślę jednak że nikt na to pytanie Ci nie odpowie, Ci którzy jeżdżą M'kami nie zastanawiają się ile auto pali.

 

ps. wiem że kiedyś BMW do dtm'ow przygotowywał schnitzer, teraz od czasu do czasu można spotkać model który wyszedł z pod ich ręki, jak jest z tym naprawdę ?? Czy schnitzer nadal przerabia bmki ? Gdzie można taka dostać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zadna aluzja wiec prosze sie na mnie nie pogniewac, ale kiedys gdzies w telewizji byl program o autach tego typu i ktos stwierdzil ze jak sie pytasz o spalanie to oznacza ze Cie na taki samochod nie stac :lol:

 

Raczej na takie auta stac wlasnie tych ktorzy pytaja o spalanie.

Co do tematu, m5 pali parenascie litrow i troche oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To tak jak kupić serie 7, S klasę czy A8 z welurową tapicerką :mrgreen: , albo nas stać i bierzemy full opcje, albo kupujemy niższy model.

 

Ale to nasza narodowa przywara, popatrz tylko po ofertach aut i wyposażenia w tych sprowadzanych, a krajowych. Auta sprzedawane jako krajowe mają bardzo ubogie wyposażenie, często tylko tyle ile daje dealer w salonie w danej wersji, sprowadzane biją je na głowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapominamy o tym że spalanie i koszty paliwa są sprawą drugorzędną. Serwis tego auta niszczy przeciętnego zjadacza chleba.

 

Naszczescie nie jestem zwykłym zjadaczem chleba... a pytam z czystej ciekawosci ile pali...no i mieszkam w Irlandii a tu paliwo kosztuje 1,10 euro,czyli za najsłabiej popłatną prace możesz kupic za godzine pracy około 10 litrów paliwa..takze nie chodzi tu o kase... a serwisem się nie martwie... jeżeli stać cię na ///M to nie płaczesz że częsci są drogie...Licze się z tym że o 400 koników trzeba dbać bo się rozbiegną..ha ha

Jesli kochasz BMW to zrozumiesz.... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że kupujesz m5 jako którys samochód. Bo to nie jest auto do codziennej jazdy. Ma sprawiać przyjemnośc i dawać zadowolenie. A spalanie wtedy Cie nie insteresuję bo licza się emocje. Jeżeli chodzi o litry to ciężko jest to określić. Mając pod soba taki silnik nie myslimy o spokojnej jeździe. Każde lekkie wciśniecie gazu powoduje coraz większą cheć ostrzejszej jazdy wiec spalanie rzędu 20 litrów teoretycznie mogło by być przy ekonomicznej jeździe ale w praktyce nie ma takiej jazdy takim samochodem. Nie po to drzemie tam tyle koni, aby jechać spokojnie w celu mniejszego spalenia benzyny. Bo o gazie to te samochody chyba nigdy nie slyszały :D Przygotuj sie na spalanie ponad 20-25 litrów - ale czy to jest dużo? Szczerze, tego kto ma M5 takie rzeczy nie interesują. Dlatego nikt Ci dokładnie nie określi ile ten samochód będzie Ci palił bo tak naprawdę nikt tym się nie przejmuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie calkowicie z OneTouch, mialem wczesniej 850CSi, spalanie rzedu 30-35l to byla norma, w ciagu roku zostawialem w serisie 100 tys. ale bylo to drugie auto i jezdzilem tylko w weekendy (kiedy podstawowe auto musialem odstawic na tydzien do serwisu, tankowalem 2x dziennie bo jeden zbiornik nie wystarczal zeby zrobic 200-300 km po warszawie). Opony - zalezy od nogi, ja zmienialem tyl co dwa miesiace i regularnie obrywalem spoiler pod zderzakiem z przodu (progi zwalniajace). Spalanie oleju przy bardzo ostrej jezdzie jest widoczne w tego typu autach i lepiej miec w bagazniku zapasik :wink:

ale prawda jest ze nic nie daje takiej frajdy jak cala masa kucykow biegajacych zwawo pod maska.

Zycze udanego zakupu i przyjemnosci z jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
a ja sie nie zgadzam bo nie ma znaczenia czy to jest M5 e34 czy 520 e34 oba to samochody juz wiekowe i na pewno nie kupuja ich bogacze wiec zakladanie instalacji gazowej czy pytanie o spalanie to nic dziwnego a opinie niektorych osob pokakzuja tylko ich wylewnie niski poziom i nietolerancje. Instalacja gazowa to nie profanacja tylko chec tanszej jazdy szybkim autem i ja osobiscie wole wlac 25 gazu w M5 niz 20 benzyny a przy odpowiednim zalozeniu instalki i zmodyfikowaniu dolotu straty sa znikome. Wiem bo jezdzilem M5 z sekwencja w budzie e34 i wszystko bylo ok. Ktos mi zaraz powie ze tu sie licza konie i osiagi i nie po to sie kupuje takie auto zeby zakladac gaz ale zakladajac w m5 3.6L 315KM nawet jak strace pare koni to 300 zostanie a 540v8 zaoferuje mi tylko 286 wiec i tak warto:)) Zreszta ja bym wybral 540v8 w manualu bo mozna dostac z kontrola trakcji (odlaczana) a m5 nie posiada i 540 ma pare ciekawych rozwiazan a moc zblizona a po jakims sensownym chipie mozna sie poscigac z m5 :)
howgh!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ciagu roku zostawialem w serisie 100 tys. ale bylo to drugie auto i jezdzilem tylko w weekendy

 

:mrgreen:

 

Pamietam ta osemke z allegro. Jej nowy wlasciciel tez byl kiedys tu na forum. Wniosek wyciagam jeden - nie warto jezdzic do serwisow bo zapewne naciagaly na wymiane niepotrzebnych rzeczy a i cena za ich uslugi nie jest niska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.