Skocz do zawartości

odgrzybianie klimy


uli12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy może ktoś wie który to jest otwór dolotowy klimy. W sposobie użycia piszą aby ustawić nawiew kabiny na nawiew centralny deski rozdzielczej??? ustawić na wiew na obieg wewnętrzny(to wiem), następnie włożyć rurkę z preparatem czyszczącym bezpośrednio w środku głównego kanału dolotowego klimatyzacji. I problem, który to jest????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Ja postąpilem dokładnie według instrukcji http://www.bmwtips.com/ ...już kilka razy, najpierw płynem WURTH, nic nie dało, potem wpryskałem tam chyba z 5 litrów stężonego etanolu (bo niby co lepiej zabije bakterie, jak nie alkohol 96% - a ze miałem trochę... :8) ) - nic nie dało, wreszcie ostatnio zdesperowany wpryskałem wprost na parownik jak opisują w "bmwtips" chyba z 15 litrów ciepłej wody ze środkami bakteriobujczymi stosowanymi do urządzeń sanitarnych. Pod samochodem aż sie pieniło. I KUR** nic, śmierdzi jak śmierdziało. To moje pierwsze lato jak mam ten samochód i wygląda na to że długo nie była klima odgrzybiana.

 

Filtry wymieniłem. Parownik przez otworek, który zrobiłem (jak każą w "bmwtips") wygląda na lśniąco czysty.

 

Czy moze mi ktoś doradzić gdzie pryskać, skoro tam nic nie daje?

 

Również pryskałem środkiem WURTH przez centralny wlot w kokpicie.

 

Ostatnio zagladałem w owe kanały za filtrami przeciwpyłkowymi, ale tam jest dmuchawa, więc nie wiem czy dobrym pomysłem jest uzywanie płynów wprost na dmuchawe.

 

Będę wdzięczny za każdą radę, bo sam już załamuję ręce.

Respekt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej Bemce śmierdziało w momencie wyłączenia klimy.Kupiłem piankę do czyszczenia kanałów z wężykiem i wtryskałem w/g instrukcji.W kanały dolotowe od strony filtrów i w kabinie wszystkie kanały łącznie z tymi pon siedzeniami i nawiewem z tyłu.Po 15min odpaliłem delikatnie dmuchawę przy otwartych drzwiach.Raz na miesiąc śmiało wystarczy.A na klimie jeżdżę cały czas> :hand:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, klima śmierdzi. Typowy obiaw - wkrótce po WYŁĄCZENIU klimatyzacji nie da sie wytzrymać z zamkniętymi oknami. po porządnym przewietrzeniu smród znika. Ale po kolejnym użyciu klimy, ta sama akcja.

 

W trakcie, gdy klima pracuje, jest ok, ale zawsze po wyłączeniu chłodzenia, np gdy na zewnątrz jes już chłodno i nie warto uzywać klimy, wyje jak cholera.

Respekt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz podjechac na odgrzybianie metoda ultradzwiekowa. Wtedy wszystkie kanaly, jak i sam parownik zostaja dokladnie oczyszczone. Trwa to dluzej, jest drozsze, ale z tego co wiem, to najlepsza metoda i radzi sobie z takimi problemami, z ktorymi nie radza sobie standardowe srodki pryskane z kanaly wlotowe klimy.

Poszukaj jakiegos profesjonalnego serwisu klimy - powinni miec odpowiedni sprzet.

Facet z próchnicą grał w kości i... wypadły mu cztery szóstki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

ja psikałem piankę do tuneli łączących filtry z kabiną

silnik pracował - nawiew na maxa - jeden kanał zatkałem szmatą a psikałem do drugiego

następnie zmiana - ten co pierw psikałem zatkałem a reszte pojemnika wpsikałem do drugiego

pomogło po jednym zabiegu ale smród preparatu też nie jest przyjemny ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.