Skocz do zawartości

zapalil sie zegar kolo inspekcji?


goracy

Rekomendowane odpowiedzi

zapalil mi sie zegar kolo inspikcji na oleju przejechalem juz 9 tys i pala sie jeszcze dwie zielone kreski Nie wiem co to znaczy moze ktos wie i mi powie a i mialem malo oleju ale juz dolalem nire wiem czy m,a to cos wspolnego dzieki z gory
a mi sie wydaje ze ten zegar pokazuje ze to czas zebyś uzywał :search: bo było tego od groma :wink:
na volta core el can na volta core el lievore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Zegar ten zapala sie co 2 lata i przypomina o wymianie płynu hamulcowego w układzie.Nawet po skasowaniu dokładnie za 2 lata zaswieci sie znowu. BMW zaleca wymiane płynu hamulcowego dokładnie co 2 lata,wiem to od mojego majstra i było tez o tym na forum.Pozdro!
BMW e-39 523i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegar ten zapala sie co 2 lata i przypomina o wymianie płynu hamulcowego w układzie.

A jak się to resetuje? Tak samo jak powiadomienie o inspekcji (wymianie oleju)? Jeśli tak, to u mnie sie ten zegar chyba nigdy nie zaswieci, bo ja srednio 2 razy w roku olej wymieniam (i resetuje kompa). W takim razie w jaki sposób zostanę powiadomiony, że upłynęły już 2 lata od ostatniej wymiany plynu hamulcowego? Oczywiście sam pamiętam, żeby go wymienić, ale tak z ciekawości pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PeteNie powiem ci dokladnie jak sie to resetuje bo to zadanie mego majstra,ale wiem jedno ze po wym.oleju zresetował kompa a zegarek został,dopiero jak mu powiedzialem ze chce sie tego pozbyc (oczywiście płyn został wymieniony na nowy-porządek musi być!!! :D )to po raz 2 zajrzał pod machę i zegarka juz nie było!!!
BMW e-39 523i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegar ten zapala sie co 2 lata i przypomina o wymianie płynu hamulcowego w układzie.

A jak się to resetuje? Tak samo jak powiadomienie o inspekcji (wymianie oleju)? Jeśli tak, to u mnie sie ten zegar chyba nigdy nie zaswieci, bo ja srednio 2 razy w roku olej wymieniam (i resetuje kompa). W takim razie w jaki sposób zostanę powiadomiony, że upłynęły już 2 lata od ostatniej wymiany plynu hamulcowego? Oczywiście sam pamiętam, żeby go wymienić, ale tak z ciekawości pytam.

 

U Ciebie jest troszkę inaczej, choć w sumie do jednego zmierza. Ty masz wersie 2-EDYCJA i inaczej sie to wszystko kasuje, jednak myślę ze sama zasada nie jest inna niż w pierwszym wydaniu. Inspekcja oleju i "zegarek" kasuje sie oddzielnie, wiec mimo wymiany oleju i kasacji jego wskaźnika, " zegarek" i tak powinien sie zaświecić po tych dwóch latach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.