Skocz do zawartości

wycieraczki płaskie do E46 (2003)


Megamag

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Zakładaliście kiedyś wycieraczki płaskie do E46? :?:

Należy wymienić zwycieraczkę wraz z jej ramieniem czy wystarczy samą wycieraczkę, bo slyszalem, że z ramieniem...

Jakiej firmy polecacie (dodam, że nie chcialbym najdroższych...) i za ile mozna je kupić???

Dzieki za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Za wlasnie zamowilem bezszkieletowe Valeo xtrm, czekam az dojda, jak wytestuje to dam znac no forum :cool2: . Ramion nie trzeba zmieniac oczywiscie .
Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszly moje Valeo X-trm . Montaz trwal ok. 2 minut, bez problemow :) . Zbieraja pieknie, bezglosnie, jedynie prawa wycieraczka jednak nie dolega w stanie spoczynku do samego konca z prawej strony, ale juz dawno nie widzialem wycieraczki ktora by dolegala w tym miejscu w roznych autach ...

 

Aha - "wada" jest jeszcze taka ze w miejscu mocowania stare wycieraczki orginalne boscha zostawily na ramieniach wycieraczek obtarcia lakieru ktore teraz wyszly na wierzch i byly widoczne z wnetrza auta (ciut inny system montazu) . Lecz - kropla czarnej farby na czubku wkretaka zalatwila sprawe :) .

 

pozdr.

Piotres

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapodaj zdjęcia ...jak wybląda twjoa Bmka z tymi wycieraczkami....

ile kosztowały?

Gdzie kupiłeś?

Jak zbierają(Czy dokładnie)?

Czy nie podskakują podczas zbierania?

I ile mają długości każda?

 

Witam

 

Zdjecia dam pozniej jak umyje autko :mrgreen: .

 

Z zewnatrz nie rzuca sie to w oczy, ale jak sie siedzi w srodku auta to odrazu widac ze cos sie zmienilo :cool2: .

 

Koszt 158 zl za wycieraczki + wysylka mniej niz 10 zl.

 

Kupilem na allegro, sa tam wlasnie komplety do E46, 2 sprzedawcow je sprzedaje, wpisz "valeo E46" i Ci wyskocza :) .

 

Nie podskakuja, w deszczu jeszcze nie jechalem, ale robilem proby spryskiwaczem do mycia okien i idealnie zbieraja, bezglosnie .

 

Dlugosc kierowcy 580 mm + pasazera 500 mm .

 

BTW. Kolega tudm z forum kupil do swojej E46 bezszkieletowe ale firmy SWF (czy jakos tak w kazdym razie 3 litery i poczatek S :wink: ) - byly tansze ok. 120 zl ale podobno nie zbieraja w jednym miejscu zbyt dobrze :? .

 

pozdr.

piotrek[/b]

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja mam dokladnie odwrotne odczucia - po wymianie samych gumek w orginalnych wycieraczkach BOSCH'a calosc wydawala podczas pracy dosyc nie przyjemne dzwieki (piszczenie) i nie zbierala dobrze. Gumki "grafitowe" za 8 zl :roll: .
Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zrobilem fotki juz jakis czas temu :

 

http://img169.imageshack.us/img169/2275/img9654oc5.th.jpg

 

http://img169.imageshack.us/img169/9769/img9655bq6.th.jpg

 

http://img169.imageshack.us/img169/4715/img9657mq5.th.jpg

 

(uprzedzajac pytania - ten piekny rower w tle nie nalezy do mnie :oops: :mrgreen: )

 

Uzywam tych wycieraczek juz prawie miesiac i okolo 1500 km i z czystym sumieniem moge je polecic ! :) Pieknie zbieraja i pracuja bezglosnie :cool2: .

 

pozdr.

piotres

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne gumki z ASO pracuja chyba najlepiej. Wykonane z odpowiedniej gumy maja ta zalete ze praktycznie nie wydaja zadnego dzwieku podczas wycierania szyby.

 

(uprzedzajac pytania - ten piekny rower w tle nie nalezy do mnie :oops: :mrgreen: )

 

 

Czy ten piekny rower to Czajka? :cool2: Nie ma sie czego wstydzic. Podobnie jak samochody BMW, skladaki typu Wigry, Czajka sa prawdziwymi rodzynkami jezdzacymi po drogach. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja mam SWF płaskie i NIE polecam. Zbierają średnio i mam je od końca maja przejechałem z nimi ponad 10tys.km i powoli wychodzi ten pomarańczowy trójkąt sygnalizujący wymianę.

 

Tu na samym dole strony poczytaj o montażu itp.: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=369514#369514

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne gumki z ASO pracuja chyba najlepiej. Wykonane z odpowiedniej gumy maja ta zalete ze praktycznie nie wydaja zadnego dzwieku podczas wycierania szyby.

 

Potwierdzam, mi wyszly same gumki w okolicy 50zl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dlatego mówię, że padaka te SWF. Choć wizualnie wydają się być naprawdę wysokiej jakości.

 

No i to są dwa miesiące od kiedy je mam, czerwiec i lipiec.

 

Od kiedy (3miesiące i dwa tygodnie) kupiłem 3ke i przejechałem niecałe 16kkm to nic mi tak szybko się nie zużyło jak te wycieraczki :/.

 

Może po prostu w moich stronach dużo pada :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Niestety ale zbliża się u mnie właśnie wymiana wycieraczek. Kupiłem jakieś pół roku temu wycieraczki TRICO (80 zł/komplet) no i już od jakiegoś czasu przy zbieraniu podskakują. Mam dylemat jakie wybrać.

 

Zastanawiam się nad:

 

:arrow: http://www.allegro.pl/item328061758_wycieraczki_valeo_silencio_bmw_e46_seria_3_vm209.html

 

:arrow: http://www.allegro.pl/item332778673_wycieraczki_valeo_xtrm_bmw_e46.html

 

:arrow: http://www.allegro.pl/item333890645__wycieraczki_bosch_bmw_e46_.html

 

Które z wyżej wymienionych byłyby najlepsze :?: A może macie inne propozycje oprócz ASO ?

 

W ASO odpada bo nie pojade specjalnie ponad 200 km po wycieraczki :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie Valeo Xtrm od ok. roku. Po 2 miesiącach znaczek informujący o zużyciu wycieraczek był już wyraźnie żółty(może leżały dłużej w magazynie, nie wiem). W sumie jakieś pół roku wszystko było ok - bardzo ładnie zbierały wodę, chodziły cichutko. Teraz dalej są ciche ale już nie zbierają wody tak jak powinny. Ale w sumie po roku użytkowania może to normalne. Sami oceńcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chcialem kupic plaskie...na CPN jest ich pelno i roznych marek ale kupilem w sklepie same gumki za 6.70 szt i wymienilem i jest ok. moim zdaniem wole czesciej same gumki wymienic niz cale ramiona za wieksza kase :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mały update.

 

Wymieniałem ostatnio wycieraczki , w oczekiwaniu na Valeo zajrzałem do Tesco i .... kupiłem "płaskie" lub jak zwą inni "bezszkieletowe" (charakterystyczne wygięte pudełko). Po założeniu szok.... Wycieraczki zbierają idealnie , są ciche i kosztują 19zł (szt) . Po większym przebiegu dam znać co i jak , póki co jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.