Skocz do zawartości

Wymiana oleju w 323i.Jaki olej wybrać do M52b25 ???


RafiRud

Rekomendowane odpowiedzi

mam jeszcze jedno pytanie - jakiej firmy oleju używa BMW bo oczywiste że go nie produkuje ?? :wink:

 

zacytuje sam siebie :D z tego co szukałem jest to castrol ?? może ktoś to jednoznacznie potwierdzić ??

 

z moich obserwacji (obecnie zimne noce) dla naszej hydrauliki w czasie zimy chyba świetnym rozwiązaniem będzie olej typu mobil 5w/50 lub castrol edge 0w/40, co o tym myślicie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlaśnie niedawno zalalem 0w40 edge sport Castrola i naprawdę jest super.Nie wiem co bylo lane wczesniej,ale zalalem to co przewiduje Castrol czyli to co preferuje także BMW.

Chociaż w ASO w Bialymstoku leją 5w30 chyba SLX czy cos takiego,równierz Castrola.Z tego co wiem to leją tam też Mobil 1.

Ale wracając do tematu - silniczek teraz naprawdę ladnie i cichutko bzyka.

POLECAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
ja mam E36 323i z 97 roku, nie wiem jaki był olej lany zanim go kupiłem, ale ja juz drugi raz zalałem castrol edge 5W-30 i powiem tak, za pierwszym razem zrobiłem na nim 12500 kilometrów i łeyknął mi przez ten przebieg jakies 1,5l oleju, ale obroty dosc czesto wchodziły powyzej 5000 obr/min. teraz od wymiany zrobiłem jakies 2000 kilometrów i nie ubyło ani grama, ale staram sie nie przekraczac 4000 obrotów, sporadycznie tylko w trasie przy wyprzedzaniu wejdzie 5000. Natomiast dwusekundowe cykanie przy uruchomieniu silnika po nocy jest zawsze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 323 z 96 na liczniku 166 tys km, ale jakos w to nie wierze i licze ze moze miec przekulane jakies 270, silnik ladnie pracuje, czy bierze olej to nie wiem bo autem za krotko jezdze, w przyszlym tyg wymieniam olej na castrol GTX magnatec 10w40, olej bede mial z niemiec, o ile ma to jakies znaczenie.

Czemu akurat ten olej:

- zapewnia lepsze smarowanie klawiatury przy rozruchu

- dobra jakośc

Co do zuzycia oleju, to nawet w fachowej literaturze piszą że BMW zuzywa 1 litr oleju na 10 000 km, wiec jesli ktos tak ma to jest to normalne, a jesli ktos twierdzi ze nic nie ubywa, to pozwólmy mu tak myslc.

 

Reasumujacprzy przebiegu 200 tys km profilaktycznie stosujmy olej polsyntetyczny, olac zaleczenia castrola ktory chce sprzedac drozszy produkt , a jaki olej lepszy Mobil, Castrol, Valvoline, czy inny powiniem rozstrzygnac test np tygodnika "Auto Świat".

kazdy uzytkownik poda rozne spostrzezenia na temat swojego oleju, pamietac trzeba ze kazde auto, nawet pomimo podobnego przebiegu jest inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 323i 1996, było do tej pory na Valvoline 5W-40. Przebieg oryginalny 212kkm. Zero cykania przy rozruchu,czy jakichkolwiek oznak zużycia rozrządu.

Teraz zalano Shell Helix Ultra 5W-40, auto chodzi jak chodziło,czyli pięknie :8)

Castrola nie polecam - jak się komuś się wydaje,że jak na reklamie przylega do silnika...to jest w błędzie. Moje 316i M40 poddało Magnateca 10W-40 ciężkiej próbie i wygrał ją dopiero Shell.

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdże na mobilu 5w 50, ponieważ poprzedni właściciel też taki lał i nie narzekam. Ewentualnie zalałbym półsyntetyk mobila, przebieg to niecałe 190 tys. silniczek równo i cicho pracuje. Niedawno też miałem dylemat czy nie zmieniać na castrola, ponieważ znalazłem na forum niepochlebne opinie na temat mobila. Osobiście proponuję mobila.

Pozdrawiam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castrol EDGE 0W-30 full syntetyk. E-39 528i grama oleju nie bierze a silniczek tika jak zegarek na wolnych obrotach i idzie jak zyleta. 16tys km na nim zrobilem i lekko brunatny jest dopiero, pewnie dlatego ze zalewany byl od nowosci ten typ o tej lepkosci, mimo wszystko musze go jak najszybciej wymienic. Nie polecam Ci kolego lac full syntetyka po bog wie czym, ryzyko wyplukania nagarow, rozszczelnienia itp.

Szczerze polecam Castrol!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

podlacze sie do tematu ja mam samochod swiezo spowadzony z niemiec o przebiegu 186tys udokumentowany i jest zalany prawdopodobnie mineralnym na fakturze z serwisu BMW zobaczylem ze pisze MOBILOL SUPER FORMU 15/40 pewnie mineralny silnik pracuje elegancko mysle zalac go wlasnie Castrol magnatec 10w/40 uda sie to jak myslicie????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.