Skocz do zawartości

Ogranicznik predkosci w TDSie?Posiadacze diselków!


Piechol

Rekomendowane odpowiedzi

Był tu niedawno wątek o maksymalnej prędkości TDS'a - poszukaj.

 

Podsumowując go - zdrowe TDS'y wyciągają 205-220km/h bez przeróbek. Prędkość nie jest sztucznie ograniczana, bo naturalnym ograniczeniem są możliwości silnika.

E61 530d '04 (2015-?), E34 525TDS touring '95 (2006-2016), E30 325i '89 (1996-2006)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja bryczka zbiera sie w sumie niezle,do tej pory mialem automat i na sporcie bujnolem ja do 200km/h-miala jeszcze chec ale droga mi sie skonczyla:( Niedlugo odbieram od mechanika(wymienia skrzynie i wal bo ten stary podobno by sobie nie dal rady)Mam nadzieje,ze bedzie troche bardziej zrywniejsza bo na automacie od 160 do 200 rozpedzalem sie dobre pare minut.Ponizej 160 jest gitara!A spotkaliscie sie moze z czyms takim jak chiptunnig w TDSach? Pomaga to? Warto w cos takiego w ogole inwestowac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje autko bardzo ładnie do 160-170 idzie, wielokrotnie ćwiczyłem jak trafiałem na "sponsora".

Natomiast wyżej nie mam odwagi próbować, zwykle poza miasto jadę z rodziną... kobieta zaczyna znacząco pochrząkiwać...

 

Co do chiptuningu to zdania są podzielone. Było sporo wątków, warto przejrzeć. Generalnie daje widoczną poprawę, tyle, że w aucie w tym wieku to może znacząco skrócić jego życie - jeżeli cały czas będzie katowane albo przeganiane autostradą 220km/h.

Jeżeli zaś styl jazdy jest raczej spokojny a możliwości chipa wykorzystywane okazjonalnie - np wyprzedzanie, to chyba nie ma przeciwwskazań.

 

Ja planowałem kupić jakiś tani chip na e-bayu w Niemczech za 200-300zł (płacenie polskiemu tunerowi 1000zł za wymianę scalaczka i hamownię uważam za poronione), ale zawsze są inne wydatki. Może kiedyś...

E61 530d '04 (2015-?), E34 525TDS touring '95 (2006-2016), E30 325i '89 (1996-2006)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zrobiłem kilka pomiarów - a w zasadzie kobieta obok - ja mówiłem start, stop, i mi wychodziło ok. 12-12,5s. Biorąc pod uwagę, że w aucie były 2 dorosłe osoby (ja 100kg) + dziecko + bagaż + pół zbiornika paliwa to uznałem, że jest OK.

Fabryka podaje bodajże 11,6 dla kombi (a taki mam).

No rakieta to to nie jest ;-)

E61 530d '04 (2015-?), E34 525TDS touring '95 (2006-2016), E30 325i '89 (1996-2006)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chcąc wydusić maksymalną prędkośc z automatu, dzwignia musi byc nie na D a na 4 tak podaje instrukcja obsługi, też sie zdziwiłem.

,,BMW 525tds: Maksymalna prędkość osiąga się na 4. biegu. Dlatego prosimy ustawić dzwignię w tej pozycji, jeżeli samochód ma jechać z prędkościa maksymalna"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze mialbym prosbe do Ciebie PiotrJakub.Jakbys skads mial informacje na temat przyspieszenia sedana.Bede wdzieczny :hand:

 

Zobacz tu:

 

http://www.bmw-klub-lodz.com.pl/galeria/stop/model/e34/19/137

 

To jest cała instrukcja obsługi, ze wskazaniem na stronę z osiągami.

E61 530d '04 (2015-?), E34 525TDS touring '95 (2006-2016), E30 325i '89 (1996-2006)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest ale moj TD w kombiku wyrabia sie do stu w 10.5 sekundy i to mnie cieszy a V max w 2 osoby to 205km/h

 

a masz chipa?, bo to niemożliwe

 

katalogowo (link w wątku) 525 td touring idzie od 0 do 100 w 13,7 s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja do swojej beci wrzuce IC od ciagnika siodlowego + chip

to mi da na oko 300 KM :duh: :mrgreen:

 

Nie śmiej się,podobno taki upgrade TD czyli IC+ chip,lub zmiana ustawien turbo i pompy dają lepsze rezultaty niż osiągane w seryjnym TDS :wink:

http://www.iv.pl/images/16876943185426216561.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykres z hamowni mam wiec moge pokazac sama moc nie wzrosla ale moment polecial do gory wiec to moze byc przyczyna wzrostu osiagow

 

 

Podklej jak masz mozliwosc. Chcialem popatrzec na przebieg wykresu. Z opisu zgadza sie ze mozesz miec niezle przyspieszenie do 100km/h, moment wlasnie odpowiada za skrocenie czasu przyspieszenia. Moc za to odpowiada za predkosc maxymalna. Oczywiscie uprosilem zagadnienie nie biorac pod uwage zestopniowania skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.