Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.poboczem.pl/naszym-zdaniem/news/kierowcy-ulecza-sluzbe-zdrowia,915677

 

Z jednej strony dobrze, znaczy pomysł wydaje mi się w porządku, ale wykonanie jak zawsze do d..py.

 

18% zwyżki, i jeszcze te głupie liczenie: większe poj.=groźniejszy samochód :roll:

"Przyspieszenie, to ciekawy sposób na pokonanie odległości pomiędzy zakrętami"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wiadomo że chodzi tylko o to by zebrać od ludzi więcej kasy. Jeśli naprawdę chodziłoby o to aby sprawcy ponosili koszty leczenia to dlaczego nie zmniejszą proporcjonalnie składek na ubezpieczenie zdrowotne? Przecież po wprowadzeniu tego dodatkowego podatku spadnie liczba pacjentów leczonych ze środków pochodzących z ubezpieczenia zdrowotnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisze że pomysł nie jest głupi, ale wykonanie do dupy. Jak by sprawcy wypadków płacili za rehabilitacje poszkodowanych (oczywiście jeżeli wina była by sprawców) to jest dobrze, ale nie żeby każdy płacił!
"Przyspieszenie, to ciekawy sposób na pokonanie odległości pomiędzy zakrętami"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysl dla mnie bez sensu. Wiadomo ze chodzi o wrzucenie kolejnych milionow w ten nie wydolny system opieki medycznej. To ze mamy wszyscy placic jest w oczywisty sposob nie sprawiedliwe. Nie zrobia zeby sprawca placil wiecej bo to byly by zbyt male pieniadze. Nie bedzie sie z automatu dokladal do leczenia bo przecierz od czegos ma to ubezpiecznie od odpowiedzialnosci cywilnej. Wiec ile mial by po wypadku placic tego OC? 10 tys?? To zarejestruje na matke, stryjka czy ciotke i bedzie jezdzil...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przeczytałem ustawę o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych i stoi tam co następuje:

Art. 34. 1. Z ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych przysługuje odszkodowanie, jeżeli posiadacz lub kierujący pojazdem mechanicznym są obowiązani do odszkodowania za wyrządzoną w związku z ruchem tego pojazdu szkodę, której następstwem jest śmierć, uszkodzenie ciała, rozstrój zdrowia bądź też utrata, zniszczenie lub uszkodzenie mienia.

 

Oznacza to, że aktualnie można dostać zwrot kosztów leczenia z OC sprawcy. Dlaczego więc uchwala się prawo, które każe płacić ryczałtem każdemu kierowcy? Czyżby lobby ubezpieczycielskie było aż tak silne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potem się dziwią że młodzi ludzie z Polski wyjeżdżają :/ A jak zyć w tak pop********* kraju ????

 

 

Zgadzam sie z Kolega!!! Nie mozna wprowadzacelementow odpowiedzialnosci zbiorowej za rzeczy, ktore moga, ale NIE MUSZA sie wydarzyc...I tak nasze pojazdy dokonaly cudu technicznego, gdyz poruszaja sie w wiekszosci na VAT i akcyzie... :lol: a teraz jeszcze taki non-sens... Sam przezylem powazny wypadek kilka lat temu :P 4 lata spedzilem na rehabilitacji...ale jak patrze na to"cudo" naszej polityki...zaczyna watpic...Uwazam,ze w takiej sytuacji ubezpieczyciel powinien pokryc koszty leczenia ofiary,ale Z PULI UBEZP.SPRAWCY!!! A pozniej moze podnosic skladke bezposrednio sprawcy, aby ten wyrownal "stan konta", czyli oddal to, co poszlo na pokrycie Jego bledow...bo wszyscy je popelniamy...sadze, ze takie rozwiazanie byloby lepsze :mrgreen:

niemożliwe NIE istnieje!!:P

BMW - i wszystko jasne...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna nadzieja w tym, że Trybunał Konstytucyjny zaskarży ten badziewiasty przepis - jako kolejny podatek niezgodny z prawem. A drugie wyjście, to odrzucenie przez Senat - może tam się znajdą mądrzy ludzie. Gdzie jest to TANIE PAŃSTWO tak zapowiadane przez PiSiaków. Religa to emerytowany chirurg alkoholik, który nie miał już możliwości zarabiać jako lekarz, to postanowił dorwać się do żłoba, jak połowa tych złodziei. :zlosc:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co jest NW? Myślałem, że od regulowania rachunków za leczenie osób poszkodowanych w wypadkach.

Kierowcy są najłatwiejszym celem dla rządu. Obojętnie co zrobią i tak będziemy posłuszni jak psy bo nikt z nas (kierowców) nie przesiądzie się do autobusów. Zaciśniemy zęby i zaniesiemy te kilka stów więcej ubezpieczycielowi. To samo tyczy się ceny paliwa. Nawet jeśli litr będzie kosztował 6 złotych po prostu będziemy bardziej planowali swoje wyjazdy (te dodatkowe np. na zakupy).

Panie Religa był pan szanowanym kardiochirurgiem, a teraz jest pan politycznym zerem.

Mało ludzi wyemigrowało???? Następny milion ma wyjechać?

Prowadzę swoje życie, a nie BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
xmadonex kasa z OC sprawcy idzie do kieszeni poszkodowanego, za jego leczenie i rehabilitacje, placi NFZ ( OC nie "daje" kasy szpitalom ). Mnie sie ten pomysl tez za bardzo nie podoba bo wydaj mi sie, ze jak nie ma od kogo wyciagnac kasy to sie zawsze jakis podatek nalozy na kierowcow :( Nie bardzo wiem jakie podatki/ubezpieczenia komunikacyjne trzeba placic w innych krajach UE, ale wydaje mi sie, ze tam wcale taniej nie jest :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz rząd niestety niezależnie od tego jaka partia rządzi składa się chyba wyłącznie z inwalidów umysłowych. Każdy nowy podatek, czy zwiększenie obecnych powoduje, że ludzie coraz bardziej kombinują - co przekłada się na brak zysków, albo nawet straty. Teraz mamy jeszcze emigrację, która również się zwiększa dzięki takim wspaniałym pomysłom.

 

Byle tak dalej, bo sporo ludzi jeszcze się waha, czy wyjechać, czy zostać - trzeba ułatwić im decyzję. Poczekajmy jeszcze kilka lat, kiedy starsze pokolenie odejdzie, a młodsze wyjedzie - w Polsce zostanie rząd na czele garstki niedobitków :wink:

 

Z drugiej strony nie mam nic przeciwko podatkom, jeżeli w zamian dostaję usługi na przyzwoitym poziomie - teraz mam wrażenie, że te pieniądze giną po drodze i nie trafiają tam gdzie powinny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony nie mam nic przeciwko podatkom, jeżeli w zamian dostaję usługi na przyzwoitym poziomie - teraz mam wrażenie, że te pieniądze giną po drodze i nie trafiają tam gdzie powinny.

 

Zgadzam się z tym w 100%! Gdyby jeszcze były widoczne te zabierane złodziejsko podatki to byłoby OK. A tak? Wydaje się, że ile byśmy nie zapłacili to i tak nie starczy na nic. Żałosne podejście rządu. To jest komuna pełną gębą!!! I oni mają czelność nazywać się prawicową partią. Szkoda gadać.

 

Dlatego ten kto może niech zakłada firmy w innych krajach Europy, prawnie przeszkody nie ma, a korzyść... Jest jeszcze kwestia patriotyzmu, jednak uważam, że nie ma co ujmować sobie z poziomu życia na rzecz takiej ideologi.

 

Prawda jest taka, że rząd ma w d..pie obywateli. Tanie państwo, a wystarczy policzyć ile poszło na odprawy dla kolejnych ministrów itp. Mamy upragnioną du..okrację.

 

Dajesz pracę = płacisz haracz na rzecz rządu;

Pracujesz = płacisz haracz na rzecz rządu;

Opier....asz się = dostajesz zasiłek czyt. łapówkę za głosy;

 

Demokracja = rządy większości, teraz powiedzcie mi jaki jest stosunek ludzi myślących do niemyślących?

ech...

 

Przepraszam za taki rozwód, ale nie wytrzymałem...

 

Jednym słowem, to jest złodziejstwo, wyciąganie ręki po czyjeś zarobione ciężko pieniądze. Nie istotne jest tu mataczenie w postaci jakiegoś szczytnego celu, skoro stać polski rząd na marnowanie pieniędzy to stać również na utrzymanie służby zdrowia i żadne głupie gadanie pseudo polityka mnie nie przekona, trzeba patrzeć na fakty.

 

Polski rząd jest mentalnością na początku XX w, gdzie posiadanie samochodu = luksus. W innych częściach Europy samochód jest standardem (często narzędziem pracy).

"... Jednością Silni, Rozumni Szałem... "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest specjalnie Polska specyfika. Wszedzie gdzie sa duze podatki sa one przejadane przez aparat panstwowy :!: . Tylko prosze nie dawac za przyklad panstw skandynawskich, Niemiec czy Francji bo z naszym rozwojem gospodarczym daleko im do nich. Zreszta widac wyraznie ze i one odchodza od gospodarki socjalnej bo ich coraz bardziej na to nie stac! My jako kraj na dorobku powinismy postawic na rozwoj poprzez konkretne zmiejszenie obciazen podatkowych i przedewszystkim wolnocs gospodarcza jak na poczatku lat 90-tych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż ja myślę, że to może być metoda do walki z bezrobociem.

 

"Ej panowie, dowalimy kolejny podatek, kolejny milion ludzi wyjedzie, a wtedy ogłosimy, że bezrobocie znowu spadło i jesteśmy nie dość, że na plus w oczach to jeszcze zarobieni."

"... Jednością Silni, Rozumni Szałem... "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko zastanawiam się nad jednym, skoro nie mają pieniędzy na lecznictwo, podwyżki dla lekarzy itp. itd. to skad do cholery wezmą na Euro2012???????

 

O to się nie martw, a oni niech się pocałują w d... Polska dostatnie na przygotowanie infrastruktury prawie 40 mld euro środków z Unii Europejskiej.

Prowadzę swoje życie, a nie BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zauważ, że większość autostrad jesty dofinansowana przez UE, po za tym jeśli przez tyle lat nie budowali wcale a pieniądze zbierali to musiało się siła rzeczy odłożyć :).

 

Przykład z Gdyni gdzie mieszkam, drogi budują pełną parą, finansuje głównie fundusz UE.

 

Teraz przyjdzie kasa na Euro, to mam nadzieję, że drogi ruszą, z resztą kasa z UE idzie na konkretne projekty, jeśli projektów nie ma to nie ma kasy. Więc drogi mamy zasponsorowane przez UE. A to co biorą cały czas z paliwa itp, idzie na cały cyrk na Wiejskiej.

 

Nie jestem fanem piłki nożnej (wiadomo Euro to wydarzenie które każdy śledzi), ale bardzo się ucieszyłem na wiadomość o organizacji. Przed oczami malowały mi się Autobahny...

"... Jednością Silni, Rozumni Szałem... "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na budowę dróg (np. miejskich) nie masz co liczyć z kasy unijnej, bo teraz bedą sponsorowane tylko drogi łączące coś z czyś, służące czemuś więcej niż tylko jeżdzie po zakupy.

 

Budowe dróg sponsorują jednostki samorządowe, fakt dużo kasy jest z Unii (max ok.80%) ale samorządy też muszą dużo kasy wyłożyć, a Państwo.......NO COMENTS :duh:

"Przyspieszenie, to ciekawy sposób na pokonanie odległości pomiędzy zakrętami"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.