Skocz do zawartości

Kierunki działają, ale nie świecą się lampki na zegarach.


falcone

Rekomendowane odpowiedzi

Marta, u mnie na szczęście wszystko z oświetlenia działa, tylko znikło sygnalizowanie z deski, nie ma sygnalizacji kierunków, światła długiego i nie palą się również żaróweczki, które mają sygnalizować coś przy samochodziku, który zapal się jak są otwarte drzwi na desce. Nikt chyba nie miał podobnych problemów na forum, więc brak odpowiedzi :cry2:

był E34 525i, E39 528i

jest E60 530d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

falcone dokładnie mam to samo przy samochodziku pokazuje że drzwi otwarte ale jak wyjmę żarówkę od świateł to już mi nie pokazuje że jest spalona jak robie test 2 to wszystkie kontrolki świecą proszę pomóżcie

nam pozdrawiam Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale mam to samo co Marta, świateł cofania też u mnie nie ma, właśnie wróciłem z garażu - bezpieczniki są ok. Jeśli u Marty automat od świateł cofania jest ok, to ja stawiam na jakiś przekaźnik, tylko gdzie te przekaźniki są i ewentualnie, który to jest :?:

był E34 525i, E39 528i

jest E60 530d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

 

Chyba wiem gdzie jest problem. Sytuacja wygląda tak:

Włączamy kierunek, LCM zapala żarówki za zewnątrz pojazdu oraz przekazuje po K-Bus do zegarów polecenie zapalenia kontrolki. Cała komunikacja pomiędzy zegarami a LCM odbywa się przez K-Bus.

 

Wygląda na to, że nie ma po prostu komunikacji między LCM a zegarami po K-Bus :)

 

Zacząłbym od sprawdzenia i dociśnięcia kostek w LCM

 

Pozdrawiam

typer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem uszkodzone zegary nie działał obrotomierz.

po wymianie na inne sprawne znikły światła cofania

i czujniki PDC nie działają

Jak założę stare zegary to wszystko działa

Myśle że trzeba wgrać nowe oprogramowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Nie stety tez to przerabialem.Dodatkowo alarm sie wlanczal bez powodu 3,4 razy dziennie.Przy odbiorze samo.od mechanika powiedzial, ze zresetowal komp,nowy aku (stary od nowosci 7 lat),przeczyscil styki na wszystkich modulach oraz przekaznikach.I do dzisiaj pracuje pozytywnie.
Ile pali?Dwie radialki tygodniowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Witam. Mam podobny problem i widzę ze nie ma rozwiązania u mnie po włączeniu kierunku nie pojawiają się na desce kontrolki lecz kierunki działają, tak samo jest z halogenami czy przeciwmgielnymi, długimi oraz zegarek na radiu nie działa tak to wszystko chodzi tzn komputer i obrotomierz itd. Dodam że stało się to nagle podczas jazdy i z 40km nie działało po czym zaczęło działać i gdy zgasiłem silnik znowu przestało działać i sprawdzałem bezpieczniki raczej są dobre zegary i nic nie pomogło , zmieniałem też moduł światła , czy ktoś mi pomoże??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Może to kogoś nakieruje, kiedyś poruszałem bezpieczniakami and akumulatorem i zegary przestały całkowicie działać. Dopiero powtórne wyjęcie i włożenie każdego bezpiecznika rozwiązało problem.


Innym razem, gdy uszkodził się sterownik od nivo, też zegary przestały działać o raz radio.


Może warto udać się na diagnostykę pod ISTE, zeby sprawdzić czy nie ma gdzieś zwarcia na lini CAN ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie to planuje zrobić, diagnoze pod ISTA. Możliwe, że jakiś moduł sieje zakłócenia.

Co jeszcze zauważyłem, tak jakby za włącznikiem świateł lub zegarami od czasu do czasu podczas jazdy załącza się przekaźnik i rozłącza, jest to dość charakterystyczny dźwięk.

Możliwe, że coś tam szwankuje.

Dodatkowo zdarzało się, że alarm się sam załączał i raz straciłem światła wsteczne na parę tygodni po czym problem znikł.

Powalczę i dam znać czy udało się rozwiązać problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.