Skocz do zawartości

2 strumienice w układzie i wydech sportowy co dają


Strzała

Rekomendowane odpowiedzi

Sam nam powinieneś odpowiedzieć na to pytanie. Teoretycznie strumienica z koncowym wydechowym bez kolektora ssacego z filtrem, wydechowego,tlumnika srodkowego da Ci jedno wielkie NIC. To to samo co montaż magnetyzera.

SPONSOREM MOJEJ NIEOBECNOŚCI SĄ BROWARY ŻYWIECKIE S.A. :)))



BMW-MADE BY WINNERS, MADE FOR FUN !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w praktyce ma się to tak, że jeśli zapłaciłes za wstawienie strumienic i zostawiłeś wycięte katalizatory u tłumikarza, to w zasadzie zapłąciłeś mu podwójnie ... albo i potrójnie - właśnie po to tłumikarze namawiają ludzi na wycinanie katalizatorów

beemki to choroba - nieuleczalna, ale za to bardzo przyjemna

miłośnik E30 ... użytkownik E46 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w praktyce ma się to tak, że jeśli zapłaciłes za wstawienie strumienic i zostawiłeś wycięte katalizatory u tłumikarza, to w zasadzie zapłąciłeś mu podwójnie ... albo i potrójnie - właśnie po to tłumikarze namawiają ludzi na wycinanie katalizatorów
Wtajemniczenie wiedzą czemu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja nie jestem wtajemniczony. Tak swoją drogą w swojej 1.8i zamierzam wymontować KATA i założyć strumiennicę, teoretycznie powinna ona pomagać spalinom wydostać się na zewnątrz. W praktyce daje NIC?

jeśli masz zapchany katalizator, to pomoże, ale nie dlatego, że strumienica coś da, tylko dlatego, że układ już nie będzie zablokowany

IMO - wstawienie strumienicy nie jest takie złe, tyle, że sama strumienica na pewno nie da Ci więcej niż seryjny układ wydechowy - po prostu udrożnisz wydech, a kupowanie nowego katalizatora, to spory wydatek, więc w naszych realiaach jest to ekonomicznie bez sensu

 

jeśli zdecydujesz się wyciąć katalizator, to nie zostawiaj go u tłumikarza, bo nawet zapchany jest wiele wart (o ile w środku coś zostało) i możesz go sprzedać za konkretną kaskę

beemki to choroba - nieuleczalna, ale za to bardzo przyjemna

miłośnik E30 ... użytkownik E46 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też przymierzam sie do wywalenia kata. Słychac u mnie taki rzężąco-metaliczny dzwięk w okolicy kata/kolektora. Tłumiki mam cale, a i tak slychac glosna prace silnika. Mysłalbym, że tak ma byc, ale kiedys w długiej trasie takjakby cos sie odetkało. Nie przenosił wibracji, chodził jak pszczółka (wogole nie bylo silnika slychac) i lepiej sie garnal. Po dwoch dniach spowrotem wrocilo wszystko do normy :mad2: Mechanik mi powiedział, że pewnie mi sie kat posypal i cos sie przytyka. Przebieg 166 tys. Jak to sie ma po założeniu kata (nie pytam "fachowcow" tylko tych co załozyli i jezdza na tym) ? Co z sonda lambda? Głośniej chodzi? Jak ze spalinami, nie ma problemow na przegladzie? Znajomy ma merca z dosc kosmicznym przegiegiem, ma wstawiona strumienice i twierdzi że na przegladzie jego skład spalin miesci sie w normie :mrgreen: Aha o przyrost mocy to nawet nie pytam :duh: " +10% mocy" :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Bieniu3000 przy twoim przebiegu kat jest juz bardzo bardzo zapchany wiec moze w jakimś stopniu ograniczać wylot spalin..osobiście w swojej bmw wywaliłem kata(mam przejechanie 160tys.)ńie wstawilem zadnej strumienicy bo szkoda mi min.50zł.a efektów i tak nie bedzie,... w miejsce kata wstawiłem poprostu rure..Jeśli chodzi o dzwięk to bardzo sie nie zmienil...A sonda....nie miałem zadnych problemów... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam kolege Bieniu3000...pomyłka w moim poście coś mi sie pokręciło i sadziłem ze masz wiekszy przebieg.... ale widze ze masz bardzo poodbny do mnie...Ja miałem kata tak srednio zapchanego..Ale u ciebie z racji tego ze coś tam ci w środku padło to jest możliwe ze nie wiele juz tego kata zostało...Jeśli tak by było to wytnij kata...wywal reszte ze żrodka to co zostało i wspawaj z powrotem pusta puszke....Obedziwe sie bez dodatkowych kosztów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, wstawie strumienice zamiast rury, wiem ze nie bedzie roznicy miedzy zwykla rura a strumienica, tylko 50 zł mniej w kieszeni, ale bedzie w obudowie kata i nikt sie nie bedzie sapal na przyszlosc ze kata nie mam :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no fakt. Moge tez wywalic wnetrzności, ale taniej mnie wyjdzie jak kupie strumienice za 50 zł, a kat sprzedam na skup z tego co sie orientuje za jakieś 150 zł wiec 100 zł zostaje w kieszeni :dance:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego tylko jeśli mówisz ze coś tam padło to może juz tam z tych wnetrzności nie wiele zostało i wtedy bedzie problem ze sprzedaża bo wiadomo nikt pustego nie kupi..Mialem taki przypadek...Ale jeśli sie uda to masz racje 100zł zostanie w kieszeni ja za swój dostałęm 150zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak chodzi o ta strumienice to wiesz jak koleś będzie miał pojęcie jak wyglada kat. w BMW to i tak sie kapnie bo ta strumienica jest połowe mniejsza niz katalizator...Fakt ona przypomina katalizator ale taki jak montowali w Polonezach :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila był u mnie znajomy-mechanik i mowil, że są jednak strumienice w kształcie prawie jak oryginalne katalizatory. Mowił też że są jakies katy-podróby po 150 zł i że auto jednak lepiej na nich chodzi jak na strumienicy albo rurce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co montują strumiennice NO NAME w miejsce kata to amatorzy. Są wtedy 3 wyjścia:

- zdławi silnik, zamiast pomóc zaszkodzi.

- nie da nic, oprócz dziwnego metalicznego dzwięku, który jednym się podoba a innym nie.

- uszkodzi silnik ... strumiennica ma za zadanie przyśpieszac wylot spalin - tym samym lepsze opróżnianie cylindrów ze spalin, ale jeśli będzie źle dobrana - wzrośnie temp. spalin, co spowoduje wypalanie uszczeleki & wypalanie zaworów itd.

 

Te urządzenia dają... i to dużo, tylko, że odpowiednio dobrane i zestrojone z ukł. wydechowym. Liczy się nie tylko o ile strumiennica zwiększa przepływ spalin, ale też odległość od silnika.

Rzeczywiście jeżeli miałbym wybierać pomiędzy strumiennicą za 50-150zł i totolotkiem co się stanie jak ją wmontuję a wstawieniem rurki - lub nawet pustej puszki po kacie - to wybrał bym to drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PETERS masz racje założenie pierwsej lepszej strumienicy z allegro gdzie koleś rozpisuje sie o mega przyroście mocy może sie bardzo żle skonczyć dla silnika....Bo wiadomo na zdrowy rozsądek ze jeśli cos pasuje i do np.Fiata i do Bmw to coś jest nie tak....A im wiecej elektroniki w aucie tym wiecej można taką "cudowną"puszka popsuc...A jeśli chodzi o te katy za 150zł..To nie spotkałem sie z takimi..Ale bardzo możliwe :D ...Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem strumiennice miedzy katem a wydechem, i auto bylo mulaste. wiem ze w isie powinna byc w wydechu komora rozprezna ale taki wydech kosztuje kolo 1000. wiec wstawilem od zwyklej 318 bez stumiennicy i auto hula o niebo lepiej jak z tym g.....

z autopsji nie polecam..... chyba ze chodzi jedynie o zastapienie czyms kata.....

POSZUKAJ ZANIM ZAPYTASZ, NIBY NIC A TAK WIELE!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuje by taka struminica czy cokolwiek innego co montujemy w wydechu zadziałało na kożyść to musi byc Konkretnie obliczone pod dane auto i moc silnika...Te wszystkie rezonansy co tam występója itd...Wiec co w takim przypadku może dac strumienica skoro teoretycznie pasuje i do silnika 1,1 i do2,5??? :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego rozsądnie to możesz zrobić dwie rzeczy:

1. zamiast kata wstawić tłumik środkowy - dedykowany albo z dobrej firmy (np firmy MG Motosport koszt około 200zł)

2. wstawić sportowy katalizator z wkładem metalowym (polski sportowy kat z firmy JMJ koszt około 300zł)

 

Swojego kata wystaw na Allegro i zgarniesz za niego około 350 do 400zł (nawet jeśli wystawisz sam monolit - pokruszony wkład - to sprzedasz na kilogramy za więcej niż 150zł)

 

Ja na twoim miejscu zapomniałbym o strumiennicy - ma ona jakąś wartość jeśli jest właściwie dobrana i zamontowana, ale wtedy nie kosztuje 50zł :duh: :mad2: .

http://images22.fotosik.pl/34/375df5381f18b28am.jpg

Moja śliczna była..........teraz w Gliwicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.