Skocz do zawartości

[E30] regulacja zaworów,zdjęty korek wlewu oleju-co zepsułem


Beny2

Rekomendowane odpowiedzi

Po regulacji zaworów (0,25)na ssącym i wydechowym, silnik zaczął pracować nierówno. :( Po wykręceniu korka wlewu oleju chodzi tak nierówno , jakby nie pracował na 1 cylinder (podobnie jak "Star 11"). Wcześniej były duże luzy ponad 0,30. Wyczyściłem też przewód wychodzący z dekla do przepustnicy (odmę). Była cała w jakimś szlamie podobnym do błota. Czy mogłem coś zepsuć przy zdejmowaniu korka od oleju. Silnik nie grzechocze, nie puszcza chmury ani nie dymi z dekla. Martwi mnie wyrażny spadek obrotów i nierówna praca.

BMW 320 E 30 i sześciocylindrowy silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ze masz w miare dobry silnik.U mnie naprzyklad po zdjeciu korka gasnie - i tak pownno byc.Pozdro

slawo@antserwis.pl

gg 1041



PROJEKT SZYBKA ETA STAGE 2

http://img516.imageshack.us/img516/8284/113863664644f590e20953anv7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nierówna praca może byc spowodowana za małymi luzami na zaworach - jest to szczególnie odczuwalne na rozgrzanym silniku.

 

Niedawno mechanik ustawiał mi luzy w M30 i zrobił też na 0,25 i nic się nie dzieje. Książkowo powinienem mieć chyba 0,30.

kiedyś


E32 730

E36 318

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprowdopodobniej dałeś za mały luz na zaworach, 0,25 to chyba zamało zwłaszcza na wydechu, cos mi sie wydaje ze 0,25 ssacy i 0,35 (prosze mnie poprawić jak sie myle) wydechowy, lepsze wieksze luzy niz mniejsze bo nie nadpalisz zaworow. A te silniki cykają i tak ma być, to nie M50.

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

mam tez taki silnik, luzy zaworowe mam ustawione na 0,25 i tak powinno byc. poprzednio mialem ustawione na 0,20 i lipa, niedomykały sie zawory, przez co silnik mial nierowne cisnienie za zaworach. teraz słychac zawory jak cykają. i chyba tak musi byc. co do nierownej pracy silnika po odkreceniu korka wlewu oleju to musi on nierowno pracowac.

a i podobno te silniki troszeczke nierowno pracuja poprostu tak maja i juz.

pozdro Adrian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nierowna praca silnika moze byc spowodowana rozszczelnieniem odmy. Sprawdz czy silnik nie ssie lewego powietrza. Gdy bedzie miał popękane przewody odmy lub rurę przed przepustnica na wolnych obrotach bedzie bardzo nierowno chodzil ( zalezne jest to od straty podcisnienia )
"Beti" jest stara ale ma klasę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.