Skocz do zawartości

PYTANIE BARDZO NIETYPOWE


dajan

Rekomendowane odpowiedzi

Pytam w imieniu mojego kolegi który zrobił prawko i jest szczęśliwym posiadaczem cinqecento : czy ktoś z szanownych kolegów wie jak pozbyć się barwnika w kloszach tylnych lamp zespolonych ? Wiem że idzie to zrobić i nawet kiedyś słyszałem że wytrawia się to kwasem ale nie przywiązywałem wagi do tego . Przyszła mi taka myśl że jak on by poeksperymyntował z tym to i może ja w e39 zrobiłbym z tyłu białe kierunkowskazy ? Tylko nie piszcie że wiejski tuning itd bo tylne lampy mam jak nowe i szkoda je wymieniać i walczyć z elektroniką . Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz oryginalne helli za je "jedyne" 800-1000zł oryginalne z białymi kierunkami i po zawodach, Z tym wytrawianiem to słabo widze bo one nie sa powierzchownie zabarwiane tylko cały klosz...

SPONSOREM MOJEJ NIEOBECNOŚCI SĄ BROWARY ŻYWIECKIE S.A. :)))



BMW-MADE BY WINNERS, MADE FOR FUN !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ozzy - właśnie te w całości barwione można wytrawić barwnik a z tymi barwionymi powieszchniowo nie ma problemu bo same złazi . Szukałem z kumplem w internecie to w innych klubach też tego sposobu szukają (mazda , ford) no i każdy coś słyszał ale nie ma konkretnego opisu a jest to do zrobienia .

Nasz klub i nasze forum ma i tak największe szczęście bo posiadamy : dv32v - a takiego błazna nigdzie indziej nie spotkasz !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ozzy - właśnie te w całości barwione można wytrawić barwnik a z tymi barwionymi powieszchniowo nie ma problemu bo same złazi . !

Pewnie jeszcze tego procesu technologicznego nikt nie uskuteczniał. Może coś przy tym pokombinuje a potem jak mi sie uda to opatentuje sposób "obróbki" :mrgreen: :mrgreen:

Ciekawy jestem jezeli jakims sposbem da sie to wytrawić czy idealnie odkoloryzujesz tylko kierunki,czy nie rozpłynie Ci sie to po reszcie lampiona :?:

SPONSOREM MOJEJ NIEOBECNOŚCI SĄ BROWARY ŻYWIECKIE S.A. :)))



BMW-MADE BY WINNERS, MADE FOR FUN !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w e39 ale w e32/34 plastik klosza jest w calosci odlany z kolorowego tworzywa - wiec nie wiem cvzy takie wybarwianie cos da - moze powierzchniowo usunie czesc barwinka , ale co z wewnetrzna czescie tworzywa - tam kwas nie dotrze ... ciekawe jak sie to robi i jaki jest efekt - bo jakos wydaje mi sie ze to tylko splowi kolor ale nie usunie go calkowicie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chopy somy za stare i za poważne (za wyjątkiem dv32v) by to zrozumieć ale nawet moj kumpel inżynier mi godoł ze akurat te co som lone z barwionego plastiku można kwasem wytrawić i zostaje klosz bezbarwny lekko mleczny , no ale mocie racja że jak bym chcał tylko sam kierunek to może już nie pudzie tego procesu powstrzymać i to jest temat na inno książka bo ważne jak ten proces zacząć ? widziałem kilka dużych fiatow co mają tak zrobione a we fiatach zawsze był klosz z barwionego plastiku nie malowany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.