Skocz do zawartości

"dziura w gazie" co robić??


yankes

Rekomendowane odpowiedzi

witam... jestem nowym użytkownikiem i przeglondając forum zobaczyłem że nie tylko ja mam ten problem z "dziurą w gazie"... tylko że ja nie mam instalacji gazowej a występują te same objawy :x to dławienie mnie dobija... równiez okleiłem węża ale tylko z tego powodu że nie dało sie jeździć a nigdzie nie mogłem go dostać :x ale już jestem po wymianie i powiem szczeże że nic to nie dało... :( co prawda nie ma szarpania ale nadal go muli co jeszcze moge zrobić?? :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pali Ci normalnie? tzn około 10l/100km w mieście

 

Sprawdz swiece czy nie sa okopcone.

W nocy zagladnij pod maske i sprawdz czy nie ma przebic na kablach wys. napiecia.

Posprawdzaj wszystkie węże czy nie są sparciałe.

Jak to wszystko zrobisz to napisz czy cos sie poprawilo, ewentualnie popsuło :) pozdrawiam

http://img692.imageshack.us/img692/9379/podpiswb.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem już swiece...a do tych starych jeszcze nie zaglądałem ale od 10 lat nie były wymieniane(orginalne) a chciałem sie jeszcze zapytać czy filtr paliwa ma coś do tego?? bo też nie zmieniałem :? jedyne co wymieniłem to wąż dolotowy bo był cały spękany... ale dławienie pozostało:( chce załozyć to wszystko razem te świece i filtr... aha jeszcze jedno pytanie czy możesz mi powiedzieć albo ktoś by mi mógł powiedzieć jakie świece są najlepsze?? bo kupiłem "NGK" i niewiem czy dobre... prosze o pomoc bede bardzo wdzięczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem świece na NGK V-LINE, przewody wys.napięcia są ok i autko sprawowało sie super aż do dziś. Teraz mam ten sam problem co ty, jak dodam gwałtownie gazu to do ok 4000 obr/min rozpędza sie normalnie a potem go dławi. Na gazie jeździ rewelacyjnie, a na benzynie muł. :mad2:
IVI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mailem dzisiaj ciekawa historie może to komuś w czym pomoże i przestrzegam PRZED MYCIEM SILNIKÓW :D

 

kopiłem beme umylem silnik kascherem :D czy jak to sie pisze no i elegancja francja slinik noweczka .. przejechalem sie prae razy wokol domu .. no i gites..

Po kilkunastu dniach .. ( dzisiaj ) wyjezdam jade na 1 przeglad i po ok 2-3 km nagle czuje jak sobie zaczyna " pyrkac " i chodzi jak traktor hehe dodałem gazu jak by sie oddlawila ;> jade dalej gorka i nagle traci znow moc :) zatrzymalem sie na boku otwieram maske nic nie widac .. wsiadam chce odpalic i [BAD] ;/ myslalem ze paliwo sie skonczylo bo jechalem na rezerwie .. krece krecye odpalila wiec rura jade 1 stacja akurat po 200m zatankowalem i dalej to samo odpalilem i z ruru CZARNY dym polecial i znow jak by sie oddlawila ;P jade dalej zostalo mi z 1000m jade i jak dodaje gazu nie dize znow te same objawy jak jade na wolnych obrotach jedzie ok .. dojechlem gosciu zrobil przegald ;P wszystko ok oczywiscie ;D chce zjechac z kanału nie idzie dobrze ze z boku byl mechanik znajomy poddstawilem mu mowi ze nie apli na wszystkie gary ;D Ja tam jestem zielony w tym temacie no ale skoro tak mowi tak jest :P hehe wyciagnol swiecei i sie okazlo ze tam woda zalega :) przedmuchal pod cisnieniem :) i wszystko ok :] a juz myslalem ze trzeba bedzie sprzedac fure haha..

Nie polecam myc silnikow ;p chyba ze bardzo delikatnie ja poprostu przedobrzylem..

 

Moze masz podobny problem ;D

 

Z tego co sie dowiedzialem to w mojej tez swiece by sie przydalo wymienic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde no to mnie postraszyliście :cry2: pompa paliwa-uszczelka pod głowicą poprostu pieknie... najpierw wymienie ten filter i świece jak to nie pomoże to będe myślał... a tak apropo wie ktoś ile kosztuje pompa paliwa albo regeneracja???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o pompę paliwa to oryginał ok 500zł.

Nie kupuj pompy na allegro bo to chiński chłam, posypie ci się po paru miesiącach, jak już chcesz kupić taniej to poszukaj oryginalnej używki.

Ja kupiłem tą chińszczyznę w styczniu i w marcu kupiłem używany oryginał, tamta padła.

Wymień najpierw filtr paliwa i świece, jak się nie odetka to bardzo możliwe, że pompa nie wyrabia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kopiłem beme umylem silnik kascherem :D czy jak to sie pisze no i elegancja francja slinik noweczka .. przejechalem sie prae razy wokol domu .. no i gites..

Po kilkunastu dniach .. ( dzisiaj ) wyjezdam jade na 1 przeglad i po ok 2-3 km nagle czuje jak sobie zaczyna " pyrkac " i chodzi jak traktor hehe dodałem gazu jak by sie oddlawila ;> jade dalej gorka i nagle traci znow moc :) zatrzymalem sie na boku otwieram maske nic nie widac .. wsiadam chce odpalic i [bAD] ;/ myslalem ze paliwo sie skonczylo bo jechalem na rezerwie .. krece krecye odpalila wiec rura jade 1 stacja akurat po 200m zatankowalem i dalej to samo odpalilem i z ruru CZARNY dym polecial i znow jak by sie oddlawila ;P jade dalej zostalo mi z 1000m jade i jak dodaje gazu nie dize znow te same objawy jak jade na wolnych obrotach jedzie ok .. dojechlem gosciu zrobil przegald ;P wszystko ok oczywiscie ;D chce zjechac z kanału nie idzie dobrze ze z boku byl mechanik znajomy poddstawilem mu mowi ze nie apli na wszystkie gary ;D Ja tam jestem zielony w tym temacie no ale skoro tak mowi tak jest :P hehe wyciagnol swiecei i sie okazlo ze tam woda zalega :) przedmuchal pod cisnieniem :) i wszystko ok :] a juz myslalem ze trzeba bedzie sprzedac fure haha..

 

To co piszesz wogóle sie kupy człowieku nie trzyma. Po pierwsze jak Ci sie ta woda do silnika dostała?? Gdyby sie rzeczywiście dostała to od razu byś miał problem. Po drugie w jaki sposób woda w komorze spalania może spowodować dym z układu wydechowego. Po trzecie prawdopodobnie woda została Ci w gnieździe świecy i kiedy ją wykręciliście to wtedy dostała sie do silnika. Po czwarte nawet gdyby woda była w silniku to by wyparowała po paru sekundach pracy ciepłego silnika. Po piąte w jaki sposób "przedmuchał pod ciśnieniem"?? Włożył końcówkę kompresora w gniazdo świecy i co? Gdzie tą wode wydmuchał. Ale sposób w jaki to opowiedziałeś bardzo mnie urzekł. Szacuneczek!!

www.foto.gbart.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huehuehue nie wiem pisze jak bylo co widzialem nie mam pojecia o silnikach bo skad w szkole nie ucza na prawku tez a szkoda ;D wazne ze jezdzi dalej .;p moze i to sie nie trzyma kupy bo nie chcialo mi sie tego jakos szczegolnie dobierac w slowa i pisac zwiezlei na temat ..

 

szacunek hueehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zmieniałem świece złapałem zamiast za kapturek to za kabel i mi sie wyrwał :mad2:... nie mam czasu jeździć za częściami więc zdjołem kawałek otuliny z kabelka i wcisnołem na siłe w kapturek... i chodzi... pali na wszystkie... to może o to tak sie robi???znaczy sie że o to mi ją zdławiło??? może być przebicie i słabo daje na tą świece??? nie wiem bo becia chodzi dużo lepiej niż wcześniej więc nie potrafie powiedzieć... ale co wy na to?? Edytowane przez yankes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zmieniałem świece nie wiem czemu ale trzecią złapałem zamiast za kapturek to za kabel i mi sie wyrwał :mad2: myślałem że mnie potarga... nie mam czasu jeździć za częściami więc zdjołem kawałek otuliny z kabelka i wcisnołem na siłe w kapturek... i chodzi... pali na wszystkie... to może o to tak sie robi???znaczy sie że o to mi ją zdławiło??? może być przebicie i słabo daje na tą świece??? nie wiem bo ona chodzi dużo lepiej niż wcześniej więc nie potrafie powiedzieć... ale co wy na to??

 

Masz człowieku pomysły... :shock:

Compact sprzedany. Teraz E46 i to w kombi :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Hyundaia s-coupe i od dwoch lat mam taki problem(dlawienie) Wymieniłem w sumie wszytskie te rzeczy o ktorych tu piszecie i w dalszym ciagu to samo..Tyle ze u mnie jak rano odpalam auto to jedzie normalnie, dopiero jak złapie troche temperatury to wariacja na maxa.Poddałem sie juz dawno z naprawą dlatego kupuje Betke w najblizszy poniedziałek ;];];] 318is w sedanie heh mam nadzieje ze dobry wybór.Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mailem dzisiaj ciekawa historie może to komuś w czym pomoże i przestrzegam PRZED MYCIEM SILNIKÓW :D

 

kopiłem beme umylem silnik kascherem :D czy jak to sie pisze no i elegancja francja slinik noweczka .. przejechalem sie prae razy wokol domu .. no i gites..

Po kilkunastu dniach .. ( dzisiaj ) wyjezdam jade na 1 przeglad i po ok 2-3 km nagle czuje jak sobie zaczyna " pyrkac " i chodzi jak traktor hehe dodałem gazu jak by sie oddlawila ;> jade dalej gorka i nagle traci znow moc :) zatrzymalem sie na boku otwieram maske nic nie widac .. wsiadam chce odpalic i [bAD] ;/ myslalem ze paliwo sie skonczylo bo jechalem na rezerwie .. krece krecye odpalila wiec rura jade 1 stacja akurat po 200m zatankowalem i dalej to samo odpalilem i z ruru CZARNY dym polecial i znow jak by sie oddlawila ;P jade dalej zostalo mi z 1000m jade i jak dodaje gazu nie dize znow te same objawy jak jade na wolnych obrotach jedzie ok .. dojechlem gosciu zrobil przegald ;P wszystko ok oczywiscie ;D chce zjechac z kanału nie idzie dobrze ze z boku byl mechanik znajomy poddstawilem mu mowi ze nie apli na wszystkie gary ;D Ja tam jestem zielony w tym temacie no ale skoro tak mowi tak jest :P hehe wyciagnol swiecei i sie okazlo ze tam woda zalega :) przedmuchal pod cisnieniem :) i wszystko ok :] a juz myslalem ze trzeba bedzie sprzedac fure haha..

Nie polecam myc silnikow ;p chyba ze bardzo delikatnie ja poprostu przedobrzylem..

 

Moze masz podobny problem ;D

 

Z tego co sie dowiedzialem to w mojej tez swiece by sie przydalo wymienic :D

 

Nie rozumiem - piszesz że się nie znasz i jesteś zielony a bierzesz się za coś, chociażby z pozoru proste mycie silnika?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.