Skocz do zawartości

Pi-Zet-jU - naprawa na orginalnych częściach BMW


Rekomendowane odpowiedzi

Likwiduję szkode z polisy OC sprawcy w w Pi-Zet-Ju.

Zaproponowali mi kosztorys mniejszy niż wyliczyło ASO.

Róznica wynika z zastosowania podróbek zamieników zamiast orginalnych

cześći. Co spowodowało zmnijeszenie ceny cześci o ok 75 %

Nie bedę używał zamienników, bo wszyscy wiemy z czym to się wiążę!!!

 

Mój znajomy prawnik zacheca mnie to złożęnia pozwu do sądu, bo uzycie orginalnych części jest moim prawem. Zastanamwiem się czy bawić sie w długotrwałe procesy.

 

Jakie są wasze doswiadczenia z takimi szkodami? Komus p-z-u zapłaciło za orginaly po negocjacjach lub po wygranym procesie? Bede wdzieczy za informację jak przebiegały u Was takie precedensowe sprawy.

Edytowane przez Gerald
Never Say Never Again!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim przypadku powinno sie stosowaćmetodę bezgotówkową za naprawe wtedy ASO i TU rozliczają sie między sobą i PZU nie może zakwestionować wysokości odszkodowania

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim przypadku powinno sie stosowaćmetodę bezgotówkową za naprawe wtedy ASO i TU rozliczają sie między sobą i PZU nie może zakwestionować wysokości odszkodowania

 

Kujon nic bardziej mylnego. W takim przypadku ASO zastosuje orginalne cześći a na różnice w cenie wystawi Ci ( poszkodowanemu) dodatkową fakturę. Ja nie podiołem jeszcze decyzji czy wybrać gotówkowo czy bezgot.

Chce najpierw ustalic i ustabilizować kwotę odszkodowania.

 

Ponawiam swoje pytanie:

Czy poszkodowany ma prawio do naprawy pojazdu z użyciem orginalnych cześći BMW na koszr PZU, nawet w starym aucie ? Jakie macie doświadczenia?

Never Say Never Again!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojcu Star wjechal w tyl Nowe toledo................pamietam ile bylo nerwow i niemilych sytuacji -wlasnie Szkode pokrywalo PZU.

naprawe tak wyliczyli ze w salonie seata sie załamali( nie bylo opcji zeby to naprawic nawet z urzywanych czesci) walka, pisma itd............w koncu PZU przystalo na propozycje SEATA jaka oni przeslali do pzu po rozebraniu auta i wypisaniu kazdego elemenciku-nawet uchwytow srubek. Ale co ...... rownize nie bylo mozliwosci naprawy z nowych czesci-klape wzieli od uzywki i przemalowali , zderzak tak samo NIEstetty PZU to podle szczury-roluja ludzi i nie daja zgody na tak wysoki koszty napraw bo im si enie oplaca i najlepiej dac uato do kasowania.Wlasnie gdzie tu jest przywilej dla poszkodowanego-co mnie opchodza koszty-ktos mi walna-placi oc i niech placa czemu mamy sie godzic na jakies urzywki i zamienniki skoro auto BYLO BEZWYPADKOWE :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gerald wiem co mówie, bo troche siedze w tym biznesie...

Skontaktój sie z użytkownikiem Kiloff on własnie przerabiał identyczą sytuacje jak ty , gosć w niego pacnął przerysował cały bok , TU zaproponowało mu śmieszną kwotę OK 1800zł ,a serwis wycenił naprawe na 4 tyś , zrezygnował z kosztorysu i zdecydował sie na naprawe bezgotówkowo , reszta go nie obchodzi, nic na tym nie zarobi ale będzie miał zrobione auto jak należy

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim przypadku powinno sie stosowaćmetodę bezgotówkową za naprawe wtedy ASO i TU rozliczają sie między sobą i PZU nie może zakwestionować wysokości odszkodowania

 

bzdury, oczywiscie ze moze i kwestionuje, czyt. nie placi wszystkiego do aso

 

nawet jak idziesz ze szkoda do aso to najpierw musisz podpisac dokument ze doplacisz z wlasnej kieszeni jak pzu nie bedzie chcialo wyplacic za oryginaly

 

oni tam wiedza ze pzu nie placi za oryginaly jesli istnieja zamienniki dlatego daja ten dok do podpisania

 

wiem bo testowalem to na sobie

 

pisalem nawet odwolanie, nic to nie dalo, zostala sprawa sadowa

 

auto robilem w bmw aso wroclaw, ponad rok temu, i od razu podsuneli mi ten dokument i na wstepie powiedzieli ze pzu nie zapalci za czesci jesli istnieja zamienniki, bylem na to przygotowany i tak sie stalo, doplacilem 1000zl

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie pogrywają.

Ja ma w tej chwili dwa kosztorysy PZU i ASO rózniące się tylko pochodzeniem i kosztem części. Sam chcę to uzgodnic z PZU przed naprawą.

Czy komus P-Z-U zaplacilo za orginaly w aucie powyzej 8 lat ? Jesli sie taki znajdzie to prosze o info.

Never Say Never Again!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem, to zaplacilo co do grosza, ale po przegranej sprawie sadowej.

Jezeli odwolanie od wyceny PZU nic Ci nie da, to jedyne co mozna (i moim zdaniem NALEZY) zrobic, to pojsc do sadu. W sadzie sprawa jest praktycznie od poczatku przegrana przez ubezpieczyciela i jego radcy prawni doskonale o tym wiedza. Ale licza na to, ze stosunkowo niewielu klientow pojdzie do sadu, a jezeli juz ktos pojdzie, to beda probowali przeciagac sprawe i po jakims czasie podsunac ugode. Moja rada: na nic sie nie zgadzac, twardo wyegzekwowac od nich kazda zlotowke. Im wiecej bedzie takich spraw w sadzie, tym szybciej do TU dotrze, ze likwidacja szkody musi byc rzetelna.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Każdy biegły Ci to powie że obecnie prawo pozwala na dowolność po stronie poszkodowanego jeżeli chodzi o środki i miejsce naprawy. I jeżeli jedno TU pozwala /np. Alianz/ to i drugie też musi bo podlegają tej samej ustawie. Wewnętrzne przepisy PZU możesz mieć gdzieś. Piszesz pismo, że jeżeli nie zgodzą się na wycene części zgodnie z wyceną ASO to odrzucasz ich 'oferte' i sprawe kierujesz do sądu. Potem ładnie zgłaszasz sprawe w sądzie i piszesz do nich drugie pismo podając im numer sprawy i czekasz. Wcześniej możesz oczywiście pogadać z ASO czy od razu nie przejmą sprawy i nei zrobią bezgotókowo. I jeszcze jedna sprawa, uważaj żebyś nie przedobrzył bo jak kosztorys naprawy przekroczy % wartości auta PZU wystąpi o 'szkode całkowitą'.

 

Proponuje poczytać na usnecie pl.misc.samochody tam było już mase wątków o tym.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy biegły Ci to powie że obecnie prawo pozwala na dowolność po stronie poszkodowanego jeżeli chodzi o środki i miejsce naprawy. I jeżeli jedno TU pozwala /np. Alianz/ to i drugie też musi bo podlegają tej samej ustawie. Wewnętrzne przepisy PZU możesz mieć gdzieś. Piszesz pismo, że jeżeli nie zgodzą się na wycene części zgodnie z wyceną ASO to odrzucasz ich 'oferte' i sprawe kierujesz do sądu. Potem ładnie zgłaszasz sprawe w sądzie i piszesz do nich drugie pismo podając im numer sprawy i czekasz. Wcześniej możesz oczywiście pogadać z ASO czy od razu nie przejmą sprawy i nei zrobią bezgotókowo. I jeszcze jedna sprawa, uważaj żebyś nie przedobrzył bo jak kosztorys naprawy przekroczy % wartości auta PZU wystąpi o 'szkode całkowitą'.

 

Proponuje poczytać na usnecie pl.misc.samochody tam było już mase wątków o tym.

 

Pozdro.

Jest dokładnie tak jak pisze BAX , akurat tak sie składa że pracuje Allianz i znam dobrze ten system. Nasza firma wypłaca w 100% za nowe części z OC sprawcy, bo takie jest prawo :!: I nie chodzi mi tutaj o to by zrobić sobie jakąś reklame itp ale większość TU w Polsce naciąga prawo na swoją kożyść . Tworzą swoje wewnętrzne przepisy aby żerować na niewiedzy klientów.Oni mają taki system że z automatu zaniżają wysokość odszkodowania, jeśli nawet klient sie odwoła do centrali TU to dalej przystają na swoim, ostatnim etapem jest sprawa w sądzie z powództwa cywilnego , którą jak wiem z doświadczenia zakłada 1 na 100 niezadowolonych z odszkodaoowania klientów, w związku z długim okresem dochodzenia swoich praw , kosztem zalożenia sprawy itp. A tak naprawde przepisy odnśnie OC są jedne dla wszystkich TU i określa je ustawa z 22 maja 2003 roku o obowiązkowych ubezpieczaniach posiadaczy pojazdów mechanicznych oraz rolników. Proponuje zapoznać sie z jej lekturą.

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to fajnie ze alianz nie pogrywa, ale tam sa drogie stawki

 

ale najwazniejsze ze nie my wybieramy tow z ktorego bedziemy realizowac szkode z oc tylko sprawca sobie je wybral

 

ja trafilem niestety na pzu, chyba najwiekszych zlodziei

 

no moze jeszcze gorsi sa z link4 :) ale tego nie sprawdzalem

tam strasznie zanizaja wartosc auta

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sprawa nie do konca zalezy od TU, a bardziej od konkretnego likwidatora szkody. Jak sie trafi kretyn, to trzeba sie z nim ciagac po sadach, a jak w miare rozsadny czlowiek, ktory w dodatku widzi, ze klient jest zorientowany w swoich sprawach, to szkoda jest zalatwiana zgodnie z prawem.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

no moze jeszcze gorsi sa z link4 :) ale tego nie sprawdzalem

tam strasznie zanizaja wartosc auta

 

przy wyplacie... przy obliczaniu skladki zawyzaja :) za moj mi policzyli ok. 5 tys. wiecej niz w innych TU

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg orzeczen Sadu Najwyzszego takie postepowanie jest prawidlowe, jezeli zamienniki sa identyczne (np. lusterko ma takie samo funkcje) - w takim przypadku niewiele wywalczysz. Mozesz walczyc gdy zastosuja ceny netto lub tzw. amortyzacje.

Tomek

Marzenia się spełniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wg orzeczen Sadu Najwyzszego takie postepowanie jest prawidlowe, jezeli zamienniki sa identyczne (np. lusterko ma takie samo funkcje) - w takim przypadku niewiele wywalczysz. Mozesz walczyc gdy zastosuja ceny netto lub tzw. amortyzacje.

 

Masz prawo do naprawy auta do stanu sprzed kolizji. Jeżeli rzeczoznawca stwierdzi kit na uszkodzonych częściach zapomnij o nowych oryginałach ale jak jest zdrowa blacha masz prawo mieć nowe. Większość TU stosuje amortzacje PZU z tego co ludzie piszą na pewno, masz prawo mieć nowiutkie części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwazniejsze to sie odwolywac od I decyzji - najlepiej powolac sie na cytaty ze stronki Rzecznika Ubezpieczonych - u mnie to poskutkowalo - zachaczyl mnie LIAZ - zdemolowal mi lewe drzwi kierowcy i tylne i lekko blotnik tylny i zamiast 2500 pln jako kwoty I wyceny po odwolaniu dostalem bez zadnego gadania prawie 4 tys :). Oczywiscie samochod naprawilem we wlasnym zakresie za 1/10 tej kwoty :) uzywajac tylko i wylacznie oryginlanych czesci w bdb stanie.

Lubię BMW - od 15 lat...trochę ich ujeżdzałem

Teraz pora na AMG :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtam!

Jak widzę opinię się różnią znacznie. Tymczasem ja dotarłem już do orzecznictwa SN oraz odpowiednich ustaw jak również do prawnika który wygrał ponad setkę takich spraw.

 

Rozporządzenie Komisji Eu zwane GVO na które powołuje się PZU, w żaden sposób nie normuje sposobu naprawiania szkód ubezpieczeniowych. Jego ideą była m.in. liberalizacja obrotu częściami w ASO. Nawet jeżeli ASO mają prawo korzystać z części nieoryginalnych, nie zmienia to faktu, że auto naprawione przy użyciu takich części — nawet przy założeniu, że jakością nie odbiegają od części oryginalnych — może być mniej warte przy późniejszej odsprzedaży itd.

 

Czekam jeszcze na ostateczną decyzję p z u i wysyłam pozew. Sprawa wydaje się oczywista.

Never Say Never Again!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.