Skocz do zawartości

sprzedać ??? dylemat


lesgie

Rekomendowane odpowiedzi

pół roku temu kupiłem E32 730i R6 '90r skórzana szara tapicerka, sportowe el. regulowane fotele z el. wydłużanym siedziskiem, klima.Stan zawieszenia, silnika i automatu super przebieg 270 tys km , po prostu radość z jazdy.Ale ostatnio dopadłem E38 730i V8 '94r w dobrej cenie 19 tys zl - samochód po wstępnych oględzinach wydaje się być ok tylko właściciel nie bardzo, trochę mętnie opowiada o historii samochodu, czy wymiana E32 na E38 jest warta ryzyka ? mój samochód (uwzgledniając rocznik wyceniam na 7500 tys) aha E38 reg foteli ręczna i norm. tapicerka przebieg 250 tys km, ręczna skrzynia

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pol roku temu mialem ten sam dylemat. NA SZCZESCIE sprzedalem moja 32 i jezdze teraz 38. jazda bez porownania lepsza. Przedtem mialem e32 z 92 roku w automacie-teraz mam e38 z 94 roku w manualu. I moim skromnym zdaniem manual wygrywa w tym rankingu:]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie na manualu można poszaleć, jaki silnik jest odpowiedni do tego samochodu 4.0. ?

czy wiesz może jak to wygląda z ubezpieczeniem od pojemności, jaka jest największa klasyfikowana pojemność 2.0 czy 2.5 ?

ja mam teraz 3.0 ale nawet nie zapytałem przy ubezpieczaniu auta

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On sie chce z Toba zamienic z doplata od ciebie czy musisz sprzedac najpierw swoj ( bo jesli tak to nie wiem czy tak od reki odsprzedasz auto)

Moze uda ci sie namowic najpierw tego sprzedajacego e38 na podjazd do mechanika na glebsze ogledziny-bo moze sie okazac ze nie warto nawet sobie nia glowy zawracac i twoj szal czasowy szybko ci przejdzie, a tak sprzedasz swoja pewna maszyne i nie dosc ze nie kupisz tamtej to i bedziesz szukal potem miesiacami innego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie na manualu można poszaleć, jaki silnik jest odpowiedni do tego samochodu 4.0. ?

czy wiesz może jak to wygląda z ubezpieczeniem od pojemności, jaka jest największa klasyfikowana pojemność 2.0 czy 2.5 ?

ja mam teraz 3.0 ale nawet nie zapytałem przy ubezpieczaniu auta

pozdrawiam

Ja mam 730i w manualu z 1995r i sobie chwale. Choć zamierzam ją pod koniec roku zmienić. Ale 19tys. pln za 94 bez skóry to troszke dużo chyba że jest w idealnym stanie.

Popatrz się na moją - ja będę chciał za nia jakieś 23 Tpln

Aha moja ma I rejestrację w 1998 roku!!

Marzenia sie spełniają-->mam E38 :)

Moja historia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 730. OC ze znizkami 30% wynioslo mnie 1254zl. Ubezpieczam sie w UNICE bo w kazdej innej chcieli duuuzo wiecej. Przyznam ze czasami brakuje tej mocy. ale spalanie na przyzwoitym poziomie( zadko 15 przekracza:))

Ja ma 15% zniżki w AXA i płacę 980 pln na rok :roll:

Marzenia sie spełniają-->mam E38 :)

Moja historia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak bedziesz sie czuł po przejściu na manual. Napewno depniecie lepsze ale jazda po mieście w manualu? feeee. Ja niedawno miałem auto na czas naprawy z manualną skrzynią to pare razy mi zgas przy zatrzymaniu bo zapominałem o sprzegle. Nigdy bym nie zamienił automatu na manual. Tylko że ja bardzo dużo jeżdżę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze 325 tds w manualu więc mogę czasem poszalec faktycznie jazda w mieście na automacie to też fajna rzecz (oprócz spalania oczywiście) można nie wypuszczać np puszki z ręki :)

co do E38 myślałem, że 19 tys za 94/95 rok to całkie niezła cena

może faktycznie się jeszcze rozejrzę

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 730. OC ze znizkami 30% wynioslo mnie 1254zl. Ubezpieczam sie w UNICE bo w kazdej innej chcieli duuuzo wiecej. Przyznam ze czasami brakuje tej mocy. ale spalanie na przyzwoitym poziomie( zadko 15 przekracza:))

 

 

Co za bzdury opowiadasz o unice.???? Unika ma najdrozsze ubezpieczenia w polsce,i dotycza one wlasnie tylko BMW, AUDI i Mercedesa. Chcesz ubezpieczyc tanio to idz na poczte :duh: :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puchatek co ty pi...dolisz. nie robiac reklamy nikomu Unica dala mi najlepsze warunki. np w pzu chcieli odemnie prawko minimum od roku( a wtedy go nie posiadalem az tak dlugo) w warcie ze znizkami chcieli 2200zl. a tu taka unica mi sie pojawila. ale jestem prawie poczatkujacym kierowca to sie nie wypowiadam- ubezpieczam tam gdzie mniej chca:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu klocic sie o ubezpieczyciela bo nigdy nie dojdziecie do zadnych wnioskow.

Kazdy ubezpieczyciel podchodzi indywidualnie do kazdego przypadku. Kazdy adres zamieszkania i miejsce parkowania samochodu daje inne wyniki w ostatecznej cenie polisy.

Znajomy ostatnio zaplacil za caly rok za e39 '98 340zl. Mieszka w Baninie i jego ubezpieczyciel uznaje to za wiec i dlatego tak tanio.

Aha ubezpieczyl w CignaStu(albo cos takiego)

Zapraszam na forum uzytkownikow Diesla


http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy adres zamieszkania i miejsce parkowania samochodu daje inne wyniki w ostatecznej cenie polisy.

 

przy OC ??? przecież stawka zależy od pojemności, nikt Cie nie pyta gdzie parkujesz auto, bo jakie to ma znaczenie??

 

A tak swoją drogą strasznie dużo płacicie, ja za 735 mam 580zł z 65% zniżki w HDI.

http://img412.imageshack.us/img412/7442/niskamala0udjt7.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy adres zamieszkania i miejsce parkowania samochodu daje inne wyniki w ostatecznej cenie polisy.

 

przy OC ??? przecież stawka zależy od pojemności, nikt Cie nie pyta gdzie parkujesz auto, bo jakie to ma znaczenie??

 

A tak swoją drogą strasznie dużo płacicie, ja za 735 mam 580zł z 65% zniżki w HDI.

Tu sie mylisz. Pyają się o miejsce parkowania i nocowania auta.Nawet przy OC

Marzenia sie spełniają-->mam E38 :)

Moja historia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy adres zamieszkania i miejsce parkowania samochodu daje inne wyniki w ostatecznej cenie polisy.

 

przy OC ??? przecież stawka zależy od pojemności, nikt Cie nie pyta gdzie parkujesz auto, bo jakie to ma znaczenie??

 

A tak swoją drogą strasznie dużo płacicie, ja za 735 mam 580zł z 65% zniżki w HDI.

 

ja za swoją 735 płace 490zł rocznie z 60% zniszką :D

marnujesz życie jeżeli nie jesteś dobry w tym co robisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy adres zamieszkania i miejsce parkowania samochodu daje inne wyniki w ostatecznej cenie polisy.

 

przy OC ??? przecież stawka zależy od pojemności, nikt Cie nie pyta gdzie parkujesz auto, bo jakie to ma znaczenie??

 

A tak swoją drogą strasznie dużo płacicie, ja za 735 mam 580zł z 65% zniżki w HDI.

 

Kolego zadzwono do Link4 to sie zdziwisz o co Cie beda pytac.

 

No i poza tym ja mam 730 i 60% znizki i place ok 630 za caly rok(HDI), wiec widac ewidentnie ze miejsce zameldowania ma wplyw na wys skladki.

Zapraszam na forum uzytkownikow Diesla


http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze lokalizacja ma znaczenie, w koncu w duzym miescie jest wieksza szansa na szkoda niz na polu.

 

Z tym, ze na wysokosc skladki wplywa nie miejsce zamieszkania, a zameldowania. Bo od tego zalezy miejsce rejestracji samochodu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.