Skocz do zawartości

Jak kupować BMW podaję kilka porad !!!


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 161
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam wujka ktory pracuje w BMW w Niemczech od 1990roku i jest tam blacharzem. Zajmowal sie przede wszystkim wersja coupe. Powiedzial mi ze w pierwszej kolejnosci rdza pojawia sie na laczeniu blacharki pod tylna lampa oraz u dolu tylnego nadkola od strony progu. Jesli te dwa elementy sa ok to nie ma sie co martwic na zapas. Dowiedzialem sie jeszcze wielu rzeczy ale to drobnostki... pozdrawiam:))

http://img177.imageshack.us/img177/7296/111eb2.jpg

Moje BMW i sprzecik audio

www.bts-bmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

tez bardzo chętnie bym sie dowiedział gdzie są te miejsca z numerami Vin.Planuje pod koniec wakacji zakupić piekną bemke najlepiej 730 V8 sni mi sie po nocach i ostatnio na allegro była taka za 5700 z małym przebiegiem i bardzo mnie zdziwiło ze nikt jej nie kupił a była juz 2 raz na alegro.Czytam i czytam juz 2 miesiac wszystko na temat 7 na waszym forum i naprawde wiedza niekórych z was jest zadziwiająca. Jak bede jechał juz z kasą ogladać jakeiś cacko to usmieche sie do któgoś z was i poprosze o pomoc.

 

Pozdrawiam

.....::: Zaczynaj każdy swój dzień jakby miał swój cel :::....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czytając rady i opinie można sie nieźle wystraszyć!

Dla przeciwwagi powiem, że mam bardzo dobre doświadczenia: miałem sprowadzoną z USA w pełnej opcji E30 325i 89r przez 10 lat (1996-2006) i wymieniałem tylko elementy podlegające normalnemu zużyciu. Robiłem przeglądy w terminie, jeździłem tylko na Mobil1 5W50 i auto sie odpłacało wierną służbą. Bezawaryjne i niezawodne 10 lat! No może z wyjątkiem klimatyzacji, która kilka napraw zaliczyła, no ale za komfort trzeba zapłacić.

Aż żal było sprzedawać za psi grosz z autentycznym przebiegiem 220tyś km, bez dzwonu, no ale co robić, zajeżdżony chłam dyktuje ceny na rynku.

 

W kwietniu nabyłem E34 525tds touring, na dzień dobry zrobiłem zawieszenie i klimatyzację i jeździ bezproblemowo. Kupując sprawdzałem objawy padnięcia pompy (zgodnie z zaleceniami z forum) - nie gaśnie, nie faluje, zapala bez problemu i wygląda że wszystko jest OK (po 7 tyś. km).

Niestety po 325i to straszny wół ;-)

 

Myślę, że jak sie o BMW dba to auto odpłaca się z nawiązką - niezawodnością i przyjemnością z jazdy.

E61 530d '04 (2015-?), E34 525TDS touring '95 (2006-2016), E30 325i '89 (1996-2006)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jestem motoryzacyjnym idiotą i kompletnie się na samochodach nie znam. Zrobiłem tak: znalazłem pojazd sprzedawany przez uczestnika forum dotyczącego tej marki, sprawdziłem jego posty, odbyłem 15 minutową przejażdżkę, powąchałem silnik, popatrzyłem sprzedawcy w oczy i nabyłem. Jest to 750 – tka z 1991 roku. Jeżdżę od początku lipca i jak na razie nic się nie popsuło. Dalej wszystko działa, chociaż jest takie prawdopodobieństwo, że ja czegoś nie dostrzegam. Ale na słuch i nogę, oraz wrażenie ogólne jest pięknie.

 

Jest to jakaś opcja dla takich jak ja, nie mających kasy na nowe auto, ani też umiejętności zakupu auta używanego. Przecież ja bym nawet nie umiał wykonać tych wszystkich czynności, które - zgodnie z powyższymi poradami trzeba przeprowadzić. W ostateczności polecam, bo wierzę, że szanujący się wielbiciel marki - uczestnik forum, nie wciśnie jakiegoś grata. Powstrzyma go też możliwośc publicznej krytyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam ważna sprawa sprawdz ile wlascicieli miało auto jesli paru to jakos dowiec sie adresy nr tel. mozesz zadzwonic i sprawdzić wczesniejszy stan licznika i co sie z autem dzialo .Zazwyczaj kupowanie auta z pierwszej reki jest mniej ryzykowne niz 3-4-5 wczesniejszych wlascicieli .Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jade dzis kupowac bmw 525i benzyna, prosze o pomoc, chodzi mi o to gdzie znajdują sie te ukryte kody VIN??? To pytanie juz kilka razy padło w tym poscie ale nikt niestety na nie nie odpowiedział, Gdzie dokładnie znajdują sie te kody, pisaliście ze jest ich około 30 wiec gdzie je znajde??????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam mam pytanko

jade za pare dni ogladać e 39 540 97r.

kiedyś słyszałem że ponaciskanie pewnych mgicznych guziczków przy liczniku lub komputerze czy klimie spowoduje wyswietlenie róznych danych,chyba nr.silnika,vin,przebieg i inne nie wiem jakie..

może byz to pomocne przy oględzinach autka

Bardzo proszę o pomoc ewentualnie jakis link do takiej instrukcji.

 

p.s. proszę tez nie dawac mi drugiego ostrzeżenia jeśli pominąłem to na forooom po prawie całym dniu szukania (narobiłem zaległości w pracy :duh: )

i wyrozumiałość ,z góry dzieki

Ja chcieć,prosić o wiedzy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Ja właśnie się przybieram do zkupu BMW. Interesuje mnie seria 3. Wypatrzyłem sobie jak na razie 3 sztuki. Dwie 316 i jedna 325 TDS. jedna za 10 tys, druga za 8500, a TDS za 11 tys. na co zwrócic uwagę przy zakupie tych aut, które lepiej wybrać. Chodzi mi o konkrety, bo czytając ten post równiez się przeraziłem. Miałem wczesniej opla calibrę, bez żadnych awarii tylko eksploatacjia.

Jeden koleś od 316 miał w silniku zalany 15W40 lotosa, czy taki olej jest prawidłowy do tego silnika (rocznik 93)?? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ja trochę zaryzykowałem i przy kupnie auta zwróciłem głównie uwagę na stan blachy i lakieru (kupowałem auto 17 letnie).

 

Powód:

 

Naprawy blacharsko lakiernicze są z reguły najdroższe.

 

Inna sprawa, że zacząłem się interesować marką BMW dopiero po zakupie.

 

Gdybym był wcześniej forumowiczem może skorzystałbym z niektórych rad. Generalnie jestem i tak zadowolony z autka choć w najbliższym czasie dołożyć muszę do beci z 1500 zeta...

www.ifp.pl

www.bmw-e30.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@=Karol= - jak każdy samochód BMW też się psują (jak dbasz to baaaardzo żadko). Ten topic omawia na jakie rzeczy trzeba uważać kupując samochód. Jeśli kupisz samochód w dobrym stanie, wymienisz co się standardowo wymienia (płyny ustrojowe etc.) to będziesz spokojnie jeździć a samochód oddasz do mechanika na wymianę części, które się normalnie zużywają. Są dwa warunki: 1) trzeba dbać, nie katować; 2) nie oszczędzać zbytnio na częściach. Będzie gites.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
a mnie cieszy jak coś wymieniam w swojej na nowe,od maja dołożłem już z 15 tyś ,koła zawieszenie,bi-xenony,dołoze jeszcze ok.10-12 i będe miał w nim wszystko co chcę,za te pieniądze i tak nie kupiłbym nowej a przynajmniej wiem że mam samochód zadbany,jeżdzę bardzo dużo i to jest ważne żeby auto miało wszystko sprawne,jeżeli coś jest drogie zazwyczaj jest dobre,bmw takie jest i takie ma być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem swoją E34 prawie w ciemno i nie narzekam, choć wymieniłem sporo.Mam 11 letnie autko, więc nie ma co mantykować, przecież to nie jest nowy samochód, najważniejsze, że mam zadowolenie z jazdy i dziś nawet się specjalnie nie wkurzyłem, jak mi zwinęli w W-wie oryginalne 11-letnie kołpaki.Przestały mi się podobać. A wracając do tematu: wiem jedno- po następną BMW, a będzie to E39, albo E60 pojadę do Krzyżaków, bo jakoś nie ufam Rodakom. :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Przemaglowalem ten temacik i niestety nie potrafie zebrac informacji, ktore ulatiwly by mi kupno autka. W zdecydowanej wiekszosci przerabiane sa auta 8-10 lat lub starsze. Ja przymierzam sie do przedostatniej generacji trojek z rocznika 2003-2004. Wiem ze napewno ma to byc diesel i tu juz pierwszy dylemat 2.0 czy 3.0? Czytalem temat z porownaniem audi vs bmw jesli chodzi o audi wszyscy polecali mniejszy dieselek, a jak sparawa ma sie w bimkach?. Dodatkowo jesli ktos moglby podac jakies wskazowki odnosnie kupna takie auta. Czy te silniki maja jakies niedopracowania, bolaczki - poprostu wszystko co mogloby zapobiec wywaleniu w bloto jakis 60tysiakow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.