Skocz do zawartości

KME Diego czy Stag-300 do E34 540iA


Rekomendowane odpowiedzi

Powiem szczerze sam myśle, że VALTEK 3 ohm-wy wystarcza ale nie będe podwarzał autorytetu gazowników którzy suma sumarum mają jeśli nie wątpliwą to nikłą wiedze na temat "zagadnień"mechanicznych. Sam na dniach montuję Valtek ale do M30B35 a nie do V8 :)

 

 

 

Po zakończonym montazu napisz jakie czasy wtrysku wychodza ci po kalibracji dla wtryskiwaczy gazowych na biegu jałowym-panie specjalisto :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech kazdy w tym kraju zajmie sie tym co umie robić najlepiej to może sie polepszy nieco........

 

Prawda jest taka, że jesli ktoś zna sie na czymś to nie sprzeda w Polsce swej wiedzy za darmo bo w Polsce każdy bierze sie za wszystko i bywaja tego opłakane skutki :cry:

 

Jak Mnie odwiedzisz osobiście nie ma sprawy pogadamy i ewentualnie Ci pomoge...jeśli bende potrafił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z kolegą pinczerem razem montujemy gaz,albo to ja mu go montuje on pomaga,co do gazowników to już dwa razy musiałem po nich poprawiać robote dlatego pinczer tak na nich najezdza,a co do odwiedzenia cie to podaj adres z krakowa nie daleko,sadze ze jutro juz bedzie załozona,wiec w przyszłym tygodniu mozna na chwilke przyjechać i wymienic swoje doświadczenia
Bandit Machine Wagon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gazownicy to specyficzna grupa ludzi - mowia ze co oni to nie umieja , a jak przychodzi co do czego to wszystko po najmniejszej lini oporu ...

 

ja tez montowalem elektryke gazu sam - stag 300 ( z kolega kowalem - tzn on go montowal :wink: ) i jest wszystko zrobione jak nalezy - bo gaziarzom oxczywiscie sie nie dalo wsadzic kompa od gazu obok DME , a wszystkie przewody chciali ciagnac z listwy silnika , na nadkole i zpowrotem :duh: :mad2:

 

nie ma sie co oszukiwac - gaziarze to partacze - szczerze mowiac to widzielm do tej pory tylko z 5 dobrze zalorzonych instalacj - a reszt to albo na gumie do zucia , albo na drucia , albo wogole nie jezdzily ....

 

 

oczywiscie napewno sa wyjatki ... nie pisze tego o nikim konkretnym - tylko ogolnie to co zauwazylem ...

Edytowane przez xsilver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze nie tylko tobie tak chcieli zrobić ,nam tez mowili ze tylko na nadkolu sie da,a wsadzilem to obok komputera silnika,kable wyprowadzilem pod podszybiem ,na podszybiu tu jest akurat zbiorniczek wody wiec pod nim zrobiłem odpowiednie otwory i wiazke wyprowadzilem do komory silnika.ewyglada to ladnie jeszcze reduktor zamocowac i podpiac przewody.gdzie regulowales gaz
Bandit Machine Wagon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale uogulniacie :doh:

 

Mnie naprzykład nie chciało by sie szukać miejsca na centralke tylko zawsze laduje koło ori ecu w wymienionych autach czasami jednak się nie da jakoś pieknie upchnac (po naszej planecie śmigaja jeszcze inne wozy niż 10 letnie BMW) wszystkiego pod maska ale zawsze musi zapier... bo jak nie to nie wypuszczam autka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z kolegą pinczerem razem montujemy gaz,albo to ja mu go montuje on pomaga,co do gazowników to już dwa razy musiałem po nich poprawiać robote dlatego pinczer tak na nich najezdza,a co do odwiedzenia cie to podaj adres z krakowa nie daleko,sadze ze jutro juz bedzie załozona,wiec w przyszłym tygodniu mozna na chwilke przyjechać i wymienic swoje doświadczenia

 

 

Adresik widoczny juz w podpisie :D

Zapraszam tylko zadzwoń przed przyjazdem bo możesz Mnie nie zastać-

nie tylko pracą człowiek żyje :mrgreen:

 

Co do poprawiania to czasem Mnie też chce sie płakac jak widze jakieś mocno pokaleczone auto a do tego prawie nowe, dzisiaj np. przyjechała kobieta stilo ( 7 lat robiłem w aso jako elektryk i gazownik) i patrze na auto instalacja KME auto 5 razy regulowane przewiercony w 3 miejscach koklektor ssący na każdym cylindrze do tego rozbierał ,gość cały przód w autku bo podobno nie dało sie inaczej nawiercić kolektora ( mnie udawalo sie po demontazu kompresora klimy w blisko 200 egzemplażach), mapa benzyny w ecu rozjechana auto podobno pobiera na trasie paliwo i gaz ( prawdopodobie mechanicznie uszkodzony wtryskiwacz Pb przy odwiertach) itd.

Jak dla Mnie to luzik kobieta jedzie zdemontowac instalacje a ja jade autkiem najpierw do aso a potem zamontujemy dobrze gazik :mrgreen:

BO WSZYSTKO TO CH... NAJGORSZE SA STRACONE NERWY I STRES

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA JAK SIE DA TO ZAWSZE śCIąGAM KOLEKTOR ,U PINCZERA OKAZAłO SIę JAK ROZKRęCAłEM żE KOLEKTOR OD DOłU JEST NIE DOKRęCONO,POPRZEDNI WłAśCICIEL ZAPOMNIAł GO DOKRęCIć PRZY WYMIANIE USZCZELKI POD GłOWICą ,PRZY OKAZJI POWYMIENIAłEM PRZEWODY OD PODCISNIENIA I WTRYSKI I ORINGI NA WTRYSKACH
Bandit Machine Wagon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra cena......

Można wiedziec gdzie tak tanio montuja gazik?

pozdrawiam

 

Do bartpa: 2.300 to koszt instalacji, BEZ MONTAŻU !!!

 

Pozdrawiam :)

 

http://pitec.pl/index.php?products=product&prod_id=6

 

Bardzo proszę.

 

Stag 300 i inne klocki też w rewelacyjnych cenach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra cena......

Można wiedziec gdzie tak tanio montuja gazik?

pozdrawiam

 

Do bartpa: 2.300 to koszt instalacji, BEZ MONTAŻU !!!

 

Pozdrawiam :)

 

http://pitec.pl/index.php?products=product&prod_id=6

 

Bardzo proszę.

 

Stag 300 i inne klocki też w rewelacyjnych cenach...

 

:!: Uwaga :!: Uwaga :!:

 

Po pierwsze: Panowie odchodzicie od głównego tematu !!!

 

Po drugie: do gustaw6666 i przyszłych kupujących instalację, ja za 1.900 kupiłem to co jest na http://pitec.pl/index.php?products=product&prod_id=6 a za niecałe 2.300 kupiłem dosłownie całą instalację bez zbiornika, razem z wielozaworem, osprzętem, przejściówkami na 8 mm, rurką miedzianą 8 mm i 8 m długa, baryłkami, filtrami, węźykami gumowymi, trójnikami !!! Cały ten komplet na rynku LPG niestety jest droższy od 2.300 proszę policzyć :| Jeśli ktoś ma taniej to niech napisze co i za ile, oczywiście mówimy tu tylko o towarze legalnego pochodzenia i z papierami i gwarancją.

 

Jak ktoś szuka instalacji KME do V8 to mogę pomóc, ja do swojej 540 będę zakładał KME i jak założę to zaraz napiszę jak się sprawuje, tylko jakoś od 1,5 miesiąca nie moge się za to zabrać z braku czasu :cry: .

 

Dzięki, pozdrawiam Vikingb :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STAG czy KME cena jest w sumie taka sama a nawet idzie taniej kupić te "diego" ja zakupiłem właśnie STAG-a 300 z czerwonymi Valtekami. Jesteśmy w trakcie montażu :)

 

 

Pochwal się jak WAM TO POSZŁO ???? Działa na LPG czy nie działa bo coś cicho ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dopiero odpaliło na gazie. Nie obeszło się bez odwiedzin u Twoich kolegów po fachu serdeczny przyjacielu KFAS. Okazało się, że te wtyczki, co są od instalacji STAG można sobie w buty wsadzić ( zamienione biegunami w stosunku do mojego BMW), więc dodatkowe lutowanie było. Wielkie dzięki za pomoc Panów z http://autocentrum.info.pl/ Kraków Al. Bora Komorowskiego 41 bez nich by to nie ruszyło. Allegro nick: irekgaz i duże nieee dla zapracowanych i złośliwych Panów Eko-Cars Bis Kraków ul. Gersona 30 jeden z pracowników specjalnie wprowadził nas w błąd i kazał na odwrót zrobić jedno z połączeń instalacji. Dysze przy Valtekach trzeba było rozwiercić na 2.2 mm, bo kręcił się do 4 tyś :lol: Pojeżdżę zobaczymy dziś udało mi się zrobić jakieś 30-50 km w dodatku korki i mokro śmigiełko by tylko bokiem jeździło :roll2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co czasu wtrysku na wolnych obrotach to jest 5.0-5.2 dla wtrysku benzyny a dla gazu 60 sredni takie cos bylo na monitorze ,cisnienie na reeduktoze 1.30 robocze tez 1,3 min 0,45 czas zwłoki 500ms jak cos jeszcze napisac to pisz dla kfasa
Bandit Machine Wagon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.