Skocz do zawartości

325i ... założyc gaz(sekwencja) ???


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio zastanawiam się czy do mojej 325i założyc gaz ( sekwencje)

Mam pewne obawy , moze nie jest to autko najnowsze ale z pieknie pracującym silnikiem ( 130tys. przebiegu :8) )

Napiszcie mi minusy jakie wypłyną po założeniu gazu i czy to nie wpłynie na gorszą prace silnika... a i napiszcie co wy byście zrobili

z góry thx

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w twoim przypadku w gre wchodzi sekwencjia-nie mam nie powiem co i jak, Musisz sobie przeliczyc czy sie oplaca taki zabieg ......... u mni ejest ||gen. procz chwilowego braku wiedz skad i dlaczego faluja obroty czasami, biorac pod uwage spalanie 12 l na miescie ( czyli koszta ) jest dobrze

u ciebie faklowania przy sekw. nie maja miejsca tak wiec ci co maja gaz powiedza ze brak skutkow ubocznych a ci co sa przeciwnikami powiedza ze nigdy w zyciu............wybor nalezy do ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam

Ostatnio zastanawiam się czy do mojej 325i założyc gaz ( sekwencje)

Mam pewne obawy , moze nie jest to autko najnowsze ale z pieknie pracującym silnikiem ( 130tys. przebiegu :8) )

Napiszcie mi minusy jakie wypłyną po założeniu gazu i czy to nie wpłynie na gorszą prace silnika... a i napiszcie co wy byście zrobili

z góry thx

:twisted:

 

 

Nie zakladaj instalacji gazowej, szkoda samochodu.

Masz Coupe, piekne sportowe autko, ktorego sobie nie wyobrazam pod dystrybutorem LPG :duh:

Poza tym dobra instalacja z zalozeniam bedzie kosztowac 5 kPLN, zastanow czy do sprzedazy auta wogole by Ci sie to zwrocilo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zakładania instalacji gazowej do BMW jest kontrowersyjny.

Ja jestem jednak za. Mam instalację sekwencyjną od ponad półtora roku i jestem bardzo zadowolony. Ani razu nie miałem (jeszcze) problemu z instalacją - tylko tankuję i jeżdżę. Spalanie na gazie wzrosło mi o ok. 2 litry na 100km a moc nieznacznie ale odczuwalnie spadła. Jest to dobra alternatywa dla rosnących cen paliw a stojących w miejscu zarobków ;)

 

A co powiecie na to, że ostatnio widziałem gościa z Jastrzębia Zdroju, który ma BMW M5 przerobioną na gaz?? Twierdzi, że mu spala 18l/100km.

Bi Em DabylJu :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z M5 ma pewnie podejście takie jak ja: Wy se gadajcie a sobie jeżdże :lol: i dużo mi zostaje na słodycze :P Ludzie takie fury gazują i to nówki ciesząc się z jazdy a litujecie się nad np. E36 :duh: jeśli już temat tą drogą ma iść... Dla mnie większy szok i największa wiocha i słoma to X5 z kratką :D
Wyłącz światła w dzień - wróć do normalności !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;-) do bmw gaz? nie wypada, wstyd, przeciez kazdy z nas zarabia 5000zl i jak ma zaplacic miesiecznie 1000 na benzyne to sie nic strasznego nie dzieje. a tak serio, sam jezdze na gazie, poniewaz dziennie przejezdzam (tylko do pracy) 60km to odczywam oszczednosci jazdy na gazie, gdybym mial jezdzic tylko na benzynie dawno bym ja sprzedal. naleze do tych co jezdza bmka, widze ze i sa tacy co ja tylko maja (pomijam tych z poczatku mojego posta). policz ile robisz miesiecznie km, ile rocznie, policz ile zaoszczedzisz. za ta kase kupisz nowe opony, wyremontujesz zawieszenie itd. pozatym jak bedziesz chcial skoczyc do kumpla do innej dzielnicy to pojedziesz autem, a nie jak niektorzy autobusem. a buma stoi - znam takich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam np znajomego ktory nawet do pracy jedzie pociagiem podmiejskim bo jego uno 1,1 za duzo mu pali a gaz to przeciez hańba... moje autko ma juz swoje lata ale nawet na gazowni moge nie jednemu nasa przytrzec na swiatlach i nie tylko... zreszta moi znajomi w calkiem nowych autach tez maja instalacje i nie narzekaja...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marudza ci co nie maja i przewaznie nie mieli.

 

A niech marudza dalej to my bedziemy mieć tani LPG :)

 

Gaz jest zły, moc spada o 30% głowica się przegrzewa, z silnika kopci, spalić gazu musi minimum 30% więcej niz benzyny dlatego to się nie opłaca i wogule auta z gazem wybuchają jak na filmach amerykańskich więc jest bardzo niebezpieczny ;-)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio zastanawiam się czy do mojej 325i założyc gaz ( sekwencje)

Mam pewne obawy , moze nie jest to autko najnowsze ale z pieknie pracującym silnikiem ( 130tys. przebiegu :8) )

Napiszcie mi minusy jakie wypłyną po założeniu gazu i czy to nie wpłynie na gorszą prace silnika... a i napiszcie co wy byście zrobili

z góry thx

:twisted:

Zakładaj sekwencję i nie marudź. No chyba, że funduszy brak to lepiej poczekaj i dosładaj jedżąc środkami komunikacji publicznej :D . A tak na poważnie byłem "pionierem" gazowania benzyny w mojej rodzinie. Zacząłem od poldka, potem lanek ( do dziś jeździ zrobił ok.250kkm na gazie i silnik jak nowy w środku), rodzina patrzyła na mnie jak na kosmitę. sami jeździli dieslami. Tyle że ja śmigałem autami wszędzie i o każdej porze roku. Oni z dielsami się ciągali, kombinowali (przy -26- -35st.C). Po jakimś czasie posprzedawali swoje rumaki i kupili benzyne i do gazowni. nawet wujek na taksówce (odwieczny przeciwnik gazu i miłośnik diesli) sprzedał takowego i kupił vectrę benz (chyba 2.5l) i dzwonił żebym mu znalazł dobrego gazownika. Zamontował i jeździ. ja zanim wziąłem swoją bumkę od siostry to pierw telefony po gazownikach, potem zabrełem auto rodzinie i do gazownika.

 

Kumpel (zwolennik gazu w ścierce) był przez ponad miesiąc w Australii i paru wyspach ico?? Mówi że szok!!! Cała masa aut zasuwa na gazie. Mówi, że to plaga, więcej niż u nas i to fury, nie to co u nas. Duże pojemności silników i bez cykora - Gaz i koniec.

 

Sam mam silnik mniejszy w automacie, budę cięższą i instalkę polską zenit.

W trasie spoko jazda i wynik ok.8-10dm3/100km

Miasto to już gorzej 13-15dm3/100km (nie liczę ile stoję w korkach we WRO). Żadnych problemów. Ktoś inny wypowiadał się w innych postach, że polskie instalki to dziadostwo. Mówię, przeciwnie, jestem b. zadowolony.

No oczywiście nikt tu ciebie do niczego nie zmusza, więc wybór należy tylko do ciebie.

Pozdrowionka

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

kolego Zenit to włoska instalacja tylko polska nazwa, producentem komputera Zenit jet Tomasetto, a importerem AGC, która sprzedaje instalki pod nazwą Zenit. polskie to Stag, bingo i v-max z tego co pamiętam.

 

edit: pomyliło mi sie, jednak autronic :oops:

Edytowane przez dachu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no gdzie do BMki gaz, na glowe upadliscie? :D:D:D:D

wogole BMW to auto z kosmosu i niemozna w nim stosowac oleju mineralnego, opon bieznikowanych i wogole jak naprawiac to tylko w ASO :cool2:

zakladaj sekwencje, a jak nie masz kaski to I gen i blosa, tez spoko smiga ;)

 

pzdr i zycze taniego uzytkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

teraz to buta maja twoje pieniadze :mad2: w jakim kraju ja zyje, to jest kosmos.

 

nie ma to jak dowartosciowac sie na stacji benzynowej tankujac wache po 4,5 zl do 15 letniego auta. komu ty chcesz w ten sposob zaimponowac??pewnie miesiecznie robisz 200km nie prawdaz? wiekszym kozakiem bys byl jak bys podjezdzal pod knajpe taksowka, przemysl to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz to buta maja twoje pieniadze :mad2: w jakim kraju ja zyje, to jest kosmos.

 

nie ma to jak dowartosciowac sie na stacji benzynowej tankujac wache po 4,5 zl do 15 letniego auta. komu ty chcesz w ten sposob zaimponowac??pewnie miesiecznie robisz 200km nie prawdaz? wiekszym kozakiem bys byl jak bys podjezdzal pod knajpe taksowka, przemysl to.

 

Człowieku wyluzuj ile robi km to jego sprawa wyciągnoł gaz i już jego auto, a czy samochód ma 15 czy 20 lat to jakie ma to znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz.Rocznie robie ok.25k.A co do gazu po prostu uwazam ze zle mi samochodzik chodzil i juz.Moja kasa-moj problem :P.A co do wieku mojej buni ,to bardzo sie ciesze ze ja mam.Wazne jak chodzi,jak wyglada - a nie ile ma lat.Jak kogos stac na nowy samochodzik to dobrze,mnie stac na taki jakim jezdze.Aha-i mam taka prosta zasade-staram sie po prostu nie obrazac ludzi,czego co nie ktorym zycze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio zastanawiam się czy do mojej 325i założyc gaz ( sekwencje)

Mam pewne obawy , moze nie jest to autko najnowsze ale z pieknie pracującym silnikiem ( 130tys. przebiegu :8) )

Napiszcie mi minusy jakie wypłyną po założeniu gazu i czy to nie wpłynie na gorszą prace silnika... a i napiszcie co wy byście zrobili

z góry thx

:twisted:

 

zobacz to...http://www.autoeko.pl/?a=2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.